Prekių katalogas

Kavos aparatai, kavinukai

 • Kavos aparatai- tikriems kavos mėgėjams. Kavos aparatai labiau išryškina sodrų kavos skonį bei aromatą. Skirtingi šių įrenginių tipai ir galingumas leidžia pasirinkti labiausiai poreikius atitinkantį variantą. Vienų dėmesį patrauks kavos aparatai dideli, tuo tarpu kitus sužavės maži, tačiau taip pat funkcionalūs įrenginiai, kurie kiekvieną rytą leis mėgautis nepriekaištingo skonio kava. Muresta el. parduotuvėje rinkitės iš DeLonghi, Smeg, Sueco, Nespresso, Bosch, Siemens, Nivona, Melitta  ir kitų gamintojų aparatų. 

 •  

  Kavos aparatų pasirinkimas

  Kiekvienas ras sau tinkama kavos aparatą atsižvelgiant į savo poreikius. Jeigu Jūs norite labai greitai paruošti kavą, Jums tiks automatinis kavos aparatas. Užtenka tik paspaust vieną mygtuką, kad paruošti idealią kavą. Šitie aparatai patys sumala pupeles arba gamina kava iš maltos kavos. Jie turi platų gėrimų pasirinkimą: espresso, cappuccino, latte ir daug kitų. Šitas kavos aparatas reikalauja daugiau priežiūros nei kiti: išplauti pieno sistemą, išmesti tirščius ir išvalyti jų konteinerį, išpilti ir išplauti nulašėjimo padėklą, būtina atlikti valymo ir nukalkinimo programą su specialiomis priemonėmis bei išvalyti kavos virimo mechanizmą.

  • Pusiau automatiniai kavos aparatai užima mažiau vietos, bet reikalauja kovos ruošimo įguždių. Nuo automatinio jis skiriasi tuo, kad čia dažniausiai dedama šviežiai malta kava ir su specialia rankena ji suspaudžiama. Kai kurie kavos aparatai yra su kapsulėmis arba turi malimo malūnėlį ar/ir garų vamzdelį, kuriuo galima susiplakti pieną ir pasidaryti ne tik espresso, bet ir cappuccino ar latte, tačiau visą kavos virimo procesą reikia kontroliuoti.
  • Lašeliniai, kombinuoti kavos aparatai – tai paprastesni įrenginiai, kuriais ruošiama filtrinė kava. Lašelinis aparatas turi keičiamą filtrą, į kurį dedama malta kava. Vanduo imamas iš konteinerio, šildomas ir tiekiamas per filtrą į kavos konteinerį.
  • Kapsuliniai kavos aparatai irgi vienas iš paprastesnių variantų. Leidžia labai lengvai paruošti įvairių skonių gėrimus, naudojant specialias tam skirtas kapsulės. Jie yra labai kompaktiški, pigus ir lengvai prižiūrimi, todėl pastaruoju laiku sulaukė didelio populiarumo. Tačiau yra vienas niuansas, pasirinkus viena kapsulinė sistema, galima naudoti tik jai skirtas kapsules.

   

  Kavos aparatų privalumai

  Nepriekaištinga kavos kokybė ir skonis – žinoma, skonis priklauso ne tik nuo tinkamo įrenginio, tačiau ir nuo pasirinktų kavos pupelių, kitų savybių bei mėgstamų ingredientų. Tačiau kavos aparatu ruošiama kava neabejotinai išsiskiria išraiškingu skoniu ir kokybe. Visa tai lemia kavos aparato temperatūros reguliavimas, jo viduje esantys indikatoriai parenka atitinkamai kavai skirtą temperatūrą, todėl kava išlaiko savo poskonį, nuo karščio nesuyra veikliosios medžiagos.

  Patogus naudojimas ir laiko taupymas – kavos aparato naudojimas itin paprastas ir nesudėtingas, o kava galite mėgautis kur kas greičiau nei ją ruošiant savarankiškai. Jums nereikės atskirai malti kavos pupelių, virinti vandens, užplikius esant poreikiui ją nukošti ir kt. Todėl kavos aparatas ne tik užtikrina itin patogų naudojimą, bet ir sutaupo kavos paruošimui skirtą laiką.

  Galimybė pasirinkti norimą kavos rūšį – mėgstate įvairias kavos rūšis? Savarankiškai pasigaminti mėgstamą kavą ne visuomet yra paprasta. Tad įprastai kavos aparatai turi bent 3-5 skirtingas kavos rūšis, kuriomis gali mėgautis visa šeima.

  Sutaupoma daugiau lėšų – jeigu kavą kasdien perkate kavinėse ar kitose mėgstamose vietose, nustebsite palyginę išlaidas, kavą gaminantis su kavos aparatu. Nors kavos aparatas nemaža investicija, visgi laikui bėgant ji atsiperka, o mėgstama kava galite mėgautis savo namuose.

   

  Kokių tipų būna kavos aparatai?

  Automatinis kavos aparatas: užtenka tik paspaust vieną mygtuką, kad paruošti idealią kavą.

  PRIVALUMAI:

  • Patogus naudojimas nereikalaujantis specialių įgūdžių.
  • Greitas kavos paruošimas.
  • Naudojama šviežia malta kava.
  • Automatinės programos (gausus kavų rūšių pasirinkimas).
  • Taupomos elektros sąnaudos.

   

  Pusiau automatiniai kavos aparatai: užima mažiau vietos, bet reikalauja kavos ruošimo įgūdžių. Nuo automatinio jis skiriasi tuo, kad čia dažniausiai dedama šviežiai malta kava ir su specialia rankena ji suspaudžiama.

  PRIVALUMAI:

  • Turint įgūdžių ir žinių – galimybė pasiruošti mėgstamą kavą kaip kavinėje.
  • Aparatas leidžia savarankiškai kontroliuoti visą kavos gamybos procesą.
  • Aukštos kokybės kavos paruošimas.

   

  Lašeliniai, kombinuoti kavos aparatai: tai paprastesni įrenginiai, kuriais ruošiama filtrinė kava. Lašelinis aparatas turi keičiamą filtrą, į kurį dedama malta kava. Vanduo imamas iš konteinerio, šildomas ir tiekiamas per filtrą į kavos konteinerį.

  PRIVALUMAI:

  • Lengva įrenginio priežiūra.
  • Galimybė ruošti espresso ir filtrinę kavą.
  • Nedidelės įrenginio išlaidos.
  • Automatizuota didelė dalis kavos ruošimo.

   

  Kapsuliniai kavos aparatai: irgi vienas iš paprastesnių variantų. Leidžia labai lengvai paruošti įvairių skonių gėrimus, naudojant specialias tam skirtas kapsulės.

  PRIVALUMAI:

  • Nedidelė įrenginio kaina.
  • Kompaktiškas ir daug vietos neužimantis aparatas.
  • Lengva priežiūra.
  • Galimybė rinktis iš skirtingų kavos rūšies kapsulių bei pasirinkti mėgstamą kavą.
    

   

  Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis kavos aparatą?

  Aparato galia

  Kavos aparatuose galia nustato tai, kaip greitai kava bus paruošiama. Kuo galia didesnė, tuo greičiau galėsite mėgautis mėgstama kava. Žinoma, kuo galia yra didesnė, tuo yra didesnė ir aparato kaina. Todėl turite nuspręsti savo poreikius. Įprastai namams ar biurams rekomenduojamas 1000-1500 W kavos aparato galingumas. Esant poreikiui, didesniam biurui, galima rinktis ir kur kas galingesnius aparatus, kurie užtikrins sklandų ir greitą kavos paruošimą.

  Talpa

  Taip pat labai svarbus aspektas, nuo kurio priklauso kiek vienu metu galėsite paruošti kavos. Koks yra kavos aparato vandens rezervuaras, tiek galėsite pagaminti mėgstamos kavos puodelių be papildomo vandens užpildymo. Didesnei šeimai, biurui tinkama apie 1,5 litro kavos aparatų talpa. Esant didesniems poreikiams, galima dairytis ir talpesnio kavos aparato, tačiau nuo to atitinkamai bus didesnė ir aparato kaina.

  Funkcionalumas ir programos

  Kuo daugiau aparatas turės funkcijų ir programų – tuo bus paprasčiau juo naudotis bei galėsite mėgautis didesne kavos pasirinkimo gausa. Jeigu įprastai geriate ir mėgstate tik juodą, espresso kavą, neverta išlaidauti ir rinktis aparato su didele gausa kavos rūšių programų. Mėgstantiems įvairius skonius, ieškantiems aparato į biurą, verta pasidaryti su daugiau programų pasirinkimo, kadangi aparatu naudosis didesnis kiekis žmonių, o visų jų skoniai skirtingi.

  Kavos aparato dydis

  Tai labai svarbus aspektas turintiems nedideles virtuves, arba neturintiems daug laisvos vietos. Tokiu atveju verta dairytis kuo optimalesnio ir kompaktiškesnio įrenginio, pavyzdžiui kapsulinis aparatas, kuris ne tik yra kompaktiškas, bet ir lengvas, todėl nenaudojant jį lengvai galima perkelti iš vienos vietos į kitą. O štai automatiniai kavos aparatai jau pasižymi kur kas didesniais matmenimis bei svoriu, todėl turėsite atrasti konkrečią jam skirtą vietą namuose.

  Kavos aparato slėgis

  Jis yra išreiškiamas barais. Tai spaudimo lygis, kuris susidaro kavos aparato veikimo metu ir reikalingas vandens ar garų patekimui į kavos konteinerį. Ši techninė savybė svarbi beveik visiems kavos aparatams, išskyrus lašelinius. Pagal spaudimo lygius, slėgiai skirstomi į: mažo ir aukšto slėgio kavos aparatus. Esant mažo slėgio kavos aparatui kavos paruošimas trunka net iki 15 minučių, o maksimalus barų slėgis siekia 4 barus. Aukšto slėgio aparatas kavą paruošia greičiau nei per 1 minutę. Mažiausias tokio aparato slėgis siekia 9 barus. Aukšto slėgio kavos aparate paruošta kava pasižymi geresnėmis, sodresnėmis skonio savybėmis, galimybė mėgautis stipriu aromatu, taip pat galimybė pasiruošti kavą su puta. Taip pat veikiant aukštam slėgiui pašalinamos organizmui kenksmingos rūgštys.

  Automatinė išsivalymo funkcija

  Automatinis valymas, nukalkinimo, pieno bakelio valymo programa ir kitos funkcijos užtikrins patogesnį naudojimą kavos aparatu. Esant šioms programoms kavos aparatas pats informuos apie reikalingą atlikti valymą, o jums beliks paspausti reikimą mygtuką. Automatinė valymo funkcija užtikrins, kad pirkiniu galėsite džiaugtis ilgai, o tai reikalaus minimalių pastangų.

  Kaina

  Aparato kaina priklauso nuo itin daug aspektų – aparato tipo, gamintojo, funkcijų, papildomų galimybių, modelio. Paprastai tariant, jeigu esate tikras kavos gurmanas, o kavos gėrimas jums yra svarbus dienos ritualas ir malonumas – tikrai verta investuoti į aukštos kokybės įrenginį, kuriuo neteks nusivilti, o mėgstamos kavos aromatu ir skoniu galėsite mėgautis tiesiog savo namuose.

   

  Trumpa atmintinė prieš renkantis kavos aparatą

  Kavos aparato įsigijimas turi būti atsakingas ir atidus, todėl svarbu:

  • Pasirinkti kavos aparato tipą – primename juos: pusiau arba pilnai automatinis, kapsulinis, lašelinis – kombinuotas.
  • Nuspręskite kiek lėšų galite skirti kavos aparatui.
  • Apžvelkite svarbiausius kavos aparato parametrus.
  • Palyginkite bent keletą skirtingų kavos aparatų gamintojų ir modelių pasiūlymus.
  • Apgalvokite kokių funkcijų bei priedų reikės.
  • Pasikonsultuokite su profesionalais.

   

  Kavos aparatų priežiūra bei savybės

  Pabaigai labai svarbu aptarti ir kavos aparato priežiūra. Jam kaip ir kitiems buitinės technikos įrenginiams yra reikalinga reguliari priežiūra, kuri užtikrintų efektyvų kavos aparato veikimą. Atidžiai prižiūrėdami kavos aparatą užtikrinsite ne tik gardžios kavos skonį, bet ir ilgesnį aparato tarnavimo laiką. Įprastai automatiniai kavos aparatai turi specialią funkciją, kuri įspėja vartotoją, apie būtiną aparato valymą. Todėl labai svarbu neignoruoti šio pranešimo, viskas ką jums reikia padaryti tik pajungti atitinkamą valymo programą kavos aparate. Kiekvienas aparatas yra skirtingas, todėl reikalauja ir skirtingos priežiūros. Labai svarbu įsigijus kavos aparatą atidžiai perskaityti gamintojo nurodytas rekomendacijas. Be automatinio aparato sistemos valymo, taip pat reiktų pasirūpinti ir šiomis aparato dalimis ir jų priežiūra:

  • Kavos piltuvėlių išvalymas – ilgainiui šie piltuvėliai užsikemša, todėl reguliariai juos reikia pravalyti su paprastu arba tam skirtu šepetėliu.
  • Pieno sistemos išvalymas – jeigu ruošiate kavą su pienu kasdien, būtinas ir kasdieninis šios dalies valymas. Pienas gendantis produktas, todėl laiku neišvalius šios sistemos gali pradėti veistis bakterijos, sklisti nemalonus kvapas.
  • Virimo bloko sistemos išvalymas – reguliariai geriant kavą šią sistemą rekomenduojama išvalyti bent 1-2 kartus per metus, gamintojo rekomendacijomis dažniausiai kas 600 kavos puodelių.
  • Mėgaukitės skanią ir kokybišką kavą. Rinkitės kavos aparatą Muresta.lt!

    

  Kokių tipų būna kavos aparatai?

  Automatinis kavos aparatas: užtenka tik paspaust vieną mygtuką, kad paruošti idealią kavą.
  Pusiau automatiniai kavos aparatai: užima mažiau vietos, bet reikalauja kavos ruošimo įguždių. Nuo automatinio jis skiriasi tuo, kad čia dažniausiai dedama šviežiai malta kava ir su specialia rankena ji suspaudžiama.
  Lašeliniai, kombinuoti kavos aparatai: tai paprastesni įrenginiai, kuriais ruošiama filtrinė kava. Lašelinis aparatas turi keičiamą filtrą, į kurį dedama malta kava. Vanduo imamas iš konteinerio, šildomas ir tiekiamas per filtrą į kavos konteinerį.
  Kapsuliniai kavos aparatai: irgi vienas iš paprastesnių variantų. Leidžia labai lengvai paruošti įvairių skonių gėrimus, naudojant specialias tam skirtas kapsulės.

  Kodėl verta įsigyti kavos aparatą?

  Kavos aparatai labiau išryškina sodrų kavos skonį bei aromatą. Skirtingi šių įrenginių tipai ir galingumas leidžia pasirinkti labiausiai poreikius atitinkantį variantą. Kavos aparatai - tikriems kavos mėgėjams.