Prekių katalogas

Automobiliniai šaldytuvai, šaltkrepšiai

 • Kelionės automobiliu su šeima, draugais – viena smagiausių pramogų tiek šaltuoju, tiek šiltuoju metų laikotarpiu. O išvykoms automobiliu svarbu pasirūpinti ir maistu bei gėrimais. Juk norisi, kad maistas kurį pasiėmėte į kelionę išliktų šviežias visos kelionės metu, nesugestų ir išsaugotų visas skonio savybes. Puikiu kompanijonu tam, kelionėse tampa automobiliniai šaldytuvai. Kompaktiški, daug vietos neužimantys šaldytuvai automobiliams užtikrina, kad maistas nepages ir išsilaikys šviežias visos kelionės metu, o jūs galėsite mėgautis ne tik gardžiu maistu išvykoje, bet ir gaivinančiais ir vėsinančiais gėrimais iš šaldytuvo.   

 •  

  Kas yra automobiliniai šaldytuvai?

  Automobiliniai šaldytuvai savo principu yra kaip įprastiniai, namuose, dažniausiai virtuvėje sutinkami šaldytuvai. Nuo įprastų šaldytuvų naudojamų namuose, automobiliniai skiriasi savo dydžiu, yra itin kompaktiški, neužima daug vietos, todėl puikiai tinkami tiek didesnėje, tiek mažesnėje transporto priemonėje. Automobiliniai šaldytuvai gali būti nešiojami, arba įmontuojami automobilyje, tai priklauso nuo jų tipo. Įprastai šie šaldytuvai primena šaltkrepšius, šaltdėžes, tačiau jie ne vėsina, o šaldo viduje esančius maisto produktus ir gėrimus, todėl galite būti tikri, kad visos kelionės ar trumpų atostogų metu turėsite vėsius ir šviežiai išsaugotus maisto produktus.

  Automobilinių šaldytuvų tipai

  Šie prietaisai dažniausiai yra skirstomi į du tipus: termoelektriniai ir kompresoriniai šaldytuvai. Jie skiriasi savo veikimo principu bei žinoma kaina. Apžvelkime kiekvieno iš šių tipų privalumus ir skirtumus, kad pasirinkimas būtų kuo paprastesnis.

  Termoelektrinis šaldytuvas

  Šių šaldytuvų veikimo principas itin paprastas. Šaldytuvo viduje yra mechanizmas, kuriame yra du tarpusavyje besiliečiantys metalai, kurie padeda sklisti elektros srovei. Šių metalų pagalba šaldytuve esantys daiktai yra šaldomi arba šildomi, priklausomai nuo elektros srovės krypties. Toks šaldytuvo tipas daugiausiai tinka trumpoms išvykoms, kai reikia palaikyti vėsią temperatūrą tik kelionės metu. Tokio tipo šaldytuvai linkę ne šaldyti, bet palaikyti optimalią vėsią temperatūrą šaldytuvo viduje. Termoelektriniai šaldytuvai įšala gana lėtai ir geba palaikyti tik tam tikru laipsniu žemesnę temperatūrą nei aplinkoje. Tad itin karštą vasaros dieną, toks šaldytuvas negebės tinkamai ir ilgai vėsiai išlaikyti greitai gendančių produktų.
  Privalumai: dėka paprastesnės technologijos, tokio tipo įrenginiai yra kompaktiški, neužima daug vietos, patogūs nešiotis. Prieinama kaina.

  Kompresorinis šaldytuvas

  Tokio tipo šaldytuvas veikia panašiai kaip įprastas, naudojamas namuose. Jų viduje yra kompresorius, kondensatorius, vožtuvas ir garintuvas. Dėl sudėtingesnės ir rimtesnės technologijos šis šaldytuvas geba vėsinti maisto produktus ir tinkamas ilgoms kelionėms. Toks šaldytuvas greitai šaldo ir geba palaikyti minusinę temperatūrą, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros, todėl net ir karštą vasaros dieną produktai tokio tipo šaldytuve išliks vėsūs ir švieži. Kadangi tokio tipo šaldytuvai turi sudėtingesnę technologiją, juos į transporto priemonę reikia įmontuoti taip, kad jiems tektų patirti kuo mažiau vibracijos kelionės metu.
  Dauguma šio tipo modelių turi įmontuotus LCD ekranus, kuriuose rodoma vidaus temperatūra. Taip pat galima patogiai reguliuoti norimą temperatūrą šaldytuve. Įprastai šio tipo įrenginyje temperatūros ribos svyruoja nuo -15C iki +10C. Lyginant šį tipą su termoelektriniais, kompresoriniai mažiau iškrauna akumuliatorių. Dauguma kompresorinio tipo automobilinių šaldytuvų turi įmontuotą apsaugą nuo akumuliatoriaus iškrovimo padedančią apsisaugoti nuo netikėtų nesklandumų kelionės metu.

  Privalumai: tai gana ekonomiškas variantas, nenaudoja daug elektros energijos sąnaudų. Greitai šaldo, geba palaikyti minusinę temperatūrą, puikiai tinka ilgoms kelionėms.

  Šaldytuvai automobiliams taip pat gali būti skirstomį į nešiojamus ir įmontuojamus. Nešiojami yra kompaktiškesnis, mažiau sveria, juos galima dėti į bagažinę ar ant sėdynių. Įmontuojami šaldytuvai yra sunkesni, sudėtingesnės technologijos. Dažniausiai jie yra montuojami į porankius arba tarp automobilio sėdynių. Montuojami šaldytuvai dažniausiai yra kompresorinio tipo.

  Automobilinio šaldytuvo privalumai

  • Kompaktiškas, optimalus dydis.
  • Puikiai telpa tiek į didesnes, tiek į mažesnes transporto priemones.
  • Vėsina ir išlaiko šviežius maisto produktus bei gėrimus net ir karštą vasaros dieną.
  • Tinka tiek trumpoms išvykoms, tiek ilgesnėms atostogoms.
  • Platus asortimentas, todėl galima išsirinkti norimą šaldytuvą pagal dydį, talpą bei kitus parametrus.
  • Platus asortimentas leis šaldytuvą išsirinkti pagal norimą biudžetą.

   

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis automobilinį šaldytuvą?

  Išsirinkti šaldytuvą nėra sudėtinga, tačiau norint išsirinkti Jūsų poreikius atitinkantį variantą, būtina atkreipti dėmesį į šias šaldytuvų savybes:

  Šaldytuvo talpa / dydis

  Šaldytuvų talpos ir dydžiai yra labai skirtingi – nuo pačių mažiausių, iki itin didelių, skirtų ilgoms kelionėms bei didelėms šeimoms. Kokios talpos šaldytuvo reikia visų pirmą priklauso nuo Jūsų pačių poreikių. Šaldytuvų talpos įprastai svyruoja nuo 20 iki 50 litrų. Kuo didesnė šaldytuvo talpa, tuo jis užima daugiau vietos. 25-30 litrų šaldytuve sutalpinsite maisto produktus maždaug 3-4 asmenų šeimai. Nuo 30 litrų talpos šaldytuvuose sutalpinsite ne tik daugiau maisto produktų, bet ir gėrimų. Svarbu žinoti, kad itin prigrūstame šaldytuve prastai pasiskirstys oras, todėl šaldytuvas kur kas prasčiau šaldys. Jeigu renkatės šaldytuvą gėrimams, rekomenduojama rinktis kuo gilesnius šaldytuvus, kad į juos tilptų visi mėgstami gėrimai.

  Maitinimo šaltinis

  Šaldytuvai įprasta būna 12, 14 arba 230V. Paprastesni šaldytuvai įprastai yra prijungiami prie 12V įtampos. Tačiau vienas iš minusų – būtinybė atjungti maitinimą sustojimo metu, kitu atveju iškrausite automobilio akumuliatorių. Keliaujantiems daug ir dažnai, rekomenduojama rinktis šaldytuvą kuris pasižymi galimybe prisijungti prie 230V tinklo. Tokį šaldytuvą galėsite prijungti prie įprasto elektros tinklo, taip būsite užtikrinti tiek maisto šviežumu, tiek išvengsite akumuliatoriaus išsikrovimo. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad tokie įrenginiai taip pat pasižymi ir didesne kaina. Kokį maitinimo šaltinį pasirinkti priklauso nuo jūsų poreikių bei to, kaip dažnai ir kokiais atstumais keliaujate.

  Šaldymo temperatūra

  Automobiliniai šaldytuvai gali atlikti tiek šaldytuvo funkciją ir palaikyti produktus vėsius ir šviežius, tiek šaldymo funkcijas. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad ne visi šaldytuvai turi šias funkcijas, todėl įsivertinkite savo poreikius ir apgalvokite ar jums reikės ir šaldymo funkcijos. Didesnėmis galimybėmis ir našumu įprastai pasižymi kompresoriniai šaldytuvai, kurie gali atlikti ir šaldymo funkciją. Termoelektriniai šaldytuvai skirti ne produktų šaldymui ar vėsinimui, o optimalios temperatūros palaikymui, kad produktai nesugestų. Įprastai šaldymo metu temperatūrų skirtumas šaldytuve ir oro aplinkos gali siekti nuo 16 iki 30 laipsnių. Todėl įsivertinkite tai, kad itin kaštą dieną šaldytuve nebus palaikoma itin žema temperatūra, tačiau jos pakaks, kad produktai išliktų vėsūs ir nesugestų.

  Šaldytuvo temperatūrą rinkitės pagal savo poreikius. Dažniausiai kelionėms pakanka tiesiog šaldytuvo funkcijos, kur įprasta temperatūra siekia apie 5 laipsnius šilumos, tokia šiluma neleidžia maistui sugesti, o gėrimus leidžia puikiai atvėsinti.

  Energijos sąnaudos

  Elektros energijos sąnaudos automobiliniuose šaldytuvuose priklauso nuo įrenginio tipo, aplinkos temperatūros bei elektros šaltinio – kintamosios ar nuolatinės srovės. Didesnės energijos sąnaudos vatais yra termoelektrinio tipo šaldytuvų, mažesnės kompresorinių. Svarbu žinoti, kad kuo didesnis yra šaldytuvas, kuo didesnė jo talpa, tuo yra sunaudojama daugiau energijos sąnaudų. Kaip pavyzdys, kompresorinis šaldytuvas standartinių 40-45 litrų talpos, sunaudos apie 55-65 vatus. Termoelektrinis panašiai vatų sunaudos su beveik perpus mažesne apie 25-35 litrų talpa.

  Šaldytuvo medžiaga

  Šaldytuvo izoliacijai naudojamos medžiagos lemia jo kokybę ir našumą, todėl renkantis šaldytuvą labai svarbu atkreipti dėmesį į medžiagiškumą. Pigesniems modeliams dažniausiai naudojama medžiaga – polistirenas. Tačiau ši medžiaga nėra tokio kokybiška kaip pavyzdžiui specialios putos. Šaldytuvai kurie užpildyti specialiomis putomis yra kur kas kokybiškesni, našesni bei geriau pasiteisina kaip izoliatorius.

  Šaldytuvo triukšmingumas

  Visi šaldytuvų tipai skleidžia garsą veikiant. Įprastai važiuojant automobiliu šaldytuvo triukšmingumas yra beveik negirdimas ir tai nėra aktualu, tačiau jeigu šaldytuvą nakčiai nešite į namus ar į kitą vietą kurioje ilsėsitės, verta pasidairyti kuo tyliau veikiančio įrenginio, kuris netrukdytų ilsėtis ir leistų netrukdomai užsiimti įprasta veikla namuose ar kitoje vietoje.

  Šaldytuvo kaina

  Automobilinių šaldytuvų kainos svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Kaina priklauso nuo šaldytuvo tipo, funkcionalumo, galimybių bei gamintojo. Keliaujantiems itin daug, rekomenduojama investuoti į kokybišką ir ilgaamžį šaldytuvą, kurio galimybėmis ir našumu neteks nusivilti. Verta atkreipti dėmesį, kad didesnės talpos, pažangesni šaldytuvai kainuoja kur kas daugiau, todėl labai svarbu įsivertinti savo poreikius.

  Papildomi priedai

  Šaldytuvai taip pat gali ir turėti papildomų priedų, kurie užtikrina dar efektyvesnį šaldytuvo veikimą bei patogesnį naudojimąsi juo. Renkantis šaldytuvą taip pat verta atkreipti dėmesį kokie priedai yra šaldytuvo komplektacijoje, ir kokių priedų jums gali prireikti ir ar jie bus naudingi. Dažniausiai naudojami šie šaldytuvų priedai:
  Laikikliai – jie palengvina šaldytuvo transportavimą, kuomet reikia dažnai nešioti šaldytuvą iš vienos vietos į kitą. Laikikliai turėtų būti kuo patogesni ir praktiški, kad leistų patogiai paimti ir pernešti šaldytuvą į reikiamą vietą.

  • Akumuliatoriaus apsauga – svarbus priedas, kuris neleis išsikrauti akumuliatoriaus netinkamiausiu metu. Juk niekas nenori susigadinti nuotaikos kelionės metu su išsikrovusiu automobilio akumuliatoriumi.
  • Temperatūros reguliavimas – kai kuriuose šaldytuvų modeliuose yra rankinis temperatūros reguliavimas. Ši funkcija itin aktuali ir leidžia individualiai pasirinkti norimą šaldymo temperatūrą atitinkamiems maisto produktams.
  • Temperatūros indikatorius – jis parodo šaldytuvo temperatūrą. Kai kuriuose šaldytuvų modeliuose yra sumontuotas LCD ekranas, kuriame patogiai galima stebėti šaldytuvo viduje esančią temperatūrą.

  Patarimai renkantis automobilio šaldytuvą

  • Nuspręskite kurioje vietoje automobilyje laikysite šaldytuvą – jį montuosite ar laikysite bagažinėje ar ant sėdynių. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tvirtinimo galimybes automobilio viduje. Nusprendus vietą, atitinkamai pasirinkite ir reikalingą šaldytuvo dydį, kad jis nebūtų per didelis, kitu atveju reikės keisti jo numatytą vietą.
  • Atkreipkite dėmesį į maitinimo laidą. Rekomenduojama, kad laidas nebūtų trumpesnis nei 2 metrai, kitu atveju naudotis įrenginiu nebus taip patogu.
  • Pasirūpinkite, kad ant šaldytuvo nekristų tiesioginiai saulės spinduliai. Tokiu atveju galima įsigyti specialių medžiagų, kuriomis galėtumėte apdengti šaldytuvą.
  • Rekomenduojama pasirūpinti būtiniausiais šaldytuvo priedais, kurie leis išvengti nemalonių situacijų, tokių kaip akumuliatoriaus išsikrovimas. Šiam atvejui tikru pagalbininku tampa specialus įtaisas, kuris informuoja apie automobilio akumuliatoriaus išsikrovimo lygį.

   

  Kur įsigyti automobilinį šaldytuvą?

  Greitai ir paprastai automobilinį šaldytuvą galite išsirinkti ir įsigyti internetu – muresta.lt. Platus asortimentas, leis išsirinkti įrangą pagal gamintoją, savybes, tipą bei kainą. Rekomenduojama išsirinkti bent 2-3 skirtingus automobilinių šaldytuvų modelius, palyginti jų technines charakteristikas bei kainas. Taip pat platų asortimentą rasite atvykę pas mus į saloną Vilniuje, Ukmergės g. 285. Ten dirbantys profesionalai maloniai patars ir padės išsirinkti Jūsų poreikius atitinkančią įrangą, kuria neteks nusivilti.