Prekių katalogas

Vandens maišytuvai

 •  

   

  Vandens maišytuvai ir jų tipai

  Šiandien rinkoje vandens maišytuvų asortimento įvairovė yra labai plati, tačiau šiuolaikinės koncepcijos esmė – maksimalus efektyvumas, patogumas ir dizainas. Vandens maišytuvus rekomenduojame rinktis priklausomai nuo poreikių ir individualaus interjero. Labai svarbu, kad vandens maišytuvas būtų ne tik praktiškas ir funkcionalus, bet ir stilingas bei džiugintų akis.

  Vandens maišytuvai skiriasi ne vien savo išvaizda, spalva ar medžiaga, iš kurios pagaminti, tačiau ir montavimo ypatumais. Jie gali būti montuojami įprastai – į praustuvo ar vonios kraštą, į sieną (potinkiniai maišytuvai) arba montuojami nuo grindų. Pastarieji du yra būdingi vonios ir dušo erdvėms

  Dar yra termostatiniai maišytuvai su integruota vandens temperatūros reguliavimo funkcija, kurie plačiai naudojami vonios bei dušo sistemose. Šio tipo vandens maišytuvai užtikrina pastovią temperatūrą prausiantis duše, ypatingai pasiteisina esant šildymo įrenginiams su momentiniu šildytuvu.

   

  Vandens maišytuvų valdymo ypatumai

  Pagal valdymą vandens maišytuvai gali būti su atskiromis rankenėlėmis, su snapeliu ar sensoriniai maišytuvai (vandens paleidimas infraraudonųjų spindulių jutiklio pagalba). Pastarieji dažniausiai naudojami visuomeninės paskirties objektuose, tačiau šiandien juos galima pamatyti ir namų virtuvėje.

  Pamėgę klasiką dažniausiai renkasi dviejų vožtuvų vandens maišytuvus, kurių šaltas ir karštas vanduo reguliuojamas atskiromis rankenėlėmis. Jos veikia nepriklausomai viena nuo kitos, todėl turi būti reguliuojamos atskirai.

  Vienos svirties (snapelio formos) reguliatorius – patogumą ir funkcionalumą vertinančių vartotojų pasirinkimas. Tokio tipo vandens maišytuvai leidžia vos keliais judesiais viena ranka pakeisti tiek vandens slėgį, tiek temperatūrą.

  O štai sensoriniai maišytuvai – labiau prabangos produktas, leidžiantis mėgautis privalumais be fizinio kontakto. Maisto gaminimo procese ši funkcija neatsiejama su patogumu ir užtikrina, kad vandens maišytuvas liktų švarus. Valdymas vyksta judesio ir šilumos jutikliu, kurio veikimo zoną galima reguliuoti.

   

  Ką vertėtų žinoti apie maišytuvus?

  Pagal paskirtį išskiriamos kelios maišytuvų rūšys: vonios maišytuvai, dušo maišytuvai, virtuviniai maišytuvai, praustuvo maišytuvas bei bidė maišytuvas. Vandens maišytuvai dažniausiai gaminami iš žalvario ir nerūdijančio plieno. Šie maišytuvai yra patikimi ir jų kaina kiekvienam prieinama. Jie taip pat pasižymi plačiu asortimentu, dėl to yra dažniausiai pasirenkami vartotojų. Taip pat gali būti keraminiai, iš granito ar dirbtinio akmens. Nepriklausomai nuo medžiagos, vandens maišytuvuose yra integruota ilgaamžiškumu pasižyminti keraminė vandens skirstymo kasetė.

  Žalvariniai vandens maišytuvai laikomi patvariausiais, jų paviršius yra dengiamas nikeliu ir chromuojamas, todėl yra praktiški ir visuomet atrodo higieniškai.
  Nerūdijantis plienas – ne tokia patvari medžiaga, kaip žalvaris, tačiau moderni, lengvai prižiūrima ir deranti bet kokio dizaino interjere.
  Keraminiai vandens maišytuvai išties yra originalūs ir visuomet atrodo stilingai, tiesa kiek brangesni. Gali būti vientisi arba su chromo apdaila. Nors jie nėra gaminami iš keramikos, tačiau jų danga labai primena dirbtinį akmenį, yra atspari smūgiams ir korozijai. Jie gali būti įvairių formų, dydžių bei spalvų ir net pritaikyti prie stalviršio, plautuvės ar praustuvo.

   

  Kokį vandens maišytuvą pasirinkti?

  Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti vonios, dušo bei virtuvės plautuvės maišytuvams.

   

  Vonios maišytuvas

  Renkantis šiuos maišytuvus, rekomenduojame atsižvelgti į vonios dizainą, jos tipą bei interjerą, taip pat į tai, kokiu būdu vonios kranai bus montuojami. Vonios maišytuvai gali būti su dušu arba be jo. Kai pati vonia ar jos vidaus dubuo yra toliau nuo vandens maišytuvo, tuomet reikalingas vandens maišytuvas ilgu snapu. Maišytuvai voniai neturėtų būti visiškai be snapelio, nes toks pasirinkimas gali apsunkinti vonios užpildymo vandeniu klausimą. Kadangi per dušą tai padaryti užtrunka ilgiau dėl mažesnio vandens spaudimo. Renkantis vonios maišytuvus vis didesnis dėmesys tenka termostatiniams vonios maišytuvams. Toks maišytuvas geba palaikyti pastovią, optimalią tekančio vandens temperatūrą, todėl apsaugo nuo nusideginimo. Termostatiniai maišytuvai pasižymi paprastu naudojimu, yra ekonomiški, taupo vandens bei elektros sąnaudas, todėl didesnė šio maišytuvo kaina visgi laikui bėgant atsipirks.

   

  Dušo maišytuvas

  Čia labai populiari yra potinkinė dušo sistema, o jai paprastai pritaikomi bet kurie maišytuvai voniai. Tiesa, jeigu namuose yra tik dušas, geriausia, jeigu dušo maišytuvas bus su trumpu snapeliu. Jo pagalba, esant poreikiui, galėsite užpildyti vandeniu didesnį indą žymiai greičiau, nei per dušo galvą. Potinkinė dušo sistema vonios kambaryje taip pat sukuria ir estetišką bei tvarkingą vaizdą, nėra jokių išsikišančių elementų, kurie gadintų bendrą vaizdą, nes visas mechanizmas yra sumontuotas ir paslėptas po apdaila. Potinkinę dušo sistemą lengva sumontuoti, ji yra kompaktiška, o vienas iš privalumų – paprastesnė sistemos priežiūra. Kadangi daugelis sistemos dalių bei mechanizmų yra paslėpta, sumažėja ir darbo prižiūrint šią sistemą. Potinkiniai maišytuvai taip pat išsiskiria ir savo unikaliu, šiuolaikišku dizainu, suteikia prabangos. Galimybė rinktis ne tik iš skirtingų dydžių, valdymo tipo, bet ir formų bei spalvų. Išskirtinio dizaino potinkinis maišytuvas neabejotinai gali tapti ir išskirtiniu vonios kambario akcentu.

   

  Virtuviniai maišytuvai

  Šiuo atveju, vandens maišytuvai virtuvei neturėtų būti labai trumpi, kadangi bus nepatogu plauti didesnį indą ar puodą. Mažas, iki 18 cm snapelis, labiausiai pasiteisina kompaktiškiems praustuvams vonioje ar WC patalpoje. Klientų požiūriu, patogiausi yra ne trumpesni nei 20 cm virtuviniai maišytuvai. O labiausiai pasiteisinantys maišytuvai virtuvei yra su ištraukiama lanksčia žarna. Jos ilgis gali siekti iki pusės metro, todėl patogiai išplausite orkaitės skardas ar pačią kriauklę. Maišytuvo ilgį rekomenduojama rinktis pagal plautuvę. Jeigu ji yra negili rekomenduojama rinktis aukštesnį maišytuvą. Aukštesnio maišytuvo dėka indų plovimas taps patogesniu bei suteiks galimybę patalpinti didesnį kiekį indų plautuvėje. Jeigu plautuvė gilesnė, tokiu atveju verta rinktis žemesnį, kadangi aukštas maišytuvas gali taškytis.

   

  Termostatinis vandens maišytuvas

  Tai vienas iš populiariausių vandens maišytuvų tipų, naudojamas vonios kambariuose. Termostatinis maišytuvas yra suprojektuota maišytuvo dalis, kuri užtikrina saugumą maudymosi metu. Tokio tipo maišytuvai palaiko pastovią vandens temperatūrą, taip užtikrinant komfortą, patogumą maudantis bei apsaugo nuo galimo nusideginimo karštu vandeniu. Vonios kambaryje integruotas termostatinis maišytuvas apsaugo nuo bet kokių staigių vandens temperatūros pasikeitimų. Dažnu atveju namuose nuleidus vandeni tualete, ar virtuvėje paleidus maišytuvą, dušo maišytuve įvyksta staigūs vandens temperatūrų pokyčiai, todėl termostatinis maišytuvas apsaugo nuo šių nemalonių situacijų.

  Termostatiniai maišytuvai ne tik užtikrina saugumą, bet ir yra ekonomiški, leidžia sutaupyti, nes termostato vožtuvas iš karto sumaišo karštą vandenį su šaltu iki jūsų pasirinktos temperatūros, todėl netenka laukti kol atbėgs tinkamos temperatūros vanduo. Tai taip pat patogu auginant mažamečius vaikus ir siekiant apsisaugoti nuo staigių vandens tiekimo slėgio temperatūros pokyčių. Nors termostatiniai maišytuvai yra brangesni lyginant su įprastais maišytuvais, tačiau savo efektyvumu ilgainiui ši investicija atsiperka, o jūs galite mėgautis komfortišku ir maloniu poilsiu.

  Jeigu ieškote funkcionalaus ir ekonomiško sprendimo Jūsų vonios kambariui – termostatinis dušo maišytuvas pateisins visus Jūsų lūkesčius. Termostatinių maišytuvų pasiūla yra itin gausi, todėl muresta.lt asortimente rasite platų šių maišytuvų pasirinkimą pagal gamintoją, dydį, formą, spalvą, todėl nesunkiai juos galėsite pritaikyti prie savo vonios kambario interjero. Asortimente galite rasti ir unikalaus dizaino maišytuvų, kurie taps išskirtiniu akcentu vonioje.
    

  Papildomos vandens maišytuvų galimybės

  Įvairių gamintojų vandens maišytuvai praustuvui, dušui, voniai, bidė, virtuvės plautuvei. Vandens maišytuvas gali turėti „Air“ technologiją, kai vanduo maišomas su oru. Tokia sistema sumažina vandens sąnaudas, išlaikydama aukštą komfortą. Oru prisotinti vandens lašai suteikia tikro lietaus efektą ir formuoja švelnų oru prisotintą dušą - jausitės taip, tarsi praustumėtės po natūraliu lietumi. Taip pat vandens maišytuvai gali turėti „QuickClean“ sistemą, dėl kurios vandens nuosėdos, kalkės pašalinamos ypač lengvai. Maišytuvai gali turėti skirtingų tipų vandens sroves. Vandens maišytuvų kaina gali būti labai skirtinga - reikiamą išsirinks kiekvienas.

   

  Kur įsigyti vandens maišytuvus?

  Vandens maišytuvus patogiai užsisakyti jums priimtina kaina galite internetu muresta.lt, arba apžiūrėti ir įsigyti atvykus į mūsų saloną Vilniuje, Ukmergės g. 285. Mūsų salone dirbantys profesionalai suteiks visą reikalingą informaciją, patars ir padės išsirinkti Jūsų poreikius atitinkančią įrangą.