Prekių katalogas

Elektriniai dantų šepetėliai, irigatoriai

 • Elektriniai dantų šepetėliai

  Nepriekaištinga šypsena padeda pralaužti ledus pokalbyje su nepažįstamais. Balti ir sveiki dantys suteikia pasitikėjimo savimi, tačiau reikalauja atitinkamos priežiūros. Todėl turime išsirinkti tinkamiausią dantų šepetėlį ir nepatingėti reguliariai prižiūrėti savo dantis. Svarbiausias dalykas burnos higienoje – tinkamas dantų šepetėlis. O kas būti geriau negu šepetėlis, kuris atlieka visą darbą už tave? Elektrinių dantų šepetėlių šereliai automatiškai vibruoja arba sukasi, kad padėtų efektyviai pašalinti apnašas nuo dantų bei dantenų. Muresta el. parduotuvėje rinkitės iš Philips, Panasonic, Oral-B, Xiaomi, Camry ir kitų gamintojų elektrinius šepetėlius.

  Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja elektriniai dantų šepetėliai, nes jie ypač kruopščiai nuvalo dantis. Kiekvieną kartą braukiant elektriniu šepetėliu per dantis, sukuriama vibracija leidžianti atlikti žymiai daugiau mikro judesių nei valantis paprastu šepetėliu. Taigi, elektroniniai dantų šepetėliai yra kur kas efektyvesni siekiant apsaugoti dantis. Tyrimais įrodyta, kad elektriniai dantų šepetėliai yra efektyvūs reikšmingam dantų apnašų sumažinimui ir apsaugai nuo dantenų uždegimo.

  Specialistai teigia, kad žmogus valydamas dantis su paprastu šepetėlių skiria šiam procesui apie 30-60 sekundžių. O turėtumėme dantis valyti mažiausiai dvi minutes du kartus per dieną. Tačiau tam yra geras sprendimas- elektrinis dantų šepetėlis su laikmačiu, kuris padės valytis dantis tiek, kiek rekomenduojama. Taip pat šepetėliai gali turėti integruotus „Quadpacers“ laikmačius, kurie kas 30 sekundžių primins jums apie kito dantų ploto valymą.

   

  Elektrinio dantų šepetėlio veikimas

  Nors visi elektriniai dantų šepetėliai veikia tuo pačiu principu, skirtingi gamintojai siūlo skirtingu būdu valančius elektrinius dantų šepetėlius. Elektriniai dantų šepetėliai gali judėti į šonus, sukamaisiais judesiais, veikti ultragarsinės vibracijos, rotacinės vibracijos arba priešingos krypties vibracijos pagrindu. Ultragarsiniai šepetėliai sukasi dideliu greičiu, suardo dantų akmenis ir juos atkabina, o šepetėlio galvutė – juos pašalina. Priešingos krypties vibracijos elektrinių dantų šepetėlių šereliai vienu metu sukasi skirtingomis kryptimis (pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę). Rotacinės vibracijos modeliuose šepetėlio galvutė pakaitomis sukasi tai į vieną pusę, tai į kitą pusę. Šitie variantai yra efektyvesni, tačiau yra iš brangesnių.

  Kaip valytis dantis elektriniu dantų šepetėliu?

  Šio įrenginio naudojimas yra labai paprastas ir nereikalaujantis daug žinių. Su elektriniu šepetėliu nereikia valytis dantų taip, kaip tai daroma su įprastų dantų šepetėliu. Įjungus elektrinį dantų šepetėlį reikia lėtai ir švelniai judinti šepetėlio galvutę šalia dantų linijos. Prispausti šerelius prie dantų paviršiaus, palaikyti 2-3 sekundes ir pakeisti vietą. Šepetėlį judindami pirmyn ir atgal leisite šereliams patekti į tarpdančius ir kruopščiai pašalinti nešvarumus. Dantų šepetėlyje esanti laikmačio funkcija informuos apie valymo pabaigą, arba įspės, jeigu dantų valymą atlikote per trumpai.

  Elektrinio dantų šepetėlio PRIVALUMAI:

  • pašalinama iki 100% daugiau apnašų nei su įprastais dantų šepetėliais;
  • atliekama daugiau ir įvairių judesių nei su įprastų dantų šepetėliu;
  • apsaugo dantis nuo grubaus valymo bei dantenų pažeidimo;
  • elektrinis dantų šepetėlis sumažina dantenų uždegimo, dantenų infekcijų bei kitų burnos ligų riziką;
  • užtikrinamas ilgiau išliekantis burnos ertmės švarumas bei gaivus burnos kvapas;
  • efektyviai pašalinamos apnašos, kurios prisideda prie sveikų dantų būklės, tuo pačiu sumažėja apsilankymai pas odontologus;
  • sutaupoma laiko ir pastos;
  • galimybė keisti dantų šepetėlio antgalius pagal poreikį;
  • šiuolaikinius dantų šepetėlius galima prijungti prie aplikacijų išmaniajame telefone, o tai suteiks galimybę stebėti informaciją apie dantų būklę bei pasiekimus;
  • universalus įrenginys, elektriniai dantų šepetėliai vaikams ir suaugusiems.

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis elektrinį dantų šepetėlį?

   

  Elektriniai dantų šepetėliai kaip ir kiti įrenginiai skiriasi savo savybėmis. Rinkoje esant dideliam pasirinkimui, šepetėlį galima išsirinkti ne tik pagal kainą, tačiau ir technines charakteristikas bei įvairias galimybes. Pateiksime patarimus, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis sau tinkamą elektrinį dantų šepetėlį, kuris džiugintų savo efektyvumu:

  • Galvutės dydis ir kotelis. Tai vienas svarbiausių aspektų renkantis šepetėlį. Labai svarbu, kad galvutė atitiktų dantų šepetėlio modelį. Įprastai suaugusiam žmogui pakanka 1,3cm pločio ir 2,5 ilgio šepetėlio galvutės, kuri lengvai pasieks krūminius dantis ir liežuvinius paviršius. Kad būtų dar lengviau išsirinkti, galima rinktis vizualiai pagal galvutės dydį. Mažos galvutės rekomenduojamos žmonėms, kuriems reikalingas efektyvus ir sudėtingesnis valymas, kad šepetėlis galėtų pasiekti ir sunkiai prieinamas vietas, pavyzdžiui paviršius už krūminių dantų. Didesnė galvutė tiks žmonėms, kurių burna yra kiek didesnė, arba tiems, kuriems tokio tipo galvutė yra kur kas patogesnė. Turintiems netaisyklingai išdygusius dantis, plombas ar nešiojantiems ortopedinius prietaisus rekomenduojama rinktis apvalią galvutę turintį šepetėlį. Tokio tipo galvutė įsiskverbia į tarpdančių erdves ir efektyviai pašalina maisto likučius bei apnašas.
  • Šereliai. Elektrinis šepetėlis gali būti: minkštas, vidutinio kietumo ir kietas. Dažniausiai yra naudojami minkšti arba vidutinio kietumo šereliai. Nesant tikriems kokio tipo šerelius pasirinkti rekomenduojama pasikonsultuoti su odontologu, kuris pagal dantų būklę nustatys Jums tinkamiausią šerelio tipą. Netinkamai pasirinkti šereliai gali pažeisti dantenas, sukelti skausmą. Pavyzdžiui kietųjų šerelių šepetėlis tinkamas tik tiems žmonėms, kurie neturi problemų su dantimis, dantenomis bei jų jautrumu. Su kietais šereliais labai svarbu kontroliuoti valymo trukmę ir intensyvumą. Jeigu dantys yra jautrūs, turite su dantenomis susijusių problemų, verta rinktis minkštus šerelius.
  • Laikmatis. Norint, kad dantys būtų maksimaliai išvalyti ir švarūs, odontologai rekomenduoja juos valyti dvi minutes. Valant dantis įprastu šepetėliu, savarankiškai skaičiuoti laiką dažnai užmirštame ir valome dantis kur kas trumpiau nei reikia. Tad elektrinio dantų šepetėlio vienas iš privalumų – laikmačio funkcija. Tiesa, ne visi modeliai turi šią funkciją, tačiau norint valyti dantis tiek kiek reikia ir nesivarginti skaičiuojant laiką, verta pasidairyti šepetėlio su šia funkcija. Esantis laikmatis informuos apie valymo pabaigą arba informuos, jeigu dantis valėte per trumpai.
  • Baterijos trukmė. Elektriniai dantų šepetėliai gali būti dviejų skirtingų baterijos tipų – įkraunami arba su baterijomis. Įkraunamo tipo šepetėlį reiktų reguliariai krauti įstatant jį į krovimo pagrindą. Arba galite rinktis patogesnį šepetėlio būdą su paprastomis baterijomis, su kuriomis nereikės rūpintis šepetėlio krovimu, o tik reguliariai pasikeisti tinkamas baterijas.
  • Naudojimo trukmė. Nors elektrinio dantų šepetėlio investicija yra nemaža, tačiau laikui bėgant ji atsiperka ir pateisina visus lūkesčius. Viso elektrinio dantų šepetėlio nereikia keisti reguliariai, kas tam tikrą laiką, tačiau būtina keisti jo galvutę. Norint užtikrinti jo efektyvumą ir pasiekti gerų rezultatų, rekomenduojama galvutę keisti kas 3-6 mėnesius. Galvutės ne tik dėvisi, ilgainiui praranda savo efektyvumą, bet ir jose kaupiasi bakterijos.
  • Kaina. Perkant elektrinį dantų šepetėlį reikia pagalvoti apie išlaidas. Didžiąją dalį sumos sumokėsite už elektrinio šepetėlio rankeną. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad reikės atskirai pirkti šepetėlio galvutės. Kaip mes keičiame paprastą šepetėlį kas 3 mėnesius, taip mes turim keisti ir el. šepetėlio galvutės kas 6 mėnesius. Taip išvengsite bakterijų augimo ir neefektyvaus dantų valymo susidėvėjusiais šereliais.
  • Gamintojas. Paskutinis, tačiau ne ką mažiau svarbus kriterijus renkantis elektrinį dantų šepetėlį yra jo gamintojas. Rekomenduojame rinktis žinomus ir patikimus gamintojus, kurie išsiskiria savo kokybiškais įrenginiais. Taip pat šepetėlį padės išsirinkti ir atsiliepimai, apie gamintojus taip pat galite pasiskaityti internete, arba pasikonsultuoti su profesionalais, kurie papasakos apie kiekvieną gamintoją bei įrenginį atskirai.

  Tarpdančių irigatorius

  Tarpdančių irigatoriai buvo išrasti jau prieš daug metų, tačiau jų dideli matmenys lėmė, kad jie buvo naudojami tik stomatologų kabinetuose. Sumažėjus irigatorių gabaritams ir kainai, prasidėjo jų masinė prekyba, todėl šiandien kiekvienas turime galimybę įsigyti ir naudotis šių įrenginių efektyvumu. Irigatoriai yra skirti tarpdančių valymui. Jie veikia labai paprastai, pagrindinis konstrukcijos elementas yra mažytė pompa generuoja siaurą, aukšto slėgio vandens srautą. Šis srautas pulsavimo būdu efektyviai ir greitai pašalina apnašas. Taip pat vandens srautas tiksliai pašalina maisto likučius iš sunkiai pasiekiamų vietų. Todėl jeigu Jums patinka švelnus, bet efektyvus dantų valymo būdas Jus tikrai liksite patenkinti tokių prietaisų.