Prekių katalogas

Dušo kabinos ir ju priedai

  • Kiekvieną rytą dažnas dabar pradeda būtent duše, o ne vonioje. Dušo kabinos yra labiau pritaikytos skubančiam žmogui ir padeda sutaupyti tiek laiko, tiek vandens, tiek, žinoma, ir pinigų vandens sąskaitoms. Dušas žmogui suteikia galimybę maudytis vertikalioje padėtyje, o specialiai prie kabinos pritaikyta dušo įranga – pajusti visišką komfortą.

    Gerai ir patogiai įrengtas dušas Jūsų rytus gali padaryti kur kas malonesnius. Dušo įranga, kad tarnautų ilgai, turi būti pagaminta iš aukštos kokybės medžiagų, būti stipri ir atspari bei tinkamai prižiūrima. Duso kabina pagal savo dydį turi atitikti žmones, kurie jame maudysis ir būti dar didesnė, kad jiems būtų patogu nevaržomai judėti kabinoje.

  • Kokios būna dušo kabinos?

    Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad praktiškai visos dušo kabinos yra vienodos, o skirtumai tarp jų yra tokie nežymūs, kad net neverta į juos kreipti dėmesį, tačiau iš tiesų viskas yra ne taip. Taip, pagrindinė kiekvienos dušo kabinos funkcija yra ta pati, tačiau didelė jų įvairovė atsirado ne šiaip sau, o tam, kad kiekvienas pirkėjas galėtų išsirinkti būtent tą variantą, kuris labiausias atitinka jo pageidavimus, įpročius, skonį ir žinoma, biudžetą. Tad siūlome pažvelgti į pagrindinius tipus, pagal kuriuos dušo kabinos įprastai yra skirstomos.

    Pradžioje atskirkime 2 pagrindinius terminus: atviros dušo kabinos ir dušo boksai arba uždaros dušo kabinos. Pastarieji – tai uždaros kabinos su pagrindu, sienelėmis ir stogu bei visais reikiamais priedais: maišytuvais ir lentelėmis. Standartinė dušo kabina – tai dažniausias atviros konstrukcijos įvairios formos, dažniausiai neturinčios stogo ir skirtingo aukščio padėklus, nors pasitaiko modeliai ir visiškai be jo.

     

    Dušo boksai

    Uždaros dušo kabinos – tai vienos dažniausiai sutinkamų dušo kabinų, kurias galima pamatyti įvairiuose interjeruose. Pagrindinis jų privalumas – lengvas montavimas, nes visi reikiami elementai jau sukomplektuoti ir tereikia apsirūpinti kabinos pajungimu prie vandens tiekimo ir kanalizacijos. Be to, kai kurie šių kabinų modeliai pasižymi ir papildomomis funkcijomis, tokiomis kaip:

    • Hidromasažas – sistema, kai vanduo į kabiną paduodamas per daugybę purkštukų, įmontuotų į sienas, stogą ir pagrindą. Tokiu būdu pagerinamas besimaudančio žmogaus kraujotaka, nuimamas nuovargis ir atpalaiduojami raumenys.
    • Tropinis lietus – pasiekiamas specialaus antgalio, kabinos stoge, pagalba. Gaunamą efektą galima palyginti su vasaros lietumi, kuris veikia raminančiai ir atpalaiduoja prieš miegą.
    • Aromaterapija – kai vanduo ir garai pereina per specialią talpą su eteriniais aliejais ir pripildo uždarą erdvę labai maloniais kvapais.
    • Garinė pirtis – ventiliatorius kartus su garų generatoriumi pripildo kabinos erdvę šiltų garų.

    Be šių funkcijų tokio tipo dušo kabinose neretai būna įrengti radijo grotuvais, LED apšvietimu, sensoriniu valdymu ir žinoma kitais, labiau įprastais dušui aksesuarais – veidrodžiais, lentynėlėmis priemonėms, sėdynėmis.

    Dušo bokštų pagrindai gali būti žemi arba aukšti. Pastarieji, jei jų gabaritai pakankamai dideli neretai tarnauja kaip vonios, tad iš esmės vartotojas gauna visą SPA kompleksą vienoje konstrukcijoje. Pagal formą, pagrindai gali būti pusapvaliai, kvadratiniai ir stačiakampiai. Įprastai uždaros dušo kabinos yra montuojamos į vonios kambario kampą, tai sukuriant papildomos erdvės net ir ganėtinai mažose patalpose.

     

    Atviros dušo kabinos

    Skirtingai nei bokštai, atviros dušo kabinos palieka jas pasirinkusiems pirkėjams daugiau laisvės, pritaikant konstrukciją prie turimos aplinkos. Panašiai kaip ir dušo bokštai, jos gali būti labai įvairių formų ir skiriasi pagrindo aukščių. Tarp populiariausių formų galima išskirti kvadratinę arba stačiakampę, pusapvalę ir penkiakampę. Dažniausiai tokių kabinų forma priklauso nuo komplektuojamo padėklo arba pado. Tačiau jei kalbėtume apie kabinas be pado, tai jų forma gali būti pati įvairiausia ir ribojama tik žmogaus fantazijos.

    Atviros dušo kabinos neslepia ir neužgožia vonios kambario interjero, o atskirais atvejais gali ir prisidėti prie jo kūrimo. Aliuminiai rėmai ar chromuotos detalės tiks kuriant šiuolaikinį interjero variantą, o įprasta balta idealiai prisiderins prie labiau klasikinių sprendimų.

    Kaip išsirinkti dušo kabiną?

    Žvelgiant į visą siūlomą dušo kabinų įvairovę, natūraliai kyla klausimas apie tai į ką reikia atkreipti daugiausiai dėmesio, renkantis geriausią variantą savo vonios kambariui. Tam, kad atsakyti į šį klausimą, teks detaliau pažvelgti į kiekvienos dušo kabinos teigiamas ir galimai neigiamas savybes.

    Iš vienos pusės, kiekviena dušo kabina yra skirta tam pačiam tikslui – higienos procedūrų užtikrinimui, bet iš kitos pusės, tai yra svarbi vonios kambario dalis. Todėl, renkantis šį elementą, reikėtų vertinti tiek jo technines savybes ir funkcines galimybes, tiek ir bendrą išvaizdą ir galimybę jį pritaikyti į savo kuriamą dizainą.

     

    Nuo ko pradėti?

    Pradžioje rekomenduojama pradėti nuo lūkesčių ir pageidavimų, arba tiesiog tikslų, kuriuos keliame šiai santechnikai. To nepadarius, Jūsų namuose gali atsirasti daiktas su begale visiškai nereikalingų funkcijų ir tokios dušo kabinos kaina visiškai neatitiks jūsų pradinio biudžeto. Taip pat reikėtų iškarto įvertinti visus galimus apribojimas, dėl kurių, vieną ar kitą kabinos variantą tiesiog bus neįmanoma įrengti. Vienas iš dažniausių tokių apribojimų yra vietos trūkumas. Jis yra ypač aktualus, norint įsigyti dušo bokštą su vonia arba garine pirtimi. Šie žingsniai padės eliminuoti kelis visiškai netinkamus modelius, ir padės sutelkti dėmesį į tuos, kurie atitiks pagrindinius paieškų kriterijus.

     

    Dušo kabinos pagrindo forma ir medžiagos

    Kai kurios šiuolaikinės kabinos būna visiškai ne pado ir tai nėra nepilna komplektacija ar ekonomiškesnis variantas. Toks sprendimas labai populiarus, įrenginėjant tikras dušo zonas, labai gražiai papildančias bet kokį minimalistinį interjerą. Tačiau jokiu būdu nesuklyskite – tokios dušo kabinos kaina nors ir gali pasirodyti, kad turėtų būti žemesnė dėl „mažesnės komplektacijos“ tačiau jos įrengimas nėra toks paprastas. Pagrindo nebuvimas, reiškia kad vanduo turi subėgti į specialiai grindyse paruoštus nuotekų trapus. O tai yra gerokai sudėtingesnis procesas, nes visi vamzdžiai yra paslėpti grindyse. Tad nusprendę rinktis dušo kabiną be pagrindo, gerai įvertinkite galimybes, tinkamai paruošti savo vonios kambario grindis, užtikrinant gerą vandens nutekėjimą.

    Jei tiesiog ieškote kabinos į jau paruoštą vonios kambarį ar dušinę, tai paprastesnis sprendimas bus rinktis ir variantų su pagrindu. Jie savo ruoštu irgi nėra visi vienodi ir kalba neina vien apie formą. Ne ką mažiau svarbus faktorius yra medžiagos, iš kurių jie yra pagaminti. Siūlomi šie rinkoje siūlomi variantai:

    • Akrilas – sintetinis pluoštas, primenantis plastiką. Tokios dušo kabinos kaina dažniausiai yra žemiausia, lyginant su kitomis medžiagomis, be to, akrilas yra lengvas ir jį nesudėtinga montuoti.
    • Plienas – pasižymi ganėtinai ilgu tarnavimo laiku, tačiau yra kiek triukšmingas, kas patinka ne visiems.
    • Akmens masė – šiuolaikiška, tvirta, tyli, bet ir gana brangi medžiaga.
    • Keramika – solidus ir grakščiai atrodantis variantas.


    Nuo pasirinkto pagrindo formos tiesiogiai priklauso ir visos kabinos forma, nes jos konstrukcija yra montuojama tiesiai ant pagrindo. Užapvalintos formos atrodo elegantiškiau ir labiau tinka nedidelėms vonios kambariams. Tačiau jei vieta nėra problema, arba siekiate išlaikyti tam tikram stiliui būdingas griežtesnes formas, tai galima rinkti ir iš stačiakampių ar kvadratinių pagrindų. Tačiau atkreipkite dėmesį ir į pagrindų dydžius, nes jie gali būti patys įvairiausi. Ne paskutinį vaidmenį vaidina ir pagrindo aukštis ir tai ne vien dizaino klausimas. Tikimybė, jos užsikimšus vandens nuleidimo sistemai, vanduo pradės veržtis iš dušo kabinos ant grindų yra gerokai atvirkščiai proporcinga pagrindo aukščiui. T. y. kuo aukštesnis yra jūsų kabinos pagrindas, tuo saugiau galite jaustis. Tačiau aukštas pagrindas nėra patogus vyresnio amžiaus žmonėms, nes tenka aukštai kelti kojas. Dėl šios priežasties greičiausiai nesirinksite uždaros dušo kabinos su vonios aukščio pagrindu, nors jie ir turi savotiškų pliusų, kurie iš pradžių atrodo labai patraukliai.

     

    Dušo kabinos durelės

    Šių elementų pasirinkimą lemia du pagrindiniai kriterijai: atidarymo kryptis ir medžiagos. Pagal pirmąjį kriterijų išskiriami šie durų tipai:

    1. Atveriamos – gali būti su viena ar dviem varčiomis, ir veikia kaip daugelis įprastų mums durų. Tačiau toks variantas užima vietą ir norint ją taupyti tenka visada uždarinėti dušo kabiną, kas savo ruožtu kiek apriboja jos išvėdinimą. Tokios durys dažniau sutinkamos griežtesnių formų dušo kabinose.
    2. Stumdomos – įprastas durų variantas su kuriuo komplektuojamos beveik visos uždaros dušo kabinos. Jis padeda taupyti vietą, tačiau svarbu rinktis kokybiškus bėgelius, kurie tarnaus ilgesnį laiką. Todėl vietoje pigesnio plastiko, geriau apsistoti ties ilgaamžiškesniais plienu arba aliuminiu.

    Medžiagos, naudojamos durų gamyboje taip pat turi didelę įtaką jų tarnavimo laikui ir žinoma kainai. Saugiausiu ir ilgaamžiškiausiu pasirinkimų būtų tripleksas – beskeveldris laminuotas stiklas. Tačiau jo kaina gali būti per aukšta, tiems kas ieško paprasto ekonomiško sprendimo. Tokiu atveju, galima rinktis plastiką, tačiau nukentės kokybė ir žinoma bendras vaizdas. Klasikiniu variantu yra laikomas grūdintas stiklas, nors ir yra sunkesnis, nei plastikas, tačiau atrodo gerokai rimčiau. Tarpiniu variantu tarp pastarųjų dviejų galima įvardinti organinį stiklą, tačiau jis yra labai neatsparus įbrėžimams ir greitai gali prarasti pirminį vaizdą.

    Kodėl verta pirkti Muresta.lt?

    Negaiškite laiko internete vesdami žodžius „duso iranga gera kaina“. Visa tai rasite „Muresta“ elektroninėje parduotuvėje internetu. Kataloge galite išsirinkti Jums reikiamą - kvadratinę arba pusapvalę dušo kabiną, dušo duris, dušo boksus, įvairius dušo kabinų priedus nuo valiklių iki sėdynių, trapus ir latakus, dušo padėklus, dušo galvas. Taip pat galima išsirinkti pilnus dušų komplektus ir sistemas, kurių montavimas nesudėtingas, o kokybė - puiki. Užsisakyti dušo įrangą jums priimtina kaina galite ir internetu, ir įsigyti mūsų salone.
    Galima užsakyti nestandartinių išmatavimų dušo kabinas ir duris!
      

    Kokios būna dušo kabinos?

    Dušo kabinos skiriamos į uždaras dušo kabinas (kitaip dar vadinamas dušo boksais) ir atviras dušo kabinas (standartinės dušo kabinos). Uždaros dušo kabinos – tai vienos dažniausiai sutinkamų dušo kabinų. Pagrindinis jų privalumas – lengvas montavimas, nes visi reikiami elementai jau sukomplektuoti ir tereikia apsirūpinti kabinos pajungimu prie vandens tiekimo ir kanalizacijos. Be to, kai kurie modeliai turi papildomas funkcijas, tokias kaip: hidromasažas, tropinis lietus, aroma terapija, garinė pirtis ir kitas. Skirtingai nei bokštai, atviros dušo kabinos palieka jas pasirinkusiems pirkėjams daugiau laisvės, pritaikant konstrukciją prie turimos aplinkos. Standartinė dušo kabina – tai dažniausias atviros konstrukcijos įvairios formos, dažniausiai neturinčios stogo, turinčios skirtingo aukščio padėklus, nors pasitaiko modeliai ir visiškai be jo. Atviros dušo kabinos neslepia ir neužgožia vonios kambario interjero, o atskirais atvejais gali ir prisidėti prie jo kūrimo.

    Kaip išsirinkti dušo kabiną?

    Žvelgiant į visą siūlomą dušo kabinų įvairovę, natūraliai kyla klausimas apie tai į ką reikia atkreipti daugiausiai dėmesio, renkantis geriausią variantą savo vonios kambariui. Rekomenduojame pradėti nuo Jūsų lūkesčių ir pageidavimų. To nepadarius Jūsų namuose gali atsirasti visiškai nereikalingas funkcijas turintis daiktas. Pagalvokite apie dušo kabinos padėklą. Iš kokių medžiagų bus pagamintas? Kokios formos? Užapvalintas ar stačiakampis? Nuo to koks bus padėklas tiesiogiai priklausys pačios dušo kabinos forma. Paskutinis aspektas kuri liko apgalvoti tai dušo durelių atidarymo kryptį ir medžiagą. Durys gali būti atveriamos ir stumdamos. Norint sutaupyti vietos siūlome rinktis pastarąją variantą. Medžiagos, naudojamos durų gamyboje taip pat turi didelę įtaką jų tarnavimo laikui ir žinoma kainai. Saugiausiu ir ilgaamžiškiausiu pasirinkimų būtų tripleksas – beskeveldris laminuotas stiklas. Tačiau jo kaina gali būti per aukšta, tiems kas ieško paprasto ekonomiško sprendimo. Tokiu atveju, galima rinktis plastiką, tačiau nukentės kokybė ir žinoma bendras vaizdas. Klasikiniu variantu yra laikomas grūdintas stiklas, nors ir yra sunkesnis, nei plastikas, tačiau atrodo gerokai rimčiau. Tarpiniu variantu tarp pastarųjų dviejų galima įvardinti organinį stiklą, tačiau jis yra labai neatsparus įbrėžimams ir greitai gali prarasti pirminį vaizdą.