Prekių katalogas

Vandentiekis ir kanalizacija

  • Statantis namą ar jį įsirenginėjant vienas svarbiausių darbų - išsirinkti nuotekų valymo sistemą savo individualiam namui. Taip pat nuotekų valymo įrenginiai gali būti naudojamos pramonei ir kt. Tai yra itin ekologiškas sprendimas privačių namų gyventojams. Buitinių nuotekų valymo įrenginiai namui ir kitoms patalpoms, tai – riebalų atskirtuvai ir patys nuotekų valymo įrenginiai. Ši įranga būtina tuose namuose, kurie neturi prieigos prie kanalizacijos. Nuo įvairių nuosėdų atskirtas vanduo tampa pakankamai švarus ir nekenksmingas aplinkai, tad yra nukreipiamas į laukus, pakeles, griovius. 

  • Kaip išsirinkti nuotekų valymo įrenginį?

    Šiuolaikiniuose nuosavuose namuose turėtų būti sukurtos visos sąlygos patogiam ir komfortiškam gyvenimui bei poilsiui. Tai liečia ir visus patogumus, prie kurių žmonės priprato per pastaruosius amžius ir kanalizacija yra neabejotinai vienas jų. Tai, kurį būda nuotekoms valyti pasirinksite, priklauso tiek nuo namų savininkų poreikių tiek ir nuo galimybių. Iš kokių variantų dažniausiai tenka rinktis ir kuo jie skiriasi? Apžvelkime pačius populiariausius būdus, kuriais galima užtikrinti patogesnį gyvenimą ir rūpintis aplinka.

    Nuotekų kaupikliai – tai talpos, kurios tarnauja kanalizacijos nuotekų surinkimui ir kaupimui, kurias laikas nuo laiko ištuština asenizacinių mašinų pagalba. Šios nuotekų talpos gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų: armuoto stiklo pluošto, polietileno, metalo ir net gelžbetonio. Pirmieji variantai pasižymi ganėtinai ne dideliu svoriu, kas palengvina jų pristatymą ir montavimą. Jei vietoje, kurioje yra įkasamas kaupiklis yra daug gruntinių vandenų, jas galima tvirtinti prie gelžbetoninės plokštės, kuri tarnauja kaip inkaras ir neleidžia talpai iškilti.

    Septikai – yra kanalizacijos valymo įrenginiai, gaminami iš skirtingų medžiagų ir iš išorės yra panašūs į kaupiklius. Tačiau skirtingai nei pastarieji, septikų viduje yra įrengtos keletą sekcijų (kamerų). Nuotekos, pereinant per šias talpas nusistovi ir suyra mikroorganizmų pagalba. Pereinant per 2-3 kameras, nuotekos palaipsniui šviesėja, o kamerose lieka nuosėdos. Išeigoje iš septiko nuotekos būna gerokai šviesesnės tačiau dar ne visiškai išvalytos. Norint, kad jos būtų išvalomos papildomai, reikėtų naudoti filtravimo sistemas arba šulinius-filtrus.

    Bio valymo įrenginiai, arba gilaus biologinio valymo stotys – moderniausi šiai dienai sprendimai nuotekų valymui. Jų veikimui yra reikalinga elektros energija, tačiau tokių sistemų privalumas yra aukštas efektyvumas. Jos gali užtikrinti nuotekų valyma iki 90-98 %. Šie buitinių nuotekų valymo įrenginiai nėra priklausomi nuo grunto ir jame esančių vandenų. Stotyse valymas atliekamas taip kokybiškai, kad vanduo gali būti pilamas tiesiog į griovius ar atvirą gruntą, nebijant nemalonių kvapų.

    Didelį populiarumą turi taip vadinamos aeracinės biologinio valymo stotys, kurių darbe yra naudojami kompresoriai. Aukštas išvalymo lygis yra pasiekiamas dėl besikeičiančių anaerobinių ir aerobinių valymo procesų.

    Renkantis kanalizacijos valymo įrenginius prie namų, reikėtų įvertinti šiuos veiksnius:

    • Koks gruntas yra sklype?
    • Kokiame gylyje yra gruntiniai vandenys?
    • Kiek gyventojų naudosis įrenginiu?
    • Kiek ir kokios santechnikos bei buitinės technikos yra namuose?

    Lyginant pačių įrenginių kainas, reikėtų tinkamai įsivertinti ir tokius veiksnius kaip įrengimo kaštai, papildomos įrangos poreikis ir aptarnavimo bei valymo išlaidos. Taip pavyzdžiui septiko kaina yra mažesnė nei biologinės stoties. Tačiau jo įrengimui kartu su filtracijos lauku teks pasirūpinti papildomomis medžiagomis ir priemonėmis. Nereikėtų pamiršti ir apie poreikį iškviesti asenizacines mašinas.

    Renkantis aukšto biologinio valymo stotis 3-4 asmenų šeimai, reikėtų atidžiai susipažinti su maksimaliu vienkartiniu nuotekų nuleidimu. Įprastai 3 vartotojams tinkanti stotis geba vienu kartu priimti nuo 120 iki 150 litrų nuotekų. 5 vartotojams šis rodiklis siekia 220-250 litrų. Tačiau, jei 3-4 gyventojų namuose yra įrengta vonia, kurios talpa viršija 250 litrų, tai teks rinktis stotį su maksimaliu vienkartiniu nuleidimu tarp 270 ir 340 litrų.

    Vertinti reikėtų visas įmanomas nuotekų nuleidimo vietas: tualetas, praustuvai, dušas, vonia, skalbimo ir indų plovimo mašinos. Be to į užmiesčio namus dažnai gali atvažiuoti svečių. Todėl rekomenduojama rinktis stotis su šiokia tokia atsarga. Pavyzdžiui jei name gyvena 3-4 asmenų šeima, tai teisingiau būtų įsigyti stotį tinkančią 5-8 vartotojams.

    Jeigu Jums reikalingi individualaus namo nuotekų valymo įrenginiai, kviečiame šią prekę įsigyti pas mus. Mūsų parduotuvėse Vilniuje bei internetu parduodami nuotekų valymo įrenginiai kaina ir kokybe atitinkantys aukščiausius standartus.