Prekių katalogas

Vonios kriauklės ir praustuvai

 • Praustuvai vonios kambariui šiandien sudaro itin platų asortimentą. Kiekvienais metais įtakingiausi vonios įrangos gamintojai rinkai siūlo vis naujas praustuvų dizaino tendencijas, kurias vėliau perima ir kiti gamintojai. Ir ne veltui – vonios kriauklės – tai išraiškinga vonios kambario detalė, kartais duodanti pagrindinį toną visam interjerui. Skoningai suderinę visus vonios elementus ir praustuvą, galėsite džiaugtis savo svajonių vonia!

  Mūsų kataloge siūlomi vonios praustuvai tiks įvairaus dydžio vonios ir WC kambariams. Asortimente rasite kokybiškus ir ilgaamžius žinomų gamintojų, tokių kaip : „PAA“, „Laufen“, „Duravit“, „Ravak“ ir kt. plieninius, akmens masės praustuvus.
   

 • Kaip išsirinkti vonios praustuvą?

  Po to, kai visi paruošiamieji darbai vonios kambaryje būna užbaigti, ateina laikas montuoti praustuvą. Kai kalbama apie vonios kriauklės pasirinkimą, daugelis pasimeta dėl labai gausios šių prekių pasiūlos. Tad nuo ko pradėti, renkantis vonios praustuvą? Rinktis vien pagal išvaizdą nereikėtų, nes daug svarbiau yra suderinti dizainą ir funkcionalumą su teisingos konstrukcijos pasirinkimu. Jei praustuvas bus pagrindiniu, tai reikės apsispręsti dėl jo dydžio, kurį reiktų rinktis, atsižvelgiant į vonios patalpos plotą.

  Kiekvieno patikimo santechnikos gamintojo kolekcijose greičiausiai rasite tiek didesnių dydžių praustuvus – erdviam vonios kambariui, tiek mažesnių išmatavimų modelius – kai vietos vonioje nėra daug arba kriauklę planuojate montuoti tualete. Svarbu nesuklysti su kriauklės dydžiu, nes per daug didelis gaminys gali užimti naudingą vietą ir trukdyti judėti vonios kambaryje arba netgi tapti traumų priežastimi. Tas pats liečia ir didelius bei erdvius vonios kambarius, kur įprastas, nedidelis praustuvas tiesiog atrodys keistai ir neskoningai. Norint to išvengti reikės pasirūpinti tinkamo dydžio gaminiu ir tinkamai priderinti prie jo vonios baldus, jeigu tokie buvo numatyti jūsų planuose.

  Vonios praustuvai gali būti tvirtinami pačiais įvairiausias būdais. Vienas paprastesnių ir įprastesnių – pakabinami ant sienos modeliai. Prie jų neretai gali būti derinamos pastatomos spintelės ar lentynos, kurios tarnaus ir kaip papildoma atrama. Tačiau įmantresniam ir originalesniam interjerui, galima parinkti ir ne tokius standartinius sprendimus. Montuojamas po stalviršiu praustuvas labai tinka minimalistinius dizainus pasirinkusiems pirkėjams. Pastatomi ant stalviršių ar baldų variantai labai gerai dera su klasikiniais interjerais. Bet kuriuo atveju, svarbu gerai atitaikyti praustuvo aukštį. Rekomenduojama, kad jis būtų maždaug 80-85 cm atstumu nuo grindų, tada juo bus patogu naudotis daugumai žmonių.

  Ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į medžiagas, iš kurių yra pagamintos vonios kriauklės. Populiarūs yra mums įprasti keramikiniai modeliai, tačiau pastaruoju metu, populiarėja ir gaminiai iš akmens masės bei plieno. Tarp keramikinių praustuvų dažniausiai pasitaiko ir ekonomiškesni, gaminami iš fajanso ir prabangesni – porcelianiniai. Kaina šiuo atveju liudija ir apie aukštesnę gaminio kokybę, ilgesnį tarnavimo laiką bei paprastesnę priežiūrą. Akmens masės modeliai pasižymi solidžia išvaizda ir ilgaamžiškumu, tačiau reikalauja atidesnės priežiūros. Savo ruožtu, pagrindiniai nerūdijančio plieno kriauklių pranašumai yra jų nedidelis svoris, lengva priežiūra ir ilgas tarnavimo laikas.

  Vonios kriauklės forma taip pat yra svarbi interjerui. Dažniausiai sutinkamas apvalus variantas padeda išsaugoti vietą ir aplink tokią santechnika patogiau judėti, nebijant užssikabinti ar susižeisti į kampą.

  Kaip priderinti praustuvą prie vonios interjero?

  Kiekvienas šeimininkas, perkantis kriauklę, stengiasi pritaikyti ją prie savo interjero ir tikisi, kad pavyks sukurti vieningą visumą ir harmoningą dizainą, integruojant santechnikos įrangą bei derinant prie esamo interjero apdailos. Tiems, kas tokiems darbams nesamdo interjero specialistų ir viską nori daryti savarankiškai, turime kelis patarimus, kurių laikantis galima išvengti kai kurių gana dažnai pasitaikančių klaidų ir lengviau išsirinkti tinkamą praustuvą, tinkantį prie vonios interjero.

  Vienas pagrindiniu veiksnių, derinant praustuvą prie vonios, yra jo tipas arba tvirtinimo būdas. Nedideliam, bet funkcionaliam vonios kambariui tinkamiausias sprendimas bus montuojamas į stalviršį ar ant spintelės statomas praustuvas, tokiu būdu padedantis sutaupyti vietą. Toks variantas puikiai tiks mėgstantiems Skandinavišką minimalistinį stilių, tačiau galima būtų galvoti ir apie didesnius praustuvus bei pakabinamas, o ne pastatomas spinteles. Dėmesio skyrimas formoms, taip pat tampa svarbesniu aspektu, nes prioritetai teikiami tiesioms taisyklingoms dizaino linijoms su kuo mažiau smulkių elementų. Panašus principas galioja daugelyje šiuolaikinių dizainų, tad stačiakampės formos kriauklė, ko gero, dar ilgą laiką bus tarp madingiausių interjero tendencijų.

  Tiems, kas nori savo vonios kambaryje sukurti kažką panašaus į Loft arba Provanso stilių, turėtų pamąstyti apie konsolinius arba pakabinamus praustuvus, po kuriais nereikalingi jokie baldai kaip atrama, nebent tai būtų atviras stalas arba stalviršis. Svarbus elementas šiuose interjeruose – natūralumas ir jei iš po kriauklės matytis metaliniai vamzdžiai tai priduos visam dizainui dar daugiau autentikos. Pastatomas akmens masės praustuvas tikrai labai tiks ir klasikinio stiliaus šalininkams.

  Labai svarbu bet kuriame dizaino sprendime išlaikyti vieningą visumą. Tad jei visą santechniką perkate vienu metu, tai reikėtų atkreipti dėmesį į to pačio gamintojo siūlomus sprendimus arba bent jau renkantis santechniką, visada turėti norimų įrenginių modelių nuotraukas, kad galėtumėte labiau pritaikyti vonios praustuvą prie jų.

  Keramikiniai praustuvai gali būti su stovais, įmontuojami į stalviršį arba pakabinami. Yra modelių, kurių dizaine yra ir rankšluosčių laikiklis. Kai kuriems praustuvams papildomai galima užsisakyti praustuvo koją arba sifono gaubtą. Galite išsirinkti klasikinės funkcionalios formos arba modernaus išskirtinio dizaino, įvairaus kainų lygio gaminį. Norintys sutaupyti išties nemažai erdvės vonios ar WC kambaryje, gali įsigyti ir kampinį ar mažą praustuvą.

   

  Trumpai apibendrinant, praustuvai yra skirstomi į šiuos tipus

  Pakabinamas praustuvas – tvirtinamas prie sienos, tokio tipo praustuvai patogūs mažesnėms patalpoms, kai nėra vietos praustuvui su įmontuojama spintele. Vienas iš tokio praustuvo trūkumų – nėra pakankamai plokštumos susidėti būtinosioms kosmetikos priemonėms.

  Įmontuojamas į stalviršį iš viršaus – vienas universaliausių ir dažnai pasirenkamų sprendimų. Toks tipas tinka bene visiems vonios kambariams, dailiai ir kompaktiškai atrodo, bei leidžia sukurti estetišką vaizdą vonios kambaryje. Tokio tipo praustuvas montuojamas spintelės viršuje esančioje angoje arba jį galima įsigyti iš karto su spintele.

  Įmontuojamas į stalviršį iš apačios – tokio tipo praustuvai montuojami iš apatinės stalviršio dalies. Tokio tipo praustuvai dailiai atrodo prie kriauklės, tinka minimalistiniam vonios kambario stiliui. Patogi priežiūra, nes reikia išvalyti tik jo vidų.

  Pastatomi ant stalviršio – tokio tipo praustuvai montuojami ant stalviršio, paruošiant tik angą ventiliui. Tai vienas moderniausių bei dailiausių sprendimų, suteikiantis vonios kambariui išskirtinį akcentą. Tai ir patogus sprendimas, nes stalviršis ne taip apsitaško vandeniu, todėl nėra būtina, kad jis būtų atsparus vandeniui. 

  Prie kataloge esančių praustuvų nurodyti jų išmatavimai bei kitos savybės, tad išsirinkti Jums tinkamiausią bei jį užsisakyti paprasta ir internetu. Užsisakyti praustuvą Jums priimtina kaina galite internetu puslapyje www.muresta.lt ar įsigyti mūsų salone „Muresta“ Ukmergės g. 285 Vilniuje. Mes nuolatos skelbiame nuolaidas, kurių metų stilingų ir ilgai tarnausiančių vonios praustuvų galima įsigyti pigiau – nepraleiskite šios galimybės atsinaujinti ir susikurkite savo vonios kambaryje šiuolaikišką ir jaukią atmosferą.