Prekių katalogas

Virtuvės plautuvės / kriauklės

 • Greičiausiai nesuklysime, pasakius, kad plautuvės yra vienos labiausiai paplitusių ir dažniausiai sutinkamų santechninių įrenginių namuose. Virtuvės, tualetai, vonios ar dušo kambariai ir prausyklos – tai yra vietos, kur visada būna įrengiamos vienokios ar kitokios plautuvės arba kriauklės, kaip jas vis dar įpratę vadinti žmonės. Nuo savo atsiradimo laikų iki dabarties, pagrindinė jų funkcija buvo užtikrinti, kad vanduo, naudojamas žmonėms nusiplauti rankas, neišsitaškytų ant grindų. Tačiau skirtingai nei prieš kelis šimtmečius, dabar kriauklė atlieka gerokai platesnes funkcijas. Be to, jos tapo ir svarbia dizaino dalim, ir sėkmingai atlieka ryškų vaidmenį kiekviename interjere. 

 • Kaip priderinti plautuvę prie virtuvės dizaino?

  Virtuvė – tai vieta, kur plautuvės įrengimas yra tiesiog būtinas, nes ja naudojamasi labai dažnai, norint nusiplauti rankas, nuplauti vaisius ar daržoves, išpilti nepanaudotus skysčius ar gėrimus, neapsieisime be virtuvės plautuvės. Tačiau vis dažniau, renkantis virtuvines kriaukles, žmonės atkreipia dėmesį į jų formas, spalvas, medžiagiškumą ir dydį. Tai daroma pirmiausiai tam, kad kuo labiau pritaikyti jas prie turimo interjero ir suteikti virtuvės interjerui dar daugiau jaukumo ir harmonijos.

  Norint kuo labiau priderinti plautuvę prie virtuvės dizaino, rekomenduojamas jas rinktis tada, kai praktiškai visa erdvė jau yra paruošta. Žinant sienų spalvą ir faktūras, baldus ir buitinę techniką, bus daug lengviau nesuklysti renkantis virtuvinę kriauklę. Spalvą kiekvienas gali rinkti pagal savo skonį, tačiau rekomenduojama atsižvelgti į pasirinktą stilių ir interjero atspalvius. Universalios rekomendacijos yra tokios, jog perkant plautuves virtuvei, reikėtų rinktis praktiškus atspalvius, ant kurių nesimatytų nešvarumai, tokie kaip vandens lašai ar jų liekanos. Taip santechnika visada atrodys švariai ir gražiai. Taip pat svarbu, jog pasirinktas atspalvis būtų harmoningas su pasirinktu virtuvės dizainu. Plautuvės turėtų palaikyti bendrą koncepciją ir per daug neišsiskirti iš kitų elementų. Kriauklė virtuvės dizaine, neturėtų išsiskirti taip, kad trauktų visų dėmesį, ypač tada, kai tą dėmesį norėtųsi nukreipti kitur.

   

  Plautuvės atspalviai ir įvairūs dizaino stiliai

  Ypač populiarus sprendimas yra suderinti maišytuvo ir plautuvės spalvas. Taip jie sudaro vieningo komplekto įspūdį, tuo tarpu, jei jų spalvos kontrastuos, tai gali atrodyti labai neskoningai. Klasikiniams virtuvės dizainams labiau tinka neutralios, neišskirtinės palvos. Ryškesni atspalviai visai gražiai įsikomponuoja į šiuolaikinius interjerus ir kuo jie labiau ekstravagantiški, tuo ryškesnės gali būti spalvos:

  • „Hi-tech“ stiliui tinka pilka arba juoda kriauklė;
  • „Modern“ interjerą gražiai papildys grafito arba antracito spalvos plautuvė;
  • Provanso dizainas natūraliausiai atrodys, jei jame atsiras kreminės, smėlio ar netgi baltos spalvos santechnika
  • Populiariuose šiais laikais „loftuose“ labai tinka smėlio ir terakotinė spalva, taip pat juoda.

  Mažos virtuvės atrodys didesnės, jei jose bus daug šviesių atspalvių. Priderinus plautuvę prie kelių kitų elementų tokioje erdvėje, padėsite sukurti vientisą dizainą. Tarp elementų, prie kurių įprastai derinamos plautuvės yra stalviršis, virtuviniai baldai arba buitinė technika.

   

  Plautuvės dydis ir forma

  Renkantis plautuvę reikia apgalvoti jos dydį ir formą. Forma iš esmės priklauso nuo virtuvės stiliaus, spintelės matmenų. Tai gali būti kvadratas, apskritimas ar modernesnis pailgas stačiakampis. Tai tik jūsų individualus pasirinkimas. Plautuvės dydis savo ruožtu, nemažai priklauso nuo turimos vietos ir tokių veiksnių kaip šeimos dydis ir jos narių įpročiai. Visada praktiškiau pasirinkti didesnę ir gilesnę plautuvę, netgi tuo atveju, jei gaminate nedaug ir naudojate indaplovę. Tačiau, jei virtuvė ir stalviršis, į kurį bus montuojama kriauklė, yra per maži, tai didelė plautuvė tiesiog atrodys keistai. Praktiškumo atžvilgiu apvalios kriauklė priežiūra bus paprastesnė ir patogesnė nei kvadratinės.

   

  Kokia plautuvę pasirinkti?

  Įsirenginėjat virtuvę dažnai kyla klausimas kokią plautuvę pasirinkti, kad tarnautų ilgai, būtų patvari ir užtikrintų patogų naudojimą. Pasiūla didelė, galime rinktis iš įvairių paviršių, formų ir dydžių. Tai kaip gi išsirinkti?

   

  Medžiagos

  Akmens masės plautuvės arba dar kitaip vadinamos granitinės, susideda iš 80% granito ir 20% akrilo. Granitas yra 4-tas pagal kietumą mineralas pasaulyje. Akrilas - rišamoji medžiaga, užtikrinanti granito dalelių sukibimą. Granitinės plautuvės atsparios iki 280 laipsnių karščio temperatūrai. Granitinių plautuvių medžiaga šilta, kieta ir atspari braižymui.

  Nerūdijančio plieno plautuvės. Prie svarstant įsigyti tokią plautuvę reiktų atkreipti dėmesį į plieno sudėtį - kiek yra chromo ir nikelio.18 proc. chromo ir 10 proc. nikelio. Tokia plieno sudėtis garantuoja, kad plienas bus atsparus rūdims, ilgaamžis ir atlaikys visus išbandymus: smūgius, įbrėžimus, temperatūros kaitą, agresyvias plovimo priemones. Didesnį kiekį chromo ir nikelio turinčioje nerūdijančio plieno plautuvėje nedūžta krintantys indai, nes medžiaga turi elastingumo. Tokio tipo plautuvių paviršiuje nėra porų, todėl medžiaga nesugeria spalvotų skysčių, yra higieniška, atspari aukštai temperatūrai, ją lengva valyti, plautuvės ganėtinai lengvos.

  Plieninės plautuvės gali būti lygiu arba nelygiu struktūriniu grublėtu paviršiumi. Praktiškesnis yra struktūrinis paviršius, nes ant jo nesimato įbrėžimų ir vandens. Jei pasirinksite lygu, su laiku gali įgauti matiškumą.

  Keraminės plautuvės. Jos gaminamos iš specialios Fraceram keramikos, turi lygų blizgų paviršių. Plautuvių paviršius labai kietas, tvirtas, jo nepažeidžia iš nedidelio aukščio krintantys daiktai, jis nesusibraižo nuo aštrių įrankių. Keraminę plautuvę patogu valyti: ji higieniška, nesugeria skysčių, atspari įbrėžimams ir beveik nekinta laikui bėgant.

   

  Papildomi plautuvės priedai

  Perkant praustuvą siūloma įsigyti papildomas prekes palengvinančias naudojimą. Gali būti tokios kaip: pusinis ar pagalbinis dubuo, nusausinimo plokštuma, ekscentrinis ventilis ir perpylimo anga.Pagalbinis dubuo skirtas maisto ir daržovių plovimui ir laikymui. Jis turi atskirą vandens išbėgimo sistemą, todėl patogus ir gali būti naudojamos tada, kai pagrindinis dubuo užimtas.Nuvarvėjimo indai, pritaikyti plautuvių matmenims, integruoti ekscentriniai ventiliai išleidimo angos vožtuvui reguliuoti, vyniojimo padėkliukai ir kt.

   

  Plautuvių montavimo būdai:

  • Lygiai su stalviršiu montuojama kriauklė;
  • Įstatomą iš viršaus;
  • Iš apačios montuojama plautuvė;
  • Montuojamą ant stalviršio „Slimtop“.

   

  Kodėl verta apsipirkti Muresta.lt?

  Muresta.lt svetainėje Jūsų dėmesiui pristatome platų, Vokietijos, Olandijos ir Lenkijos gamintojų produkcijos asortimentas. Pasirinkimo įvairovė labai didelė. Apgalvoję savo lūkesčius ir galimybes išsirinksite sau tinkamiausią plautuvę. Mūsų asortimente rasite žinomų gamintojų plautuves už patraukliausias kainas. „Franke“, „Hansgrohe“, „Reginox“, „Villeroy & Boch“ ir kitas. Mes suteiksime konsultacijas ir padėsime apsispręsti dėl tinkamiausios plautuvės jūsų virtuvei. Svetainėje rasite visus reikiamus prekių aprašus, o kokybiškos nuotraukos leis lengviau įsivaizduoti santechnikos gaminius Jūsų interjere. O jei reiktų pagalbos ir konsultacijos laukiame Jūsų mūsų prekybos salone esančiame Ukmergės g. 285 Vilniuje arba el. svetainėje www.muresta.lt.