Prekių katalogas

Elektriniai šildytuvai

 • Elektriniai šildytuvai

  Šiluma ir jaukumas patalpose yra būtinas atributas, norint sukurti ten tinkamas gyvenimui sąlygas. Tačiau kartais atsitrinka situacijos, kai įprastos šildymo sistemos nepakanka, arba kai tenka šildyti patalpas, kuriose dar neįrengta arba net nenumatyta šildymo sistema. Tokiais atvejais būna neįmanoma apsieiti be papildomo šilumos šaltinio, kurių įprastai tampa mobilus šildytuvas. Vieni iš labiausiai Paplitusių tokio tipo prietaisų yra elektriniai šildytuvai. Šių įrenginių veikimo principas gali būti pats įvairiausias, tačiau jei kalbėtume apie saugiausius ir paprasčiausius variantus, tai reikėtų išskirti taip vadinamas „oro patrankas“ ir kiek mažesnio galingumo pučiančius šiltą orą įrenginius.


  Kaip išsirinkti elektrinį šildytuvą?

  Elektriniai oro šildytuvai gali padėti sušildyti tiek nedideles patalpas, tiek ir pakankamai rimtus plotus. Mažesni „buitiniai“ prietaisai dažniausias yra skirti vieno kambario šildymui, tuo tarpu didesnio galingumo elektriniai šildytuvai su ventiliatoriumi gali aprūpinti šiluma garažus, dirbtuves, gamybos patalpas, arba statybvietes, kuriose vyksta vidaus apdailos darbai. Juos įprastai naudoja pramoniniuose objektuose. Gyvenamoms patalpoms tokie įrenginiai netinka, nes kelia nemažai triukšmo ir sunaudoja daug elektros energijos. Be to šiuos šildytuvuose dulkės, patekusios ant kaitinimo elementų, pradeda degti, dėl ko į orą yra išskiriamas anglies dvideginis. Nors, ši problema yra išspręsta kai kuriuose modeliuose, pastačius filtrus, kurie apsaugo kaitinimo elementus nuo dulkų patekimo. Mažesnį šildytuvai, savo ruožtu, padeda greitai sušildyti miegamojo kambario ar svetainės patalpas. Jie nėra skiri ilgam veikimui, po truputį šildant aplinką, tačiau yra nepakeičiami, kai reikia greito rezultato.
  Įprastai, renkantis buitinį elektrinį šaldytuvą, pakanka pažvelgti į kelis jo parametrus. Pagrindinis jų - tai rekomenduojamas patalpų plotis, kuriam tinka pasirinktas prietaisas. Jei gyvenate bute, tai ko gero visiems kambariams pakaks vieno šildytuvo, kuriuo pakaitomis galima apšildyti visus kambarius, kurių plotas dažnai būna maždaug vienodas. Šių šildytuvų galingumas parodo kaip greitai jis įšyla ir geba pūsti orą į patalpas. Tačiau taip pat tai susiję ir su elektros energijos suvartojimu, tad renkantis galingesnį įrenginį, įsitikinkite, kad jo pakas turimoms patalpoms, kad jis nesunaudotų per daug elektros, nepasiekus norimo rezultato. Dizainas ir bendras vaizdas įprastai nėra labai svarbūs veiksniai renkantis šildytuvą, tačiau ir čia įmanoma pasirinkti modelius, kurie labai harmoningai įsilieja į kambario interjerą.
  Renkantis elektrinę šilumos patranką, pirmiausia reikia apsispręsti kur ir kada jus ją naudosite. Elektriniai modeliai neabejotinai turi pranašumų prieš analoginius įrenginius, tarp pagrindinių reikėtų išskirti tokius dalykus kaip:

  • Saugumas – Jų veikimui nereikalingas joks papildomas kuras, išskyrus elektros energiją. Įrenginiuose nevyksta diegimo procesas, bei nėra atviros ugnies, kuri gali sukelti gaisrą ar kitas nepageidaujamas pasekmes. Elektriniai šildytuvai praktiškai nedegina deguonies, nors daugiau dulkių turinčiose patalpose, gali vykti jų degimas, patekus ant kaitinimo elementų, tačiau tai yra niekis, lyginant su dyzeliu ar dujomis varomų įrenginių.
  • Eksploatacijos paprastumas - su šiais prietaisais nereikia rūpinti jokiu papildomų montavimo ar pajungimo darbų. Pakanka tiesiog įjungti juos į elektros tinklą ir jie yra paruošti naudojimui.
  • Kompaktiškumas – nepriklausomai nuo to, kokios formos šildytuvą pasirinksite, jie pasižymi ganėtinai nedideliais gabaritais, kas leidžia juos nesunkiai kilnoti iš vietos į vietą, o reikalui esant pervežti į kitas patalpas.
  • Tylus veikimas – nors elektriniai šildytuvai ir leidžia šiokį tokį garsą, tačiau jis yra gerokai tylesnis, nei analogiškų įrenginių veikiančių dujų ir dyzelinio kuro pagrindu. Be to daugumos jų darbinis triukšmo lygis, neviršija numatytų leistinų normų patalpoms.

  Esminis parametras, renkanti šiuos prietaisus yra jų galingumas. Nuo jo priklauso kaip greitai jų pagalba apšildysite turimas patalpas. Tačiau čia reikia suprasti, kad skirtingose patalpose, rezultatai gali būti visiškai skirtingi. Taip pagrinde yra dėl jų šilumos praradimo koeficientu. Taip, pavyzdžiui, šildant patalpas naujos statybos pastate, lyginant su senu namu, bei apskaičiuojant plotą, kuriam turėtų pakakti šiluminės patrankos, rezultatai gali būti maždaug 15-20 % skirtingi. Kitaip tariant, jei kalba eina apie tvarkingas patalpas su nedideliu šilumos praradimu, tai 1 kW galios turėtų pakakti maždaug 15 – 30 kubinių metrų patalpų apšildymui. Tačiau, jei pastatas nepasižymi gera izoliacija tai skaičiai gali nukristi iki 60-110 kubinių metrų.