Prekių katalogas

Vonios kambario remontas: nuo ko pradėti ir kokius baldus rinktis?

Vonios kambario remontas: nuo ko pradėti ir kokius baldus rinktis?

Vonios kambarys yra viena svarbiausių patalpų visame name ar bute. Būtent dėl to vonios interjeras turėtų būti estetiškas, jaukus bei kiek įmanoma erdvus. Pamirškite niūrias ir slogią nuotaiką keliančias vonios dangas bei baldus, neatitinkančius šiuolaikiškų standartų. 

Tam, kad vonios kambario interjeras būtų įrengtas stilingai, mes pateiksime kelis naudingus patarimus. Į juos verta atsižvelgti nepriklausomai nuo to, ar pradedate vonios kambario remonto darbus, ar ruošiatės įrengti ją visiškai naujai.  

Kapitalinis ar kosmetinis vonios remontas? 

Reikia pripažinti, kad lyginant su visiškai nauju vonios kambario įrengimu, remontas pareikalauja žymiai daugiau ne tik pastangų, bet ir finansų. Žinoma, tam taip pat įtakos turi ir tai, ar vonios remontas yra kosmetinis, ar kapitalinis. Nuo to priklauso, kiek darbų reikia suplanuoti ir atlikti. Kosmetiniam remontui galbūt pakaks atlikti tik tam tikrus nesudėtingus apdailos darbus, o štai kapitalinis pareikalaus ženkliai platesnio darbų spektro.  

Kapitalinis vonios remontas apima senos santechnikos, įrangos, vamzdynų demontavimą, naują vandentiekio ir net elektros instaliacijos įrengimą, naujos šildymo sistemos įgyvendinimą. Kadangi vonios kambaryje vyrauja didesnis drėgmės kiekis, temperatūrų skirtumai, vertėtų pagalvoti ir apie efektyvų vėdinimo sistemos įrengimą. 

Bet kuriuo atveju vonios remontas yra itin atsakingas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Tam, kad vonios projektavimo bei santechnikos priemonių parinkimo darbai vyktų sklandžiai ir efektyviai, mes pateikiame kelis labai naudingus patarimus, padėsiančius sukurti jaukią atmosferą vonioje. Domina unikalūs ir šiuolaikiški vonios spalvų ir baldų pasiūlymai? Visą informaciją rasite straipsnio viduje. 

Vonios kambario interjero tendencijos 

Tiesa ta, kad bėgant metams keičiasi interjero spalvų bei vonios įrangos tendencijos, todėl sukurti tai, kas visuomet būtų madinga ir neatsibostų, beveik neįmanoma. Tačiau kiekvienu atveju vonios kambarys yra unikalus ir kaskart jo įrengimas gali būti išskirtinis. Todėl priklausomai nuo patalpų išplanavimo ir dydžio, vonios kambarys bute savo dizainu gali visiškai prilygti ar net pranokti vonios kambarį name.  

Specialistai pastebi, kad kapitalinis vonios atnaujinimas paprastai atliekamas maždaug kas dešimtmetį. Vonios kambaryje labai svarbu funkcionalumas ir harmonija, todėl projektavimą ir darbus geriausia patikėti šios srities profesionalams, o detalių parinkimą – interjero dizaineriams. Žinoma, nebūtina samdytis gana brangiai kainuojančias dizaino paslaugas teikiančius specialistus. Visa tai galite padaryti savarankiškai, pasitelkdami įranga prekiaujančių parduotuvių ir įrengimo darbus atliekančių specialistų pagalbą bei interjero vizualizacijas. 

Vonios kambario vizualizacija  

Neužmirškite, jog suvokimas, ką ir kaip jūs norite matyti savo vonios kambaryje, yra labai svarbus. Todėl skaitmeninė vizualizacija – vienas iš labiausiai pasiteisinančių sprendimų, prieš imantis bet kokių remonto darbų. O kalbant apie vonios kambarį – tai ypatingai didelė pagalba. Šis realistinis vonios kambario vaizdas padės lengviau įsivaizduoti, kaip jūsų svajonių vonia atrodys realybėje.  

Tokiu būdu galėsite įvertinti ir koreguoti spalvas, dėlioti įvairius pasirinkimus, matyti, kaip santechnika bei vonios baldai išsidėsto vonioje. Žinosite, vonią ar dušo kabiną pasirinkti, modernias ar klasikines spinteles, paprastą ar unikalaus dizaino praustuvą, kokį prie jo pritaikyti bidė. Matydami galimus variantus, žymiai greičiau išsirinksite geriausiai jūsų biudžetą atitinkančius baldus ir vonios įrangą. Trumpai tariant, savo svajonių vonią žymiai paprasčiau perkelsite į realybę. 

Langas vonios kambaryje 

Ne paslaptis, kad šiuolaikinėse vonios kambario tendencijose pranašumą įgauna erdvios, su natūralia dienos šviesa, patalpos. Todėl turėdami galimybę savo vonios kambaryje įrengti langą, niekuomet neprašausite pro šalį. Šviesa patalpoms suteikia energijos, jaukumo, o langas vizualiai dar labiau išplečia vonios kambario erdvę. Čia esančią palangę galite derinti su vonios kambario baldais ar aksesuarais, išnaudoti kaip lentyną kosmetikos priemonėms ar dekoracijoms laikyti.  

Esant galimybei, langą galite palikti „nuogą“ ar pridengti lengvomis užuolaidomis, tai visuomet suteikia žavesio ir tam tikros romantikos. O esant poreikiui, galite rinktis prie interjero derančias žaliuzes, stilingai atrodančias romanetes arba stiklą padengti specialia plėvele.  

Išsirinkite vonios kambario įrangą 

Specialistų nuomone, vonios kambario įranga ir baldai turėtų būti pasirenkami atsižvelgiant į patalpos dydį. Nesistenkite pranokti patys savęs, bandydami patalpinti itin didelę vonią ar dušo kabiną, jeigu jūsų vonios kambarys geriausiai pateisina tik standartinio dydžio sprendimus. Norite sukurti daugiau erdvės? Dušo kabina puikiai išpildys jūsų lūkesčius, tuo tarpu vonia puikiai tiks didesnio ploto vonios kambariui.  

Apsisprendėte statyti vonią? Žinant, kiek daug vonios tipų ir dizaino variacijų yra, rinkitės itin atidžiai. Norintiems naujovių ir modernaus dizaino, siūlome taip mėgstamas akrilines arba plienines vonias. Jos suteiks ypatingą komfortą bei vonios patalpas pavers itin jaukia zona, kurioje leisti laiką bus vienas malonumas. O pastatoma vonia – visada puikus sprendimas, kuriant prabangios vonios interjerą. 

Vonios plytelės 

Dar vienas svarbus aspektas yra vonios kambario danga. Kalbame ne apie ką kitą, o apie plyteles ir čia labai svarbu ne tik spalva, bet ir kokybė. Pasirenkant nekokybiškas plyteles galite labai nukentėti, todėl joms nepagailėkite pinigų ir rinkitės tik profesionaliai savo darbą atliekančius specialistus.  

Plytelių spalvą ir dizainą rinkitės atsižvelgdami į kuriamą vonios kambario stilių. Pasteliniai, švelnių tonų atspalviai suteiks estetikos, pavers erdvę dar jaukesne. Tačiau jeigu norite ekspresyvumo, nebijokite kontrastų, o didesnes erdves plytelių pagalba drąsiai dalinkite į funkcines zonas.

Vonios baldai ir aksesuarai 

Labai svarbu, kad vonios baldai ir kiti vonios aksesuarai sukurtų jaukią ir komfortišką vonios kambario atmosferą. Jų pagalba galima sukurti jūsų pageidaujamą stilių, derantį su funkcionalumu bei estetika.  

Modernus ar skandinaviškas vonios interjeras yra visuomet praktiškas ir patrauklus, idealiai tinkantis nedideliam, minimalistiniam vonios kambario dizainui. O štai natūralios medžiagos bei lakoniškos formos puikiausiai sudėlios klasikinio stiliaus akcentus. Šiam stiliui būdingi šviesūs atspalviai, natūralaus medžio tonai, o pagrindiniu akcentu gali tapti ryškiai raudonos, žalios arba violetinės spalvos detalės. 

Didelės erdvės atveria kur kas platesnes galimybes vonios dizainui. Čia galima kurti išskirtinį ramybe ir elegancija alsuojantį Provanso arba rafinuotumu bei ryškumu išsiskiriantį Maroko stilių. 

Jeigu visgi neapsisprendžiate dėl tam tikrų vonios santechnikos prietaisų ar įrangos pasirinkimo, maloniai kviečiame aplankyti mūsų ekspoziciją Vilniuje, Ukmergės g 285.