Prekių katalogas

Grindų šildymo sistemos

 • Grindų šildymo sistemos

  Šildomos grindys – šiuolaikinė ir labai efektyvi šildymo sistema, kurią vartotojai vis dažniau renkasi vietoje įprastų radiatorių. Jų ypatinga konstrukcija, sudėliota po grindų danga, užtikrina kokybišką šildymą bet kuriuo metų laku. Pagrindinės sudedamos grindų šildymo sistemos dalys yra:

  • Vamzdžiai, kuriais teka šilumnešis (dažniausiai vanduo)
  • Siurblys, užtikrinantis šilumnešio cirkuliaciją sistemoje
  • Kolektorius arba paskirstymo mazgas, kuriame pajungti vamzdžiai sudaro kelis kontūrus ir prie kurio yra pajungiami įvairūs reguliavimo prietaisai
  • Įvairios jungtys ir montavimo priedai, kurių pagalba pajungiami vamzdžiai ir papildoma įranga
  • Grindų šildymo reguliatoriai, arba grindų šildymo automatika - prietaisai, padedantys kontroliuoti, reguliuoti ir valdyti sistemos darbą.
  • Papildomos medžiagos reikalingos įrengimui, tokios kaip izoliacija, tvirtinamieji ir jungiamieji elementai.

   

  Šildomų grindų pranašumas

  Grindų šildymo sistemos paskirtis – yra šilumos perdavimas grindų dangai, nuo kurios vėliau sušyla visa patalpa. Tolygaus vamzdžių paskirstymo dėka, šildomos grindys užtikrina tolygų šilumos paskirstymą per visą jos plotą. Tokiu būdu, vyksta natūrali oro cirkuliacija nuo šiltesnių grindų link kiek vėsesnių lubų ir atgal. Tokia šildymo sistema nenaudoja patalpose esančios deguonies, tad yra visiškai saugi ten esantiems žmonėms.

  Pagrindine teigiama tokios sistemos savybe galima įvardinti perduodamos šilumos praradimų nebuvimą. Visa ji yra paskirstoma patapos erdvėje, nesukuriant nekomfortiškų sąlygų gyventojams. Tuo negali užtikrinti šildymo sistema su radiatoriais, kur didžioji šilumos dalis yra koncentruojama palubėse virš radiatorių. Tinkamai įrengta grindų šildymo sistema užtikrina jog, namuose nebus šaltų zonų. Tinkamai sureguliavus grindų šildymą, temperatūros patalpose yra paskirstomos maždaug taip: prie pat grindų – 24 °С, kūno lygmenyje apie 20 °С, o galvos aukštyje – 16-18 °С. Būtent toks temperatūrų paskirstymas yra itin komfortiškas žmogui.

  Grindų šildymo sistemos pasižymi ir ekonomiškumu, lyginant su radiatoriais. Vidutiniškai rezultatai yra nuo 30 iki 60 % geresni. O jei lyginti su elektra šildomomis grindimis, tai prie didesnių plotų, sutaupoma kelis kartus daugiau.

  Estetiškas vaizdas ir taupoma vieta taip pat yra tarp tokio šildymo sistemų pranašumų. Visas įrengimas yra paslėptas po grindimis ir nesimato jokių įrenginių ar prietaisų. Tai savo ruožtu padeda sutaupyti naudingą patalpos plotą, nes nebereikia montuoti radiatorių, šalia kurių dažniausiai nieko nerekomenduojama statyti. Tokiu būdu atsiveria papildomos galimybės interjero sprendimams ir baldų išdėliojimui. Grindų šildymo sistemas galima montuoti su bet kuria grindų anga, nebijant, kad ji bus „per šalta“. Net iš šalčiausiomis žiemomis ant keramikinių plytelių ar laminato nereikės dėti kilimų, net ir vaiko kambaryje sąlygos bus itin palankios žaidimams ant grindų. Esant poreikiui tokią sistemą galima naudoti, kaip vienintelį šilumos šaltinį, arba kaip kitų sprendimų papildymą.
  Dar viena teigiama grindų šildymo sistemų savybė – kova su drėgme. Tai ypač aktualu, jei namas stovi ganėtinai drėgnoje vietoje ir tai yra jaučiama ne vien pirmame aukšte. Blogiausios tokiu situacijų pasekmės – grybelio ir pelėsio atsiradimas, kurie savo ruožtu gadina turtą ir turi neigiamą poveikį gyventojų sveikatai.

  Šildomų grindų universalumas leidžia jas įrenginėti su bet kurio tipo katilais, pradedant nuo kietojo kuro ir baigiant kondensaciniais. Pastarųjų naudojimas tinka net ir vertinant ganėtinai neaukštas kondensato temperatūras, nes grindų sistema nereikalauja labai karšto šilumnešio.

  Automatizavus grindų šildymo sistemą, galima džiaugtis jos teikiamais malonumais praktiškai nesikišant ir nereguliuojant. Joje įrengti reguliavimo prietaisai atliks visą darbą už jus, sekant kambario bei šilumnešio temperatūras, atidarant arba uždarant vožtuvus ir išlaikant patalpose komfortiškas sąlygas.