Prekių katalogas

Kolektoriai

 • Šildymo sistemos kolektorius yra naudojamas valdyti vandens srautui radiatorinio šildymo sistemose ar grindų šildymui vandeniu. Šildomų grindų kolektoriai yra gaminami su srauto matuokliais, dar vadinamais debitomačiais. Debitomačiai yra itin naudinga kolektorių funkcija, kurios dėka sistema būna gerai subalansuota, o namus pasiekia maksimalus šildymo sistemos veikimas. Mūsų parduotuvėje parduodami šildymo kolektoriai kaina ir kokybe lenkia kitus šio produkto tiekėjus. 

 • Kolektorių paskirtis ir rūšys

  Hidraulinis pasipriešinimas neleidžia apšildyti grindų vienu ilgu, nepertraukiamu vamzdžiu. Tam, grindys yra dalinamos į atskiras maždaug vienodas zonas. Kiekvienoje jų yra pravedami trumpesni vamzdžiai, kurie savo ruožtu yra pajungiami į kolektorių. Kitaip tariant grindų kolektorius, tarnauja tolygiam šilumnešio paskirstymui į visas šildomų grindų atšakas. Šie įrenginiai iš esmės yra vamzdžiai, kuriuose yra padaryti išvedimai, prie kurių galima pajungti kitus vamzdžius. Šildomų grindų kolektoriai būna skirtingo dydžio priklausomai nuo to, kiek vamzdžių (konturų) prie jų galima pajungti.

  Į padavimo kolektoriau vamzdį yra tiekiamas šilumnešis, kuris vėliau yra paskirstomas po išvedžiotas ant grindų vamzdžių kilpas (kontūrus). Iš jų šilumnešis patenka į grįžimo vamzdį ir toliau vėl į katilą, kur pašylą ir vėl kartoja ciklą. Šie prietaisai gali būti įvairios komplektacijos, nuo kurios priklauso tiek jų paskirtis, tiek galimybės ir žinoma kaina. Galima išskirti 3 pagrindines grindų šildymo kolektorių tipus:

  • Parastas kolektorius – tiesiog vamzdis, su išvedimais – tai yra pats paprasčiausias variantas. Tokio tipo kolektoriuose nėra jokių priedų, jus sudaro parastas vamzdis su dviem ar daugiau išvedimų ir išoriniu bei vidiniu sriegiu, atitinkamų vamzdžių pajungimui. Jie tinka vandentiekio sistemoms, tačiau, norint pajungti šildomas grindis, teks pasirūpinti dar nemažu kiekiu papildomos įrangos.
  • Kolektoriai su sirguliuojamais vožtuvais ir eurokonusais (Euro veržlėmis). Tai kiek brangesnis kolektorių variantas. Prie Euroveržlių galima jungti daugiasluoksnius grindų šildymo vamzdžius. Ant vožtuvų tuo tarpu, galima tvirtinti servo pavaras, kurie veiks nuo kambarinių termostatų (reguliatorių), atveriant ir uždarant vožtuvus, taip reguliuodami šilumnešio kiekį sistemoje.
  • Kolektoriai šildomoms grindims su debitomačiais. Įrenginėjant šildomas grindis, ne visada būna galimybė padaryti visiškai vienodo ilgio kontūrus ir skirtumas tarp jų gali kartais būti gan ženklus. Sureguliuoti tokią sistemą rankiniu būdų būtų ganėtinai sudėtinga. Todėl tokiais atvejais rekomenduojama naudoti būtent šiuos kolektorius, kurių padavimo vamzdyje jau yra sumontuoti debitomačiai, o ant grįžimo vamzdžio – servo pavaros. Pastarosios šiuo atveju yra papildoma komplektaciją, vietoje jos gali būti montuojami ir vožtuvai rankiniam reguliavimui.

  Debitomašiai, padės vienodai sureguliuoti šilumnešio kiekį kiekvienoje kilpoje, nepriklausomai nuo jos ilgio. Reikalas tas, kad trumpesniuose kontūruose yra mažesnis hidraulinis pasipriešinimas, tad šilumnešis sieks judėti būtent šiais kontūrais. Tad norint, kad kiekviena kilpa šiltų vienodai, būtina naudoti debitomačius, kurie dalinai uždaro išvedimus į trumpuosius kontūrus, o ilguosius labiau atveria. Žinoma tai įmanoma padaryti ir rankiniu būdų, vožtuvų pagalba reguliuojant šilumnešio srautą kiekviename kontūre, tačiau debitomačių pagalba tai padaroma greičiau ir parasčiau.

  Kaip išsirinkti kolektorių

  Nors dažniausiai pasirinkimą tiesiogiai įtakoja finansinės galimybės. Tačiau yra tam tikras parametras, kurio neįmanoma ignoruoti, nepriklausomai nuo finansų – tai išvedimų skaičius kolektoriuje. Nuo jo priklauso tai kiek konturų jus galėsite išvedžioti. Pastarasis rodiklis savo ruožtu priklauso nuo daugybės faktorių, tokių kaip naudojamų vamzdžių diametras, šilumnešio temperatūros, naudojamos grindų dangos ir t.t. Tačiau net ir gavus tam tikrą skaičių, geriau yra pasirūpinti kolektoriumi su bent viena kilpa daugiau Daug lengviau yra uždaryti nenaudojamus išvedimus, nei pajunginėti papildomus, jei jų prireiktų ateityje.

  Jei planuose yra įrengti maksimaliai automatizuotą šildomų grindų sistemą, tai neabejotinai rinktis reikėtų kolektorius su debitomačiais ir servo pavaromis. Pajungus prie tokio įrenginio dar kelis būtinus prietaisus, kurių pagalba sistema veiks praktiškai savarankiškai, tereikės apsispręsti dėl norimos temperatūros patalpose. Visą kita darbą atliks įrengta sistema.

  Galime pasiūlyti šildymo kolektorius kaina, kuri atitiks kiekvieno kliento lūkesčius ir galimybes. Įsigykite reikalingas prekes internetu arba mūsų salone "Muresta" adresu Ukmergės g. 285, Vilnius.