Prekių katalogas

Šiuolaikiniai maišytuvai: nepretenzingi, stilingi ir taupūs

 • Šiuolaikiniai maišytuvai: nepretenzingi, stilingi ir taupūs

  Vonios kambario neįmanoma įsivaizduoti be vandens maišytuvo, o vartotojai turi iš ko rinktis norėdami įgyvendinti savo vonios kambario viziją

  Šiuolaikiniai maišytuvai priklausomai nuo paskirties gali būti montuojami į praustuvus, sieną ar stalviršį, net statomi greta vonių patalpos viduryje.
  Šiemet garsiausi pasaulio gamintojai Frankfurte vykusioje parodoje ISH pristatė nemažai dėmesio vertų naujienų, atspindinčių naujausias maišytuvų dizaino ir technologijų tendencijas. Kompanijos „Muresta“ salonus jau pasiekė dėmesio vertos naujienos, apie kurias pasakoja šios kompanijos rinkodaros vadovė Nomeda Ivanauskienė.

   

  Pasak N. Ivanauskienės, maišytuvas – ne tik vienas svarbiausių vonios kambario funkcinių elementų, bet ir reikšminga vonios kambario detalė, daranti milžinišką įtaką bendrai interjero koncepcijai. Maišytuvus įprasta skirstyti į klasikinio ir modernaus stiliaus. Dažniausiai moderniems priskiriami minimalistinių griežtų linijų maišytuvai. Pastaraisiais metais kurdami maišytuvų dizainą dizaineriai įkvėpimo semiasi ir iš gamtos, kūrybiškai interpretuoja joje aptinkamas formas. Pagrindiniai klasikinio stiliaus maišytuvų bruožai - prabanga, solidumas. Šie maišytuvai paprastai turi charakteringus lanko formos čiaupus, masyvias apvalias ar kryžmines rankenėles. Klasikinius maišytuvus taip pat populiaru dekoruoti prabangių metalų, krištolo, porceliano detalėms, „Swarovski“ kristalais. 

  Dizaineriai bei gamintojai vis drąsiau interpretuoja ir vieną, ir kitą stilių, suteikdami naujų išraiškos formų ir atrasdami universalesnes pritaikymo interjere galimybes. Itin intriguojančios klasikinio stiliaus maišytuvų šiuolaikinės interpretacijos. „Tokie maišytuvai labai populiarūs pastaraisiais metais madinguose eklektiško, fusion stiliaus interjeruose. Juose nesiekiama preciziškai laikytis griežtų žanro taisyklių ar atspindėti konkretų istorinį laikmetį“, - sakė N. Ivanauskienė. Kaip vieną charakteringiausių pavyzdžių ji paminėjo Vokietijos dizaino studijos „moll design“ sukurtą „LaFleur classique“: „Šioje kolekcijoje į akis iškart krenta charakteringos tradicinės kryžiaus formos rankenėlės, kurios maišytuvams suteikė žaismingą, o tuo pačiu šiek tiek nostalgišką išvaizdą“.

  Dar viena šių metų tendencija - nepretenzingo, o tuo pačiu rafinuoto dizaino maišytuvai, kuriuos stilistiškai nesudėtinga priderinti prie įvairių formų keramikos. „Viena įdomiausių šiuo metu mūsų salone pristatomų naujienų - kompanijos „Villeroy&Bosh“ kolekcija „Just“. Dizaino specialistai vieningai sutaria, jog šios kolekcijos maišytuvai harmoningai derės prie įvairių - stačiakampių, apvalių, ovalių - formų keramikos“, - pasakojo N. Ivanauskienė.

   

   

   

  Ne tiek jau daug kompanijų, kurių produktuose įdiegtos technologinės naujovės susilaukia ir specialistų, ir vartotojų pripažinimo. Viena ryškiausių naujienų – dizaino mega žvaigždės Ph. Starcko vokiečių kompanijai „Hansgrohe Axor“ sukurta serija „Starck Organic”. Milžiniško susidomėjimo ši kolekcija nusipelnė dėl daugelio priežasčių. Dėmesio verta ne tik organiška, medžio šakelę primenanti maišytuvo forma ar dėl didesnio patogumo atskirai sumontuoti maišytuvo vandens temperatūros ir srovės stiprumo reguliatoriai. „Starck Organic“ pirmą kartą įdiegtos technologinės naujovės, padėsiančios ženkliai sutaupyti išnaudojamo vandens kiekį. Maišytuve vanduo purškiamas dušo galvutės principu – iš antgalyje esančių maždaug 90 smulkių skylučių, tarsi susmulkinančių srovę į atskirus lašelius. Šis sprendimas leido su gerokai mažesnėmis vandens sąnaudomis aprėpti didesnį plotą. „Starck Organic“ maišytuvų vandens taupymo parametrai išties stulbinantys – jei iš standartinių maišytuvų per minutę išbėgančio vandens vidurkis svyruoja apie 6 litrus vandens, tai „Starck Organic“ maišytuvuose šis vidurkis tesiekia... apie 3,5 litro per minutę... „Starck Organic“ maišytuvai „Murestos“ salonus pasiekė vos po kelių savaičių nuo oficialios premjeros Frankfurte. „Norėjome architektams, dizaineriams, modernaus stiliaus gerbėjams šį maišytuvą pristatyti kuo greičiau, nes visame pasaulyje susidomėjimas buvo didžiulis. Džiaugiamės, kad „Starck Organic“ jau galima įsigyti ir pas mus“, - sakė N. Ivanauskienė.
  Originaliems dizaino sprendimas ir modernių technologijų, ypač padedančių taupyti vandenį, įdiegimui didžiausi maišytuvų gamintojai skiria didžiausią dėmesį. Tuo kiekvienas gali įsitikinti ir „Murestos“ salonuose.