Prekių katalogas

Vandens šildytuvai (boileriai)

 • Karštas vanduo namuose – vienas pagrindinių kokybiško gyvenimo atributų, be kurio mažai kas įsivaizduoja savo kasdienybę. Ir jei namai nėra pajungti prie centrinio šildymo, tai šiltu vandeniu, bėgančiu iš čiaupo arba cirkuliuojančiu šildymo sistemoje tenka rūpintis savarankiškai. Pagrindiniais pagalbininkais, įgyvendinant šią užduoti, tampa vandens šildytuvai arba boileriai. Tad ieškantys kokybiškų įrenginių, padėsiančių užtikrinti komfortiškas sąlygas namuose, gali kreiptis į mus. Muresta.lt – viena geriausiai žinomų ir atpažįstamų dėl savo gaminių kokybės bei lyderiaujančių gamintojų, prekiaujančių santechnikos įranga gera kaina internetu! 

 •  

  Kam naudojami vandens šildytuvai?

  Vandens šildytuvas yra vienas praktiškiausių įrenginių namie, o ypač privačiuose namuose, be kurio būtų sunku išsiversti. Dažnai vandens šildytuvai yra vadinami tiesiog boileriais, nuo angliško žodžio „boiler“, kuris kyla iš veiksmažodžio „to boil“ – virti, užvirti. Kaip jau minėta, pagrindinė šių įrenginių užduotis – šildyti vandenį ir tiekti jį tiek į namuose įrengtus čiaupus, tiek ir į šildymo sistemą, kurioje vanduo naudojamas kaip pagrindinis šilumnešis – radiatoriai arba šildomos grindys. Boileriai leidžia net ir ne šildymo sezonu bet kada naudotis karštu vandeniu, todėl sumažėja rūpesčių, kaip visiems namams paruošti karštą vandenį. Mažesnės talpos vandens šildytuvai taip pat yra patrauklus pasirinkimas turintiems sodybą, lankomą tik vasaros laikotarpiu.

  Priklausomai nuo jūsų ir jūsų šeimos poreikių, galite rinktis skirtingos talpos ir galingumo vandens šildytuvą, kuris bet kuriuo paros metu leis aprūpinti jūsų namus karštu vandeniu. Boileriai populiarūs ne tik dėl jų patogumo, bet ir dėl universalumo. Vandens šildytuvai būna įvairių dydžių ir pritaikomi tiek mažoms, tiek ir didesnėms patalpoms. Namų vartojai vertina ir tai, kad esant reikalui, juos kompaktiškai galima pakabinti ar įtaisyti, net ten kur yra labai mažai vietos. Galite rinktis jums tinkamiausią modelį, kuris gali būti kabinamas ar pastatomi vertikaliai bei horizontaliai.

  Kokie yra boilerių tipai?

  Boileriai tarpusavyje skiriasi ne vien pagal dydį, tačiau ir pagal savo veikimo principą, o tiksliau pagal tai kokia energija yra naudojama vandens šildymui. Pagal tai, boileriai yra skirstomi į kelis pagrindinius tipus: dujinius, elektrinius ir kombinuotus. Visgi pirmieji yra priklausomi nuo tokio kuro, kaip dujos ir būna pakankamai ekonomiški, tik esant įvestam centriniam dujotiekiui. Tačiau tai nėra dažni atvejai, todėl daug dažniau į privačius namus statomi vandens šildytuvai yra elektriniai arba kombinuoti. Kaip suprantama iš pavadinimo, pirmu atveju – vanduo yra šildomas elektros energijos pagalba, antru – keliais šaltiniais. Įprastai kombinuoti boileriai būna pritaikyti darbui tiek nuo elektros, tiek ir nuo įrengto šilumos katilo. Egzistuoja ir dar keli, rečiau naudojami tipai, kur šildymas vyksta naudojant kietąjį kurą.

  Elektriniai vandens šildytuvai dažniausiai naudojami vietose, kur kitų boilerių įrengimas yra nepraktiškas arba neįmanomas iš techninių ar saugos sumetimų. Juos dažnai galima pamatyti butuose, kuriuose nėra dujų tiekimo ir neįmanoma įrengti jokio šildymo katilo, dėl tam tikrų saugumo reikalavimų. Taip pat tai labai populiarus variantas šilto vandens tiekimui vasarnamiuose, sodo nameliuose ir sodybose, kuriose bėra įrengta jokia kita šildymo sistema ir karšto vandens poreikis nėra pastovus. Elektriniai boileriai taip pat būna dviejų rūšių: kaupiamieji ir momentiniai. Pastarieji skiriasi tuo, kad neturi savyje vandens talpos, kurioje ir vyksta šildymo procesas. Virtuvės ar dušo momentiniai šildytuvai leidžia naudotis karštu vandeniu iš karto juos pajungus ir nelaukiant kol jis sušils talpoje. Tai neabejotinai patogus sprendimas, ypač kai karšto vandens poreikis yra labai trumpalaikis ir nereguliarus. Sodai ar negyvenamos sodybos yra idealios vietos tokių boilerių įrengimui.

  Kombinuoti vandens šildytuvai savo ruožtu yra labiau universalūs tuo kad nėra priklausomi nuo vieno energijos šaltinio. Tokie boileriai yra dažnas nuosavų namų savininkų pasirinkimas, norint turėti patikimą ir ganėtinai ekonomišką sprendimą. Galimybė naudoti skirtingus šildymo būdus, leidžia prisitaikyti prie esamų sąlygų ir naudotis taupiausių sprendimu. Taip žiemą, kai šildymo katilas būna kūrenamas kasdien, karštam vandeniui gauti naudojamas karštas oras iš katilo. Šiltuoju metu laiku, kai poreikio šildyti namus nebėra, o kūrenti katilą vien dėl keliolikos litrų karšto vandens nėra praktiška, tam naudojama elektra. Tačiau net ir vasara, kai oro temperatūra lauke yra gan aukšta, boilerio šildymui galima naudoti katilo energiją. Pavyzdžiui, jei yra numatomas dideli karšto vandens poreikis - išsimaudyti nori didesnis nei įprastai žmonių skaičius ir dar papildomai reikia išplauti nemažą indų kiekį.

  Į ką atsižvelgti renkantis vandens boilerį?

  Esant gan didelei vandens šildytuvų pasiūlai, ne visada būna lengva išsirinkti patį tinkamiausia. Tačiau, kaip ir renkantis daugelį technologinių įrenginių, yra keli dalykai, kurie padės nustatyti pasirinkti labiausiai tinkantį boilerį. Kaip jau buvo sakoma, boileriai gali būti įvairių tipų, priklausomai nuo to, kokią energiją naudoja vandens šildymui. Jie gali būti momentiniai, arba kaupiamieji. Pastarieji ne tik skiriasi talpos dydžių bet ir forma ir netgi įrengimo vieta. Visi šie aspektai yra labai svarbūs renkantis įrenginį.

  Svarbiausias rodiklis, kurį reikia įvertinti perkant vandens šildytuvą tai žinoma jo tipas. Jei namie jau turite įsirengę šildymo katilą, tai ko gero pasirinkimas bus akivaizdus – kombinuotas boileris. Kitais atvejais tinkamesniais bus elektriniai vandens šildytuvai. Ne ką mažiau svarbu ir gerai apskaičiuoti kokios talpos turi būti boileris. Šis skaičius priklausys nuo kelių veiksnių: namo ar buto gyventojų skaičiaus, jų įpročių (kaip dažnai maudosi, ar naudojasi tik dušu ar mėgsta pasilepinti vonia, ar turi indaplovę ar indus plauna rankomis ir pan.). Bendros rekomendacijos dėl vandens šildytuvų talpos būtų tokios:

  • Boileriai, kurių talpa yra iki 30 litrų tinka viengungiams, arba butams, kuriuose gyvena vienas žmogus. Taip pat tokie vandens šildytuvai gali būti naudojami tais atvejais, kai namuose, arba patalpose planuojate įrengti kelis mažesnės talpos prietaisus.
  • 50-80 litrų įrenginio pakaks aprūpinti karštu vandeniu porą. Jo pakaks tiek dušui tiek ir indų plovimui.
  • 100 litrų talpos boileriai – vieni populiariausių ir universaliausių pasirinkimų šeimoms su vaikais, gyvenančioms butuose arba nedideliuose namuose.
  • Vandens šildytuvai, kurių talpa siekia 150 litrų tiks didesnėms šeimynoms ir tiems, kas reguliariai mėgsta pagulėti karštoje vonioje.
  • 200 litrų ir didesni prietaisai aprūpins vandeniu gan dideles šeimas iki 8 žmonių.

  Boilerio tvirtinimas ir įrengimas labai priklauso nuo jo talpos. Kuo ji didesnė, tuo didesnė tikimybė, kad įrenginį reikės statyti ant grindų, nes gan didelis svoris neleidžia kabinti jų ant sienos. Pastatomam vandens šildytuvui taip pat turi būti tinkamai parinkta vieta, ypač kai kalba eina apie jo įrengimą antrame namo aukšte ar dar aukščiau. Reikia įsitikinti, kad grindys atlaikys pilno boilerio svorį. Kas liečia šildytuvų formą, tai čia viskas gan paprasta ir priklauso tik nuo pasiriktos vietos. Jei planuojate jį pakabinti ant sienos virš plautuvės ar dušo, tai geriausias būtų rinktis horizontalius modelius, jei tam numatėte kokį kampą, tai ten bus lengviau įmontuoti vertikalų boilerį. Kalbant apie kaupiamuosius ir momentinius vandens šildymo prietaisus, tai sprendimas juos įsirengti turėtų priklausyti nuo jų naudojimo dažnumo. Jei svarbu yra turėti karštą vandenį čia ir dabar, nelaukiant, kol jis pašils tai labiau tinkami bus momentiniai vandens šildytuvai. Tačiau jei greitis nėra toks svarbus ir labiau ieškoma taupesnio bei efektyvesnio sprendimo, tai pasirinkimas aiškus – kaupiamasis boileris.

  Tiek elektriniai, tiek kombinuoti vandens šildytuvai mūsų kataloge siūlomi dviejų gamintojų - Gorenje ir Dražice. Įsigyti vandens šildytuvą jums labiausiai priimtina kaina galite ir internetu, ir įsigyti mūsų salone. „Dražice“ firma yra pirmaujantis vandens šildytuvų gamintojas Čekijoje. Įmonė eksportuoja savo gaminius į beveik dvidešimt šalių visame pasaulyje. Šios įmonės tikslas pateikti geriausios kokybės produktus už mažiausią kainą. Slovėnijos gamintojas „Gorenje“ deklaruoja, kad jos gamybos procese naudojamos pažangios technologijos, dėl ko gaminiai pasižymi ne tik kokybe, funkcionalumu, patikimumu, bet ir atitinka visus ekologinius standartus. Dėl šių savybių įmonės produkcija yra populiari daugelyje šalių, o pardavimai pastaruoju metu tik auga. Išsirinkę vandens šildytuvą jums labiausiai priimtina kaina, įsigyti jį galite internetu arba mūsų salone. Savo svetainėje nuolatos pildome prekių su nuolaida katalogą. Tai puiki proga, kai įvairių tipų vandens šildytuvai (elektriniai ir kombinuoti boileriai) parduodami pigiau. Savo klientams siūlome patrauklias pristatymo sąlygas net jeigu gyvenate tolimesniame Lietuvos kampelyje. Jeigu perkama prekių už ne mažiau nei 300 eurų, vandens boileriai ir kitos prekės pristatomos nemokamai!