Prekių katalogas

Dujiniai šildytuvai

  • Viskas apie dujinius šildytuvus

    Dujiniai šildytuvai orą šildo dujomis kūrenama liepsna. Dujos tiekiamos iš prijungto dujų baliono, todėl šis prietaisas tinkamas tose vietose, kur nėra elektros ar kitų energijos šaltinių. Šildytuvą rekomenduojame naudoti tik didesnėse ir gerai vėdinamose erdvėse: statybų aikštelėse, sandėliuose, gamyklose, ūkio paskirties erdvėse ir kitose. Degant ugniai naudojamas deguonis, tad ilgiau šildant, mažesnėje patalpoje, gali pristigti oro.

    Yra trys pagrindinės dujinių šildytuvų kategorijos:

    • infraraudonųjų spindulių;
    • konvekcija;
    • katalizinis.

    1. Infraraudonųjų spindulių šildytuvų veikimo principas. Korpuso viduje yra degikliai su metalo ar keramikos skleidėjais. Šildant pradeda spinduliuoti karščio - infraraudonųjų spindulių bangas. Šildytuvas, savo ruožtu, nešildo oro, o šildo daiktus, esančius tam tikru atstumu nuo šilumos šaltinio. Tokie prietaisai, atsižvelgiant į galią, gali šildyti didelius kambarius ar net atviras erdves.

    2. Konvekcinių šildytuvų veikimo principas. Tai paprasčiausias įrenginys. Paprastai tariant, tai yra elementarūs degikliai, deginantys dujas. Gauta šiluma patenka į specialius radiatorius. Konvekcijos dėka šildomas oras pakyla, o šaltas oras pamažu sušildomas. Jei pasirenkama tinkama kambario šildytuvo galia, šiluma jaučiama jau po poros valandų.

    3. Katalizinių modelių veikimo principas. Tai, labiausiai ugniai atsparios dujinės krosnys. Šiluma susidaro vykstant cheminei reakcijai - dujų oksidacijai. Degalai patenka į katalizinę plokštę, kur jie oksiduojami ir sukuria šilumą. Pats šildymas yra infraraudonųjų spindulių, konvekcinis arba mišrus.

    Ir vis dėlto, kaip pasirinkti dujinį šildytuvą? Pirmiausia turite tiksliai žinoti šildytuvo paskirtį.

    • Taigi, atviroje vietoje rekomenduojama įrengti aukštą lempą. Ji šildys apskritą zoną, pavyzdžiui, terasą, žaidimų aikštelę ar baseino zoną.
    • Pasirinkus dujinį šildytuvą vasaros rezidencijai, verta atkreipti dėmesį į grindų modelius.
    • Gyvenamosioms patalpoms labiau tinka prietaisas su kataliziniu veikimo principu. Tai yra saugiausias pasirinkimas kitiems.
    • Jei įmanoma, verta atkreipti dėmesį į stacionarius dujinius šildytuvus. Tai idealiai tinka namams, kuriuose gyvenate ištisus metus.

    Dujinių šildytuvų rūšių įvairovė yra didelė. Namų šildymui dažniausiai yra naudojami keramikiniai dujiniai šildytuvai, nes jie tinka ir uždaroms patalpoms. Tiesioginio degimo dujiniai šildytuvai yra skirti šildyti didesnėms vėdinamoms patalpoms. Dujinių šildytuvų šildymo efektyvumas yra ypač didelis, o jų eksploatavimo sąnaudos – vienos mažiausių, todėl, net jei įsigysite brangesnį dujinį šildytuvą, ilgainiui išleisite daug mažiau pinigų, nei nusipirkę mažiau kainuojantį elektrinį šildytuvą.

    Norimą šildytuvą galite išsirinkti ir įsigyti mūsų internetinėje parduotuvėje: www.muresta.lt.

     dujinis sildytuvas