Prekių katalogas

Konvektoriai ir jų priedai

  • Konvektoriai – tai vieni naujausių įrenginių, padedančių užtikrinti namuose tinkamą mikroklimatą, reikiamą temperatūros režimą ir drėgnumą. Šiuos įrenginius galima išskirti į kelias rūšis, priklausomai nuo to, kokį šilumnešį jį naudoja: vandeniniai, dujiniai ir elektriniai. Kiekvienas tokių įrenginių turi tiek savo privalumų, tiek ir trūkumų, tačiau siūlome pradžiai susipažinti iš arčiau su šiais prietaisais ir jų veikimo principu.

    Nors gali pasirodyti, kad konvektoriai labai primena parastus radiatorius, tačiau tarp jų yra nemažai esminių skirtumų. Įprastuose radiatoriuose šiluma yra spinduliuojama į aplinką, tokiu būdu šildant aplinkui esantį orą. Konvektoriuose, šilumos perdavimui naudojamas konvekcijos principas. Dėka to jie yra efektyvesni, taupesni, tylesni ir galim būti pačių įvairiausių montavimo tipų ir formų. Be to konvektorinio šildymo galingumą galima reguliuoti vožtuvų pagalba, taip nustatant skirtingą galingumą kiekviename kambaryje.

    Tarp populiariausių pagal montavimo būda galima išskirti sieninius, pastatomus ir įleidžiamus į grindis konvektorių tipus. Pirmieji du, yra labiau panašūs į įprastus radiatorius ir yra tvirtinami arba prie sienų arba prie grindų. Įleidžiami konvektoriai įrenginėjami ten, kur nėra galimybės įrengti kito tipo prietaisus. Jie ypač populiarūs kambariuose ir patalpose, kuriuose sumontuoti panoraminiai langai.
      

  • Kam reikalingi konvektoriai?

    Kaip jau buvo minėta, konvektorinis šildymas tai naujesnis, efektyvesnis ir šiuolaikiškesnis būdas aprūpinti patalpas šiluma. Jų veikimo principo pagrindą sudaro natūralios oro cirkuliacijos sukūrimas. Oras patenka į konvektoriaus vidų, ten yra sušildomas, padidėja jo tūris ir jis kyla į viršų prie lubų. Jo vieta užima šaltas oras ir taip ciklas kartojasi. Egzistuoja taip pat ir konvektoriai su ventiliatoriais, kuriuose cirkuliacija vyksta dar greičiau ir efektyviau.

    Šie įrenginiai tinka ten, kur norima greitai ir efektyviai sušildyti patalpas. Tačiau kaip greitai sušyla, tai pat greitai konvektoriai ir ataušta. Jie yra rekomenduojami patalpoms ne didenėms nei 20 kvadratinių metrų, būtent tada jie pasižymi didesniu naudingumu. Konvektoriai yra saugesni nei radiatoriai, nes nežiūrint, kad pagrindinis vamzdis ir šildomos plokštės gali šilti iki 100 °С, tačiau jie yra uždengti apsauginiu dangteliu, kuris nesušyla iki daugiau kaip 50 °С. Dėl šio ypatumo konvektoriai nėra tinkamiausi rūbų ar šlapių drabužių džiovinimui. Jie taip pat tinka pajungimui prie išmanių namų sistemos.

    Jei patalpose yra galimybė pravesti vandentiekį ir naudoti karštą vandenį kaip šilumnešį, tai vandeniniai konvektoriai bus tinkamas pasirinkimas. Tačiau jei tokių galimybių nėra, pav. biure Ar ofise, tai galima naudoti elektrinius konvektorius. Jie puikiai tinka kaip centrinės šildymo sistemos papildymas ir gali būti naudojami prieš šildymo sezoną ar šiek tiek po jo, kai patalpose dar trūksta šilumos.

    Kaip išsirinkti elektrinį konvektorių?

    Šiuolaikinėje šildymo įrenginių rinkoje yra gan platus įvairių konvektorių pasirinkimas. Neretai skirtumai tarp jų techninių savybių gali būti pakankamai ženklūs ir nepatyrę pirkėjai gali tiesiog pasimesti. Šioje skiltyje norėtume įvardinti kelis patarimus, kurie turėtų padėti išsirinkti tinkamiausią konvektoriaus tipą ar modelį. Renkantis šiuos įrenginius svarbu įvertinti jų saugumą, tarnavimo laiką ir ekonomiškumą. Žinoma ne mažą svarbą turi ir prietaiso kaina. Juk ne visi gali įsigyti pačius naujausius ir brangiausius modelius. Taip pat pasirinkimas priklauso ir nuo asmeninių pageidavimų, keliamų konvektorių dydžiui, išvaizdai ir montavimo būdui. Tokiu būdu galima lengvai pasirinkti modelį, kuris gražiai įsilies į turimą patalpos stilių. Tiems, kam dydis turi lemiamą svarbą, gali rinktis iš mažų bet galingų įrenginių, išsiskiriančių nepretenzinga išvaizda.

    Tačiau be visų išorinių faktorių, svarbu nepamiršti ir apie svarbiausius techninius parametrus. Įrenginio galingumas yra ko gero svarbiausias iš pastarųjų. Nuo jo priklauso ar konvektroius tiks jūsų turimai patalpai ir ar jo pakaks apšildyti ją net iš šalčiausią žiemą. Jei įrenginio reikia ten, kur jo naudojimas būtų nereguliarus tai reikėtų rinktis elektrinį variantą, kitais atvejais vandeniai gali suteikti daugiau naudos.