Prekių katalogas

Šilumos siurbliai

 • Šilumos siurbliai – tai įrenginiai, gaminantys šilumą iš aplinkos oro, todėl šioje šildymo sistemoje itin svarbų vaidmenį atlieka oro temperatūra: kuo mažesnis lauko oro ir pastato vidaus oro temperatūrų skirtumas, tuo efektyviau veikia sistema. Tai moderni bei taupi šildymo sistema būstui. Tai tarsi oro kondicionierius kuris savyje turi šilumos siurblį bei šildymo funkciją. Šie įrenginiai naudingi ir tuo, kad jie cirkuliuoja ne tik šiltą, tačiau esant poreikiui ir vėsų orą, karštomis vasaros dienoms. Šilumos siurbliai, kaip ir kiti įrenginiai skiriasi savo galimybėmis bei veikimo principu, aptarsime į ką atkreipti dėmesį renkantis šilumos siurblį bei kaip išsirinkti įrenginį kurio galimybėmis netektų nusivilti.  

 •  

  Šilumos siurblių tipas

  Šie įrenginiai yra moderni sistema, kuri savo darbui naudoja gamtos energiją: orą ir vandenį. Priklausomai nuo to, iš kur imama energija, siurbliai skirstomi į dvi pagrindines rūšis: oras – oras ir oras – vanduo. Šių dviejų tipų sistemos skiriasi ne tik kaina, bet ir savo veikimo funkcijomis.

  Šilumos siurblys oras – oras

  Šilumos siurbliai oras – oras veikia tarsi kondicionieriai perduodantys šilumą ar šaltį tiesiogiai patalpų orui. Paprastai tariant tokia sistema energiją paima iš lauko ir ją atiduoda patalpos orui, veikdama pūtimo principu. Oras – oras siurbliai gali būti derinami su visomis įprastinėmis šildymo sistemomis. Tai optimali sistema, kuri puikiai tinka taupiam ir komfortiškam patalpų šildymui, nes yra ne tik sumažinami šildymo kaštai, bet ir gerinamas patalpų oras bei užtikrinamas tinkamas patalpų mikroklimatas.

  Tokio tipo siurbliai gali būti naudojami ne tik patalpoms apšildyti, bet ir kaip oro kondicionavimo sistema – vėsinti. Todėl karštomis vasaros dienomis sistema užtikrins, kad namuose bus vėsus ir gaivus oras, kuris padės išvengti alinančios kaitros, dėl kurios gali kilti ir sveikatos problemos – galvos svaigimas, oro trūkumas, odos problemos.

  Sistema oras – oras puikiai tinka mažesnėms patalpoms – butams, ofiso kabinetams, parduotuvėms, kioskeliams bei kitoms erdvėms. Tokia sistema gali būti įrengiama praktiškai bet kokio išplanavimo patalpoje, nepriklausomai ar tai senos ar naujos statybos pastatas. Taip pat šiuolaikiška ir moderni įranga leis priderinti šią sistemą prie bet kokio esamo interjero. Vienas sistemos blokas yra montuojamas kambaryje ir tai yra vidaus įrenginys. Kitas blokas, kuris ir atlieka pagrindinį darbą yra montuojamas išorėje.

   

  Šilumos siurblio oras-oras privalumai

  • Sistema veikia savarankiškai, todėl nereikia papildomos įrangos, šildymo sistemos (radiatorių ar šilto oro tiekimo kanalų);
  • Sutaupoma iki 80% energijos, skirtos namų apšildymui;
  • Universali sistema atliekanti tris funkcijas viename – šildymas, vėsinimas, oro valymas;
  • Sistema tinkama įrengta tiek naujos, tiek senos statybos pastatuose;
  • Greitas ir paprastas montavimas be didelių išlaidų ar remonto darbų;
  • Lengvai valdoma sistema, kuri turi įvairias programas bei galimybę savarankiškai pasirinkti norimą galingumą ar temperatūros intensyvumą;
  • Lyginant su kitomis šildymo sistemos, ši sistema nėra itin brangi, o taip pat greitai atsiperka;
  • Sistema užkerta kelią pelėsio atsiradimui ar plitimui, valo orą bei gerina bendrą patalpų klimatą.

   

  Šilumos siurblys oras – vanduo

  Šilumos siurblių oras – vanduo veikimo principas pagrįstas šilumos perkėlimu: aušinamas lauko oras, o šio proceso metu gautas produktas – šiluma – yra per šilumokaitį perduodama specialiam skysčiui – šaltnešiui (freonui) – kuris naudojamas šildyti pastato vidaus orą arba vandenį. Kitaip tariant oras – vanduo sistema naudoja šilumos energiją iš lauko ir ją atiduoda į tradicinę šildymo sistemą. Šios sistemos veikimo principas itin paprastas - šilumos siurblys oras - vanduo veikia perduodamas šilumą iš vienos aplinkos į kitą, naudojant kompresorių ir šaldymo grandinę. Šilumos siurblys oras-vanduo, tai šilumos perdavimas iš aplinkos į vandenį. Taip pat ši sistema gali ruošti vandenį vartojimui.

  Įprastai oras – vanduo sistema pasirenkama didesnėms patalpoms: namams ar sodyboms. Tokia sistema tinkama gyvenamosioms patalpoms su daug atskirų erdvių (kambarių, butų), nes geba šildyti daug patalpų vienu metu. Prietaisai dažniausiai įrengiami ten, kur nėra galimybės įrengti žemės kolektoriaus arba giluminių gręžinių, taip pat juos renkasi žmonės, kurie nori sutaupyti, nes šis šildymo būdas pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu, o sistemos įrengimui nereikia itin didelių investicijų.

  Šildymo sistema pasižymi tuo jog: šilumos siurblį nesudėtinga integruoti į bet kurią kitą namuose jau esančią šildymo arba karšto vandens ruošimo sistemą. Ekologiška šildymo sistema, nėra apsinuodijimo tikimybės, nes freonas yra visiškai nekenksmingas. Taip pat nereikalinga didelė nuolatinė priežiūra, todėl namus galite palikti ir ilgesniam laikui.

   

  Šilumos siurblio oras-vanduo privalumai

  • Katilinėje nebus dulkių, triukšmo ir pelenų;
  • Vasarą šilumos siurblys ruošia vandenį buitiniam vartojimui ypač mažomis sąnaudomis.
  • Lengva pajungti prie radiatorinės ar grindinio šildymo sistemos;
  • Sumažėja išlaidos šildymui;
  • Ekologiška šildymo sistema neišskirianti CO2 į aplinką;
  • Montuojant šilumos siurblį nereikalingi jokie žemės darbai, nereikia kamino bei kuro saugyklos;
  • Kompaktiškas išorinis bei vidinis blokas;
  • Automatinis paleidimas, sustabdymas ir atitirpinimas, kuriam nereikia specialaus dėmesio.
  • Veikimas bet kokiomis oro sąlygomis. Šilumos siurblys veikia esant aplinkos oro temperatūrai nuo -25°C iki +40°C, nepriklausomai nuo metų ar paros laiko bei oro sąlygų (apsiniaukę, lietus ar sniegas);

   

   

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis šilumos siurblį?

  Tokia sistema būstuose yra ilgametė ir nemaža investicija, todėl jos pasirinkimas turi būti atidus. Turite įvertinti visas smulkmenas, kurios padės nuspręsti kokia sistema geriausiai atitiks Jūsų lūkesčius bei lems geriausią rezultatą. Renkantis šilumos siurblį taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  Galingumas – nuo to priklauso jo efektyvumas. Galima vadovautis itin paprasta taisykle – jeigu patalpos plotas, kuriame bus įrengiamas šilumos siurblys yra didelis, verta rinktis kuo galingesnį siurblį, kuris užtikrins efektyvumą. Neverta išlaidauti ir rinktis galingo siurblio vidutinio, ar mažo ploto patalpai, kadangi gali būti neišnaudojamas visas siurblio efektyvumas patalpos plotui.

  Valdymas – šiuo metu siūlomi šilumos siurbliai išsiskiria savo inovatyviu ir šiuolaikišku valdymu, o visas darbas atliekamas vos kelių mygtukų paspaudimu, todėl neverta nerimauti dėl sudėtingo valdymo. Galite rinktis ir tokio tipo siurblius, kurie valdomi nuotoliniu būdu, jums net nesant namuose, tokio tipo sistema užtikrina komfortą ir patogumą. Jūs iš anksto nuotoliniu būdu galite nustatyti norimą oro temperatūrą, o atvykus į vietą mėgautis malonia šiluma ir komfortu.

  Gamintojas – jis ne ką mažiau svarbus, nei siurblio techninės charakteristikos. Rekomenduojama rinktis pripažintų gamintojų sistemas, kurios užtikrina įrenginio kokybę ir efektyvumą. Su žinomais gamintojais ir jų įrenginiais galite susipažinti tiek internete, tiek atvykę į saloną, kur profesionalai maloniai papasakos apie kiekvieno gamintojo įrenginį bei jo privalumus.

  Kaina – taip pat svarbus kriterijus renkantis įrangą. Kaina priklauso nuo daugelio aspektų – tai šilumos siurblio tipas, galingumas, gamintojas. Geriausią kainos ir kokybės santykį užtikrins konsultacija su profesionaliu, kur bus išsiaiškinta Jūsų poreikiai bei patalpa, kurioje bus įrengiamas šilumos siurblys.

   

  Šilumos siurblio montavimas

  Šilumos siurbliai pasižymi greitu ir paprastu montavimu, kuris nereikalauja papildomų išlaidų ar didelių remonto darbų. Nors montavimas ir nėra sudėtingas, visgi rekomenduojama yra šiuos darbus patikėti profesionalams, kurie turi reikalingą įrangą bei įgūdžius teisingai pajungti techniką. Visais atvejais montavimo darbus geriausia patikėti profesionalams, kurie užtikrins tinkamą įrangos pajungimą be papildomų išlaidų.

   

  Kaip įsigyti šilumos siurblius?

  Mūsų asortimente rasite žinomų prekinių ženklų, tokių kaip“ Viessmann“, „Immergas“, „Fujitsu“ šilumos siurblius. Norimą prekę už patraukliausią kainą galite įsigyti mūsų salone Ukmergės g. 285 arba internetu www.muresta.lt.