Prekių katalogas

Krosnelės, ketaus, plieno

  • Įrengus namuose krosnelę, galima sukurti vietą, kur prie degančio židinio galės rinktis visa šeima ir ten maloniai leisti savo vakarus, dalinantis sėkmėmis, pasiekimais ir per dieną patirtais nuotykiais. Ne visada pavyksta tam reikalui įrengti didelio židinio, tad tokiais momentais krosnelės yra tikras išsigelbėjimas. Jos kompaktiškesnės, universalesnės ir sukuria labai panašią atmosferą. Plieninės ir ketaus krosnelės gali tapti puikia alternatyva didesniems židiniams, o ilgo degimo efektas, prie pakankamai kompaktiškų dydžių, gali apšildyti net ir vidutinio dydžio patalpas.

    Kieto kuro krosnelės tinka ir užmiesčio sodyboms, bei sodo nameliams. Tokiose vietose jos bus tiesiog nepakeičiamos drėgnomis rudens dienomis ar vėsiais pavasario vakarais, nes padės ne tik sušilti patiems, bet ir išvirti karštą arbatą ar net paruošti pietūs. Krosnelės, kuriose yra įrengtas stiklas, kaip židiniuose, atlieka dvigubą funkciją: krosnies ir židinio. Jos yra lengvai montuojamos ir prižiūrimos, tad pasirinkus tokį sprendimą, pradžiuginsite ne tik save, bet ir savo artimuosius.
      

    39900 
    55900  Sutaupykite 16000 
    Ketinė krosnelė Invicta MESNIL
    Kodas: Z4INV-6136.44

    Ketinė krosnelė Invicta Mesnil, spalva antracitas

    72900 
    79199  Sutaupykite 6299 
    Ketinė krosnelė Invicta CHATEL
    Kodas: Z4INV-6137.44

    Ketinė krosnelė Invicta Chatel, spalva antracitas

    69900 
    73599  Sutaupykite 3699 
    Ketinė krosnelė Invicta OVE
    Kodas: Z4INV-6149.44

    Ketinė krosnelė Invicta Ove, spalva antracitas

    227200 
    Plieninė krosnelė Thorma Basel II, juoda
    Kodas: Z4THO-9472320611

    Krosnelė Thorma BASEL juodas

    54399 
    Hidrocopper 24 kW granulinė krosnelė
    Kodas: Hidrocopper 24 kW
    642100 
    Vigo II 9,5 kW granulinė krosnelė
    Kodas: Vigo II 9,5 kW
    321800 
    Malkinė krosnelė Panadero Zinc
    Kodas: Panadero Zinc
    187300 
    Malkinė krosnelė Panadero Suerte
    Kodas: Panadero Suerte
    206500 
    Malkinė krosnelė Panadero Iris
    Kodas: Panadero Iris
    219300 
    Malkinė krosnelė Panadero Akita
    Kodas: Panadero Akita
    226700 
  • Krosnelių veikimo principas

    Šie šilumos šaltiniai dažniausiai yra gaminami iš dviejų medžiagų: ketaus ir plieno. Tam yra aiški priežastis. Abiem atvejais medžiagos atlaiko aukštas temperatūras, gerai prašyla ir išlaiko šilumą. Tai savo ruožtų padeda krosnelėms ilgesnį laiką išlikti karštomis ir perdavinėti šilumą patalpoms. Ketus taip pat yra labai atsparus aplinkos poveikiams, nebijo korozijos. Bet ketaus arba špižinės krosnelės yra sunkesnės, nes pats metalas yra ganėtinai trapus ir iš jo neįmanoma pagaminti plokščių lakštų kaip iš plieno. Ilgo diegimo krosnelės patalpų šildymui naudoja ne tik šilumą gaunama iš degančių malkų, bet ir dėka pirolizės dujų, kurios atsiranda medžio degimo metu. Dujos yra sudarytos iš anglies dvideginio, metano ir vandenilio, bei yra gaunamas kai degimo kameroje yra mažai deguonies. To dėka kuras savotiškai rusena, o ne dega atvira liepsna ir taip patalpas galima apšildyti vos vienu užkrovimu.

    Virš pagrindinės diegimo kameros yra įrengta dar viena, atskirta specialių grotelių pagalba ir į kurią patenka pirolizės dujos bei vyksta jų degimas. Kai kuriuose krosnelių modeliuose priekinėje sienelėje, maždaug papildomos kameros lygyje yra papildoma anga orui, kas padeda dujoms beveik visiškai sudegti. Pagrindinės kameros dugnas, ant kurios dedamos malkos yra daromas grotų pavidalu, o po ja yra ertmė pelenams. Joje kaupiasi visi nesudegę kuro likučiai ir taip pat per šią ertmę galima įleisti deguonį į pagrindinę degimo kamerą. Jo srovę galima reguliuoti atidarant pelenų skyriaus dureles vienokiu ar kitokius atstumu. Aktyvesnis deguonies padavimas, padeda užtikrinti intensyvesnį ugnies degimą.

    Krosnelių įrengimas

    Plieninių ir ketaus krosnelių įrengimo procesas yra gerokai paprastesnis nei mūrinių, tačiau taip pat reikalauja tam tikrų saugumo taisyklių laikymosi. Įrenginys turi būti statomas ant tvirto, lygaus ir nedegaus pagrindo. Tam, reikiamoje vietoje, gruntą reikėtų sutvirtinti gruntą molio pagalba ir sudėti 1-2 eiles iš plytų, arba užbetonuoti. Virš jų yra dedama nedegi danga – tai gali būti grindų plytelės arba plieno lapas. Aikštelė turėtų būti maždaug ketvirčiu didesnė, nei krosnelės pagrindo plotas ir išsikišti iš po krosnelės bent per 30-50 cm.

    Sieną, prie kurios bus statoma krosnelė taip pat reikėtų apsaugoti gaisrui atsparia danga. Tai gali būti karščiui atsparus gipso kartonas arba metalo plokštė. Po to į parengtą vietą yra statoma krosnelė ir pereinama prie dūmtraukio pajungimo. Jis gali būti montuojamas arba viršutinėje įrenginio dalyje, arba nugarinėje sienelėje. Vietose, kur dūmtraukis kerta sieną arba lubas jį reikia užfiksuoti ir tinkamai izoliuoti. Išvestas pro stogą, dūmtraukio viršus turėtų iškilti virš jo bent pusę metro. Aplink dūmtraukio vamzdį, specialaus hermetiko pagalba yra padaroma hidroizoliacija. Ant dūmtraukio galo yra uždedamas stogelis, apsaugantis jį nuo dulkių ir drėgmės patekimo į vidų.

    Galima pasirinkti ir variantą, kai dūmtraukis yra vedamas lauke, pritvirtinus jį prie namo sienos. Tai leidžia išlaikyti estetišką patalpų vaizdą ir sumažinti vietų, kuriose dūmtraukis kertą namo konstrukciją skaičių. Prie išorinės sienos jis yra tvirtinamas specialių kronšteinų pagalba.

    Kodėl verta rinktis krosneles

    Krosneles namams tapo labai populiarios patogaus naudojimo, lengvo montavimo ir aukštų technologinių savybių dėka. Tarp šių įrenginių privalumų galima išskirti:

    • Krosnelių kainos leidžia jas įrenginėti ne vien prabangiose namuose bet ir sodo nameliuose. Kiekvienas šeimininkas galės parinkti sau optimalų variantą.
    • Pilna komplektacija. Perkant šiuos įrenginius, gausite visus reikiamus elementus.
    • Nesudėtingas montavimas padeda greitai surinkti visą konstrukciją ir pajungti ją prie dūmtraukio, jei jis jau yra įrengtas. Jei jo nėra, tai bebus sudėtinga padaryti taip pat, laikantis numatytos schemos.
    • Pagrindinis krosnelių kuras yra mediena, kuri yra lengvai randama ir pasižymi geromis energetinėmis savybėmis. Be to šio kuro kaina nėra labai aukšta, tad šilumos namuose neturėtų trukti.
    • Įrenginiai neturi jokios elektronikos, kas gerokai palengvina darbą su jais. Priežiūrai pagrinde teks reguliariai valyti pelenus ir laika nuo laiko pasirūpinti dūmtraukio švara. Tai pakaks daryti kartą per metus, jei įrenginys bus naudojamas reguliariai žiemos metu.
    • Reikia paminėti, kad krosnelės būna įvairių formų ir spalvų, ir gali būti pritaikytos skirtinguose interjeruose. Prieš įsigyjant krosnelę, reikėtų įsivaizduoti ar pasirinktas modelis tiks jūsų interjero stiliui. Tai padės apsispręsti dėl įrenginio formos ir modelio. Jei esate šiuolaikinio stiliaus šalininkai, su įvairiomis priemaišomis ir skirtingų laikotarpių tai juoda ketaus krosnelė, gali labai gražiai papildyti tokį interjerą ir į tokius įrenginius reikėtų atkreipti dėmėsi pirmiausiai. Prie krosnelių galima priderinti įvairius priedus ir aksesuarus, kurie sukurs išbaigtą vaizdą.

    Kaip išsirinkti tinkamą krosnelę

    Prieš apsisprendus, kurį įrenginį pirksite, reikėtų įvertinti kelis svarbius veiksnius, tokius kaip pageidaujama įrengimo vieta, energijos šaltinis ir žinoma stilius. Ne visose patalpose krosnelės galės tarnauti kaip pagrindinis šilumos šaltinis ir jomis reikės naudotis kaip papildomu įrenginiu prie jau turimos sistemos. Tačiau jei visgi įsitikinote, kad jūsų situacijoje šis sprendimas visiškai tiksliai galės užtikrinti namuose jaukumą ir šilumą, tai reikia atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

    • Krosnelės galingumas. Kuo didesnio ploto patalpas reikės šildyti, tuo galingesnis turėtų būti įrenginys. Kiekvienas modelis turi savo nominalų galingumą. Norint išsirinkti optimalų variantą, rekomenduojama atlikti šiokius tokius skaičiavimus. Jie maždaug atrodo taip – jei lubų aukštis neviršija 2,5 metro tai 1 kW galios pakaks apšildyti 10 kvadratinių metrų.
    • Nerekomenduojama rinktis nei per daug galingos krosnelės, nei nepakankamai galingos. Pastaruoju atveju, ja pastoviai teks naudoti maksimaliu pajėgumu ir naudoti daug ilgiau, kol oras patalpose neįšils. To pasekmėje krosnelė gali perkaisti, kas savo ruožtu sukels visą nemalonumų virtinę. Tad krosnelės nereikėtų naudoti pilnu pajėgumu ilgiau nei 3 valandas.

    Būtent todėl, prie krosnelės pirkimą reikia atkreipti dėmesį i jos nominalų galingumą. Tai bus tas rodiklis, kuris leis naudotis įrenginiu gan ilgą laiką papildant jį kuru. Verta pažymėti kad krosnelės yra pritaikytos oro šildymui 2-3 sujungtuose kambariuose. Tačiau net ir galingiausios jų, efektyviausiai apšildo būtent tą patalpą, kurioje yra įrengtos.

    Renkantis tarp ketaus ir plieno reikia suprasti šių medžiagų skirtumus. Ketaus krosnelės pasižymi geresniu šilumos laidumu. Jos ilgiau įšyla, tačiau išlaiko ir perduoda šilumą gerokai ilgesnį laiką. Tačiau jei jūsų tikslas yra greitas patalpų sušildymas tai verta rinktis plieninius variantus. Taip pat nemažą vaidmenį vaidina ir įrenginio svoris, kuris priklauso ne vien nuo medžiagos bet ir krosnelės galingumo.

    Apdailos medžiagos leidžia išsirinkti modelius, tinkamus įvairiems interjero sprendimams. Tačiau ir apdaila turi poveikio techninėms krosnelių savybėms. Jei apdailai yra naudojamos keramikinės plytelės arba akmuo, tai jos gali šilti kiek ilgiau, tačiau ilgesnį laiką išliks šiltos ir galės perduoti šilumą aplinkai. Yra manoma, kad tokia šiluma teigiamai veikia žmogaus kūną ir padeda mažinti skausmus sąnariuose.
    Ilgo diegimo sistema krosnelėse u-tikrina jų ilgesnį veikimą vienu kuro įkrovimu. Tad jei šis aspektas yra aktualus, vertėtų rinktis būtent tokią funkciją turinčius modelius. Tas pats liečia ir savaiminio stiklo valymo sistemos. Gan svarbų vaidmenį krosnelių pasirinkime vaidina ir kuras.

    Jei norite kad pasirinktas modelis leistų aprūpinti namus karštu vandeniu, tai reikėtų rinktis krosnelė su vandens kontūru. Takiu būdų, pajungus įrenginį prie vandentiekio, jis perduos generuojamą šilumą ne tik patalpoms bet ir per šilumokaitį tekančiam vandeniui. Tokie modeliai yra gerokai universalesni ir gali būti naudojami tiek pastoviai gyvenamose patalpose tiek ir lankomuose laikas nuo lako. Atkreipkite dėmesį į krosnelių komplektacijas Kokybiškos, patikimų gamintojų prekės turi visus reikalingus elementus. Svarbu atkreipti dėmėsi ir į tokias smulkmenas kaip rankenėlės, jos turi būti tinkamai izoliuotos, kad apsaugotu naudotojus nuo galimų nudegimų. Visos judančios dalys turėtų lengvai keisti savo padėti, kitai jos gali užstrigti ir sukelti nepatogumus. Kokybiškuose gaminiuose negali būti jokių deformuotų dalių ir visos durelės turi sandariai užsidaryti ir lygiai priglusti prie krosnelės korpuso.