Prekių katalogas

Viskas apie dušo kabinas ir jų priedus

 • Viskas apie dušo kabinas ir jų priedus

  Nuolatos besikeičiančios dizaino tendencijos, skirtingi šeimos narių poreikiai ir žmonių gyvenimo būdas neabejotinai keičia ir vartojamiems daiktams keliamus lūkesčius.  

  O kalbant apie vonios kambario interjerą, patogumas, funkcionalumas ir estetika – vieni pagrindinių ir svarbiausių žmogaus pageidaujamų aspektų. Todėl vis dažniau dušo kabina tampa, jei ne pagrindiniu, tai bent papildomu vonios kambario akcentu. 

  Nuo ko pradėti renkantis dušo kabiną? 

  Žvelgiant į visą siūlomų dušo kabinų įvairovę, natūraliai kyla klausimas, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis geriausią variantą savo vonios kambariui? Tam, kad atsakytume į šį klausimą, reikėtų įvertinti kiekvienos dušo kabinos privalumus ir galimus jų trūkumus jūsų vonios kambario atžvilgiu.
  Iškart labai svarbu įvertinti visus galimus apribojimas, dėl kurių, vieną ar kitą dušo kabinos variantą tiesiog bus neįmanoma įrengti. Tai padės eliminuoti visiškai netinkamus modelius ir sutelkti dėmesį į tuos, kurie atitinka pagrindinius paieškų kriterijus. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių apribojimų yra vietos trūkumas, kuris ypač aktualus, pavyzdžiui, norint įsigyti dušo bokštą su vonia arba garine pirtimi.  

  Kokią dušo kabiną pasirinkti? 

  Reikėtų neužmiršti, kad dušo kabina skirta ne vien higienos procedūrų užtikrinimui, bet tai yra itin svarbi vonios kambario dalis. Todėl renkantis šį elementą, reikėtų vertinti ne tik jo technines bei funkcines savybes ir galimybes, bet ir bendrą išvaizdą, derinant prie interjero ir kuriamo dizaino.
  Pusapvalės dušo kabinos - šio tipo įranga paprastai montuojama vonios kambario kampe, ypač tinka mažesnėse erdvėse, kuomet aktualu taupyti vietą. Tačiau jas taip pat renkasi ir tie, kurie mėgsta grakščias ir neužbrėžtas linijas. Tokiu atveju pusapvalės dušo kabinos arba pusapvalės dušo durys gali būti montuojamos nebūtinai kampe, pavyzdžiui, jas įrengiant prie lygios sienos.
  O štai berėmės, minimalistinio stiliaus pusapvalės dušo kabinos, suteikia patalpai vizualinės švaros. O platus gaminių pasirinkimas leidžia jas pritaikyti bet kuriame vonios kambaryje.
  Kvadratinės dušo kabinos gali būti įrengiamos skirtingais būdais. Vienas iš jų – dvi sieneles, tame tarpe įėjimą, pritvirtinant kampe prie dviejų patalpos sienų. Kitu atveju, kvadratinė dušo kabina sumontuojama iš trijų sienelių su durimis – abiem atvejais gaunama ketursienė dušo kabina. Jas galima montuoti ir prie lygios sienos, tokiu atveju ši dušo kabina gali būti įrengiama ir prie atskirai suformuotos sienelės patalpos viduryje. Toks sprendimas leidžia vonios kambario išplanavimą pasukti kiek neįprastu kampu.
  Ketursienės dušo kabinos gali būti įvairaus dydžio matmenų, o esant poreikiui galima pagaminti pagal individualius išmatavimus. Jas galima pritaikyti prie nestandartinių architektūrinių patalpos sprendimų. Priklausomai nuo modelio, dušo kabina gali būti su vienomis arba dvejomis durimis. Gali būti berėmės, o taip pat ir su stilingai atrodančia pasirinktos spalvos aliuminio profilio konstrukcija. Tokias dušo kabinas galima montuoti tiesiai ant grindų arba su dušo padėklu.
  Penkiakampės dušo kabinos - šios savo forma šiek tiek primena pusapvales dušo kabinas, tik yra kampuotos. Kaip ir pusapvalės, šios idealiai tinkamos montuoti į vonios kambario kampą. Jos taip pat neužima daug vietos ir, priešingai, nei kvadratinės, neturi atsikišusių kampų, kurie mažesnėje erdvėje nėra patogus dalykas.
  Kaip ir kitos, šio tipo dušo kabina taip pat gali būti įvairių išmatavimų. Ją galima nesudėtingai sumontuoti net ir ant nelygių grindų, gali būti montuojama tiek tiesiai ant dangos, tiek su dušo padėklu. Penkiakampės dušo kabinos pasižymi tuo, kad galimi ir individualūs šios berėmės konstrukcijos išmatavimai.     

  Kaip išsirinkti dušo padėklą? 

  Pagrindinė funkcija, kurią atlieka dušo kabinos padas – vandens surinkimas ir nuleidimas į kanalizaciją. Norint nepasimesti šių gaminių pasiūloje, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos dalykus: 

  1. Montavimas. Labai svarbu pasirinkti tinkamą tam vietą – tai dažniausiai priklauso nuo patalpos išplanavimo ir dydžio. Dušo kabinos dažniausiai montuojamos kampe arba šalia vienos iš sienų, svarbiausia, kad prausiantis duše būtų pakankamai vietos ir būtų patogu judėti. Mažesnėse patalpose reikėtų rinktis tokį dušo padėklą, kuris padėtų sutaupyti šiek tiek vietos.
  2. Medžiagos. Kadangi vonios kambarys statistiškai atnaujinimas maždaug kas 10 metų, rekomenduojame rinktis medžiagas, pasižyminčias ilgaamžiškumu. Visuomet galite rinktis tokius gaminius, kurie geriausiai atitinka Jūsų poreikius ir finansines galimybes:

  Akmens masė – šiuolaikiška, tvirta, tyli, ilgaamžė, bet tuo pačiu – gana brangi medžiaga. Gaminiai iš akmens masės jūsų vonios kambarį gali paversti jaukia ir kartu išskirtine vieta. Akmens masės dušo padėklas pasižymi vienalyčiu paviršiumi, kurį malonu liesti, jis yra lengvai atnaujinamas ir prižiūrimas. Nors akmeninis padėklas dušui yra kiek brangesnis nei, tarkime, akrilinis, tačiau jis tarnaus jums visą gyvenimą.

  Tuo tarpu mes savo klientams nuolatos turime paruošę nuolaidų katalogą, kuriame kiekvienas galite rasti gaminių išties patrauklia kaina.

  Akriliniai dušo padėklai – vieni populiariausių, nes yra gana nebrangūs, tačiau patvarūs ir estetiški. Akrilas yra lengvas sintetinis pluoštas, primenantis plastiką, jį nesudėtinga montuoti, o paviršiai nerūdija, yra lengvai valomi bei restauruojami.
  Akrilinis dušo padėklas gali būti pilkos arba baltos spalvos, pusapvalis arba stačiakampis, skirtingo gylio ir aukščio. Šie dušo kabinos padai gali būti įmontuoti į grindis, pastatyti tiesiai ant grindų arba ant kojelių ir apklijuojami keraminėmis plytelėmis.

  Plieniniai dušo padėklai yra ilgaamžiai ir išties nebrangūs. Plieninis paviršius yra atsparus cheminiam poveikiui bei karščiui, tad ilgus metus išlaiko nepakitusią spalvą bei puikią išvaizdą. Plieninis dušo padas yra lengvai valomas, dėl to duše lengvai palaikysite švarą bei higieną.

  Keraminiai dušo padėklai – solidus ir prabangiai atrodantis sprendimas, puikus pasirinkimas vertinantiems gerą kainos ir kokybės santykį. Ši medžiaga yra ypač stabili, lengvai valoma bei atspari rūgštims ir trynimui. Be to, keraminis dušo padėklas gaminamas iš sanitarinės keramikos, kuri yra 100 proc. perdirbama, tad nusipirkę šį gaminį ne tik patys mielai juo naudositės, bet ir prisidėsite prie pasauliui vis svarbesne tampančios – aplinkai draugiškos elgsenos. Mūsų kataloge siūlomiems keraminiams dušo padams yra suteikiama net 10 metų garantija!

  3. Forma. Neabejotinai populiariausi modeliai daugelį metų išlieka pusapvaliai kampiniai ir stačiakampės formos dušo padai. Pastarieji yra tinkamesni didesnio ploto dušinėms ir vonios kambariams, o pirmuosius dažniau renkasi mažesnių bei itin mažų erdvių savininkai.
  4. Pado aukštis. Savo klientams siūlome tiek itin žemus, tiek ir gilius modelius, atliekančius pusiau vonios funkciją. Jei savo namuose jau turite vonią, tuomet galite rinktis žemesnį pagrindą dušui. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir patogumo įlipant ar išlipant iš dušo. Todėl žemas pagrindas yra gerokai patogesnis ir labiau tinkantis sprendimas, kuomet įrengiamas vyresnio amžiaus žmonėms. Aukštesni modeliai tinka tuomet, kai namuose nėra vonios ir auginantiems vaikus bei turintiems naminių gyvūnų, kuriuos tenka maudyti.
  5. Dydis. Šis kriterijus didžiąja dalimi priklauso nuo vonios kambario ploto ir išplanavimo. Komfortiškam prausimuisi, rekomenduojame rinktis bent 80x80 cm dydžio pagrindą, tačiau kuo jis bus didesnis, tuo laisviau galėsite judėti duše.
  6. Papildomi veiksniai. Beveik visi šiuolaikiniai padėklai gali būti su neslystančia danga, todėl šie modeliai yra gerokai saugesni ir juose nereikia naudoti papildomų, slydimą mažinančių kilimėlių. Šis kriterijus svarbus įvairaus amžiaus žmonėms, o ypač vaikams ir senjorams.   

  Kaip išsirinkti dušo trapą? 

  Vandens trapai vidaus patalpose, o ypač dušo trapai reikalauja ir architekto bei apdailos meistro konsultacijos, kadangi jie montuojami kiek kitaip negu įprasti sifonai. Be to, trapas dušo zonai ar vonios kambariui šiandien tapo ne tik būtinybe, bet ir savotiška interjero detale. Šiuo atveju estetinis klausimas yra ne mažiau svarbus nei pats jo įrengimas. Todėl rekomenduojame rinktis gaminius, kurių techninės savybės, veikimo principas ir ilgaamžiškumas tobulai dera su estetika ir bendru interjeru.
  Dušo trapai tarpusavyje skiriasi pagal kelis kriterijus: konstrukcija, grotelių forma ir medžiaga, uždorio tipu ir pralaidumu. Pastarasis yra bene pagrindinis rodiklis, lemiantis pasirinkimą įrengiant juos nedidelėse dušo kabinose ar bendro naudojimo dušinėse.
  Konstrukcijos atžvilgiu dušo nubėgimo trapai yra skirstomi į linijinius (latakinius), taškinius ir kampinius. Taškiniai – labiausiai paplitę santechniniai sprendimai. Jie yra ganėtinai kompaktiški ir gali būti įrengiami bet kurioje vietoje. Visgi dažniausias toks dušo trapas atranda savo vietą tiesiogiai po dušu arba dušo kabinos viduryje. Svarbu, kad prie jo vestų vienodas nuolydis iš visų pusių.
  Linijiniai trapai yra labiau panašūs į pailgus latakus. Dažniausiai juos galima pamatyti prie kabinos krašto arba vienos iš sienų, dėl to jų įrengimas yra kiek paprastesnis, nes nuolydį reikia daryti tik į vieną pusę.
  Panašiai atrodo ir kampinis dušo tarpas, įrenginėjamas grindų ir sienų susikirtimo vietose. Uždengus grotelėmis, jis būna vos pastebimas, be to pasižymi gan dideliu vandens pralaidumu ir dažnai įrenginėjami didesnėse patalpose.   

  Dušo durų tipai ir medžiagos 

  Šių elementų pasirinkimą lemia du pagrindiniai kriterijai: atidarymo kryptis ir medžiagos. Pagal pirmąjį kriterijų išskiriami šie durų tipai:
  1. Atveriamos – gali būti su viena ar dviem varčiomis ir veikia kaip daugelis įprastų mums durų. Tačiau toks variantas užima kiek daugiau vietos, todėl norint ją taupyti tenka visada jas uždaryti, o tai kiek apriboja dušo kabinos vėdinimą. Tačiau kai kurių modelių dušo durys yra valdomos tiek į išorę, tiek ir į vidų, todėl ženkliai išplečia funkcionalumo galimybes. Be to, pasinaudojus dušo kabina, dušo durys gali būti atveriamos į vidų ir „prilenkiamos“ prie sienos, taip sukuriant dar daugiau erdvės. O tvirtos, aukštos kokybės laikiklių, lankstų bei durų uždarymo konstrukcijos užtikrina tylų sistemos veikimą, ilgaamžiškumą, stabilumą bei saugų gaminio naudojimą.
  2. Stumdomos – įprastas durų variantas, su kuriuo komplektuojamos bet kokios formos uždaros dušo kabinos. Šio tipo durys padeda taupyti vietą, tačiau svarbu rinktis kokybiškus bėgelius, kurie tarnaus ilgesnį laiką. Todėl visuomet rekomenduojame rinktis ilgaamžiškumu ir patvarumu pasižyminčius plieno arba aliuminio atidarymo mechanizmus.
  Medžiagos, naudojamos durų gamyboje taip pat turi didelę įtaką jų tarnavimo laikui ir, žinoma, kainai. Saugiausiu ir ilgaamžiškiausiu pasirinkimu laikomas stiklas, tačiau jo kaina yra šiek tiek aukštesnė. kas ieško paprasto. O štai grūdinto arba organinio stiklo dušo durys gali būti puikus ekonomiško sprendimo ieškančių pasirinkimas. Tiesa, organinis stiklas yra mažiausiai atsparus dėvėjimui ir įbrėžimams, todėl gana greitai gali prarasti savo išvaizdą.   

  Stiklų spalva ir apdailos detalės 

  Priklausomai nuo pasirinkto gamintojo, savo klientams galime pasiūlyti skirtingą, būtent jo interjere geriausiai derančią dušo stiklų spalvą. Paprastai galima rinktis stiklo storį, toną bei tekstūrą.
  Tam tikrais atvejais dušo stiklas gali būti visiškai skaidrus arba skirtingai matinis – raštuotas arba tarsi padengtas šerkšnu. O spalvų paletėje – net keli skirtingi stiklų tonai: rusva, melsva, žalsva arba pilkšva spalva. Arba naujausiu technologiniu būdu išgautas, ypatingo skaidrumo stiklas – „Optiwhite“, neturintis absoliučiai jokio pašalinio atspalvio. Žvelgiant į šio stiklo kraštą, matomas visiškas grynumas, suteikiantis galimybę mėgautis neutraliu vaizdu ir maksimaliu šviesos pralaidumu.    

  Juodos spalvos detalės – laikui nepavaldus dizainas  

  Juodos spalvos apdailos bei santechnikos detalės jau daugybę metų vis dar neapleidžia savo populiarumo pozicijų ir greitai dar tikrai nepasitrauks. Panašu, kad juodi, minimalistinį stilių kuriantys akcentai, tapo vienu populiariausių ir dušo kabinų dizaino akcentu. O idealiai lygios, juoda spalva padengtos metalo konstrukcijos, padeda sukurti prašmatnumu ir elegancija dvelkiančią interjero visumą.  

  Kodėl verta pirkti Muresta.lt? 

  Mes savo klientams galime pasiūlyti įvairių išmatavimų dušo kabinas bei dušo duris, net ir nestandartiniams architektūriniams sprendimams!
  Gamintojas Ravak siūlo matavimo paslaugas nuotoliniu būdu, beliks tik atvykti ir sumontuoti.