Prekių katalogas

Plautuvės


 •  

  Patarimai renkantis plautuves

  Įsirenginėjat virtuvę dažnai kyla klausimas kokią plautuvę pasirinkti, kad tarnautų ilgai, būtų patvari ir užtikrintų patogų naudojimą. Pasiūla didelė, galime rinktis iš įvairių paviršių, formų ir dydžių. Tai kaip gi išsirinkti?

  Akmens masės plautuvės arba dar kitaip vadinamos granitinės, susideda iš 80% granito ir 20% akrilo. Granitas yra 4-tas pagal kietumą mineralas pasaulyje. Akrilas - rišamoji medžiaga, užtikrinanti granito dalelių sukibimą. Granitinės plautuvės atsparios iki 280 laipsnių karščio temperatūrai. Granitinių plautuvių medžiaga šilta, kieta ir atspari braižymui.

  Nerūdijančio plieno plautuvės. Prie svarstant įsigyti tokią plautuvę reiktų atkreipti dėmesį į plieno sudėtį - kiek yra chromo ir nikelio.18 proc. chromo ir 10 proc. nikelio. Tokia plieno sudėtis garantuoja, kad plienas bus atsparus rūdims, ilgaamžis ir atlaikys visus išbandymus: smūgius, įbrėžimus, temperatūros kaitą, agresyvias plovimo priemones. Didesnį kiekį chromo ir nikelio turinčioje nerūdijančio plieno plautuvėje nedūžta krintantys indai, nes medžiaga turi elastiškumo. Tokio tipo plautuvių paviršiuje nėra porų, todėl medžiaga nesugeria spalvotų skysčių, yra higieniška, atspari aukštai temperatūrai, ją lengva valyti, plautuvės ganėtinai lengvos.

  Plieninės plautuvės gali būti lygiu arba nelygiu struktūriniu grublėtu paviršiumi. Praktiškesnis yra struktūrinis paviršius, nes ant jo nesimato įbrėžimų ir vandens. Jei pasirinksite lygu, su laiku gali įgauti matiškumą.

  Keraminės plautuvės. Jos gaminamos iš specialios Fraceram keramikos, turi lygų blizgų paviršių. Plautuvių paviršius labai kietas, tvirtas, jo nepažeidžia iš nedidelio aukščio krintantys daiktai, jis nesusibraižo nuo aštrių įrankių. Keraminę plautuvę patogu valyti: ji higieniška, nesugeria skysčių, atspari įbrėžimams ir beveik nekinta laikui bėgant.


  Plautuvės dydis ir forma

  Renkantis plautuvę reikia apgalvoti jos dydį ir formą. Forma iš esmės priklauso nuo virtuvės stiliaus, spintelės matmenų. Tai gali būti kvadratas, apskritimas ar modernesnis pailgas stačiakampis. Tai tik jūsų individualus pasirinkimas. Visada praktiškiau pasirinkti didesnę ir gilesnę plautuvę, netgi tuo atveju, jei gaminate nedaug ir naudojate indaplovę. Praktiškumo atžvilgiu apvalios plautuvės priežiūra bus paprastesnė ir patogesnė nei kvadratinės.

  Papildomi plautuvės priedai

  Perkant praustuvą siūloma įsigyti papildomas prekes palengvinančias naudojimą. Gali būti tokios kaip: pusinis ar pagalbinis dubuo, nusausinimo plokštuma, ekscentrinis ventilis ir perpylimo anga.
  Pagalbinis dubuo skirtas maisto ir daržovių plovimui ir laikymui. Jis turi atskirą vandens išbėgimo sistemą, todėl patogus ir gali būti naudojamos tada, kai pagrindinis dubuo užimtas.
  Nuvarvėjimo indai, pritaikyti plautuvių matmenims, integruoti ekscentriniai ventiliai išleidimo angos vožtuvui reguliuoti, vyniojimo padėkliukai ir kt.

  Plautuvių montavimo būdai:

  • Montuojamą lygiai su stalviršiu;
  • Įstatomą iš viršaus;
  • Montuojamą iš apačios;
  • Montuojamą ant stalviršio „Slimtop“.

  Pasirinkimo įvairovė didelė. Apgalvoję savo lūkesčius ir galimybes išsirinksite sau tinkamiausią plautuvę. Mūsų asortimente rasite žinomų gamintojų plautuves už patraukliausias kainas. „Franke“, „Hansgrohe“, „Reginox“, „Villeroy & Boch“ ir kitas. O jei reiktų pagalbos ir konsultacijos laukiame Jūsų mūsų prekybos salone esančiame Ukmergės g. 285 Vilniuje arba el. svetainėje www.muresta.lt.

  plautuvė