Prekių katalogas

Gartraukiai

  • Gartraukis išvalo virtuvės patalpą nuo visų kvapų ir garų, kurie susidaro verdant ir kepant. Tam, kad kvapai nepasklistų po namus ir nesigertų į baldus bei drabužius, pravartu įsigyti kokybišką garų surinkėją. Skirtingi montavimo būdai, dydžių ir stilių įvairovė leidžia pasirūpinti, kad gartraukiai lengvai įsilietų į bendrą virtuvės interjerą. Jei pageidausite, šis įrenginys galės būti visiškai nepastebimas, o galbūt netgi taps interjero akcentu. Muresta el. parduotuvės asortimente yra elektriniai gartraukiai Electrolux, AEG, Allenzi, Gorenje, Beko, Elica ir kitų gamintojų siūloma buitinė technika, tad pirkėjai tikrai suras dėmesio vertų pasiūlymų. Įsigykite gartraukius pas mus jau dabar!

    • Montuojami į baldus gartraukiai montuojami į spintelę ir yra beveik nepastebimas. Šitie modeliai yra skirtingų dydžių. Labai panašiomis ypatybėmis pasižymi ir gartraukiai, montuojami į spintelę. Jie gali pasiūlyti ir dar vieną privalumą – nepastebimumą. Toks modelis niekuomet nekris į akis, taigi nereikės rūpintis, ar pasirinktas įrenginys dera prie bendro interjero. Šioje kategorijoje galima rasti dar gartraukius montuojamus po spintele. Pakabinami gartraukiai surenka orą, praleidžia jį pro anglies filtrus ir išleidžia atgal. Dažniausiai jie pasižymi kompaktiškais matmenimis. Jie nenustebins ypatingu galingumu, tačiau jei reikia pakankamai efektyvaus varianto mažesnei erdvei toks gartraukis puikiai tiks.
    • Laisvai pakabinami gartraukiai: Šie gartraukiai yra kabinami prie sienos. Jie turi specialų kaminą su ventiliacijos anga ir paslėptu varikliu. Tai labiausiai paplitęs sprendimas Lietuvos virtuvėse. Jie būna įvairiausiu dizaino, tai tikrai rasit tinkama Jūsų interjerui. Kupolo ar kitos formos gartraukiai su kaminu veikia kitaip – jie surinktą orą išleidžia į lauką per ventiliacijos angą.
    • Erdviniai gartraukiai: Šio tipo gartraukiai yra montuojami tiesiog ant lubų ir yra vadinamojoje saloje kartu su šildymo plokšte. Šie gartraukiai atrodo labai gražiai, būna įvairių spalvų, dizaino ir formų. Jie yra labai galingi, tačiau gana brangūs. Juos verta įsigyti, kai virtuvė yra gana didelė, o šildymo plokštė yra patalpos viduryje. Jie būna skirtingų dydžiu, bet dažniausia yra pakankamai nedidelio pločio. Jeigu turite virtuvėje salą ir norite gražaus, stilingo ir galingo gartraukio šitas prietaisas yra skirtas būtent Jums.

    Triukšmo lygis yra labai svarbus dalykas, ypač tiems, kurių butas arba virtuvė mažesni. Dauguma mūsų el. parduotuvėje siūlomų modelių nėra triukšmingi. Dar vienas svarbus aspektas tai gartraukio galingumas. Gartraukio galingumas rodo, kiek nemalonių kvapų jis gali sugerti per vieną valandą. Gartraukių darbo našumas gali būti nuo 200 iki 800 m3/h. Koks turi būti gartraukio galingumas, priklauso nuo virtuvės dydžio.

     

    Į ką atkreipti dėmesį renkantis gartraukį?

    Galingumas vienas svarbiausių gartraukio parametrų, nurodančių jo efektyvumą. Galingumas nurodo, kiek kvapų jis gali sugerti. Galingumas arba oro srauto ištraukimas yra matuojamas kubiniais metrais per valandą. Visa tai paprastai apskaičiuoti galima: virtuvės plotą padauginti iš jos aukščio, gautą rezultatą padauginti iš šešių, taip sužinosite minimalų reikalingą gartraukio galingumą. Jeigu norite sužinoti maksimalų galimą galingumą, gautą rezultatą reiktų padauginti iš dvylikos.

    Įprastai gartraukių galingumai svyruoja nuo 150 iki 800 m3/h. Galingumą galite apskaičiuoti ir pagal esamą virtuvės dydį ir maisto ruošimo poreikius. Gaminantiems mažiau, turintiems nedidelę virtuvę pakaks iki 300 m³/h galingumo veikiančio gartraukio. Vidutinei ir didesnei virtuvei rekomenduojama rinktis 300-600 m³/h galingumo veikiantį įrenginį. Jeigu gaminate daug ir dažnai, gamybos metu susidaro daug garų, o virtuvė yra sujungta su svetaine, verta rinktis gartraukį kurio galingumas siekia nuo 600 m3/h. Nuo galingumo taip pat priklauso ir gartraukio kaina, todėl turint nedidelę virtuvę neverta išlaidauti renkantis galingą gartraukį.

    • Triukšmingumas. Triukšmo lygis yra labai svarbus dalykas, ypač tiems, kurių butas arba virtuvė mažesni, arba virtuvė yra sujungta su kita erdve, pavyzdžiui svetaine. Vidutinis ir dažniausiai siekiantis gartraukio triukšmo lygis yra 50-60dB. Tačiau mėgstantiems komfortą ir ramybę namuose, verta pasidaryti gartraukių, kurių triukšmo lygis siekia 45 ar dar mažiau decibelų, tokie įrenginiai užtikrins tylų veikimą bei netrikdys.
    • Dydis. Norint garantuoti maksimalų gartraukio efektyvumą verta atkreipti dėmesį ir atidžiai pasirinkti gartraukio dydį. O jo dydis turėtų priklausyti nuo viryklės, įprastai gartraukis turėtų būti tokio paties, arba šiek tiek didesnio pločio nei esama viryklė. Pagal dydį gartraukiai įprastai gali būti siauresnio dydžio – iki 60cm pločio, arba platesni – apie 90cm pločio. Tačiau taip pat galima rinktis ir nestandartinio dydžio gartraukius, kuriuos galėsite priderinti prie kitos virtuvės įrangos.
    • Filtrai. Svarbu atkreipti dėmesį ir į gartraukio filtrus, kurie skirti patalpos oro valymui. Įprastai gartraukiuose yra montuojami dviejų tipų filtrai – riebalams skirti surinkti nerūdijančio plieno filtrai ir kvapams sugerti skirti aktyvintos anglies filtrai. Gartraukiuose, kurie jungiami prie ventiliacijos angos yra naudojami aliuminiai filtrai, skirti sugerti riebalus, prieš dūmų ir kvapų išsiskyrimą į lauką. Tokio tipo filtrai lengvai išsiima ir gali būti plaunami, tai rekomenduojama daryti reguliariai, priklausomai nuo to, kaip dažnai yra naudojamas įrenginys.

    Išorinio pajungimo gartraukiuose, kurie orą išleidžia į ventiliaciją yra montuojami tik riebaliniai filtrai. O vidinės cirkuliacijos gartraukiuose kartu su riebaliniais filtrais yra montuojami ir aktyvintos anglies filtrai. Šie filtrai gali būti paprasti, kuriuos keisti reikia vidutiniškai kas 3 mėnesius, arba daugkartiniai, kuriuose iki 8 kartų galima plauti indaplovėje. Filtrų naudojimas taip pat priklauso ir nuo to, kaip dažnai ir gausiai yra gaminamas maistas.

     

    Papildomos gartraukių savybės

    Siekiant, kad gartraukis išpildytų visus lūkesčius bei nenuviltų savo efektyvumu, verta atsižvelgti ir į į tam tikras smulkmenas, kurios užtikrins visapusišką įrangos efektyvumą ir leis mėgautis jos teikiamomis galimybėmis.

    • Valdymas – šiuolaikiniai gartraukiai yra gana pažangūs ir inovatyvūs, todėl užtikrina paprastą ir nesudėtingą jų naudojimą. Modernūs gartraukiai turi elektroninius bei jutiklinius valdymus, o taip pat ir ekranus, kurie užtikrina dar paprastesnį ir sklandesnį valymą.
    • Dizainas - taip pat svarbus kriterijus, net toks įrenginys kaip gartraukis gali prisidėti prie bendro virtuvės interjero, o gal net tapti ir išskirtiniu akcentu erdvėje. Platus gartraukių asortimentas leis išsirinkti norimą įrenginį pagal formą, dydį ir net atspalvį, kurį bus nesudėtinga priderinti prie kitos įrangos, virtuvės baldų bei sienų ar lubų.
    • Gamintojas – kiekvieno gamintojo gartraukiai išsiskiria savo savybėmis, tačiau žinomas gamintojas užtikrins technikos kokybę ir efektyvumą. Apie skirtingus gartraukių gamintojus galite pasiskaityti internete, arba daugiau sužinoti atvykus į saloną, kur profesionalai mielai papasakos ir supažindins su skirtingų gamintojų modeliais, bei papasakos apie jų privalumus ir skirtumus.
    • Apšvietimo funkcija – nors ir nedidelė, tačiau kai kuriems itin aktuali funkcija. Gartraukiuose įmontuotas apšvietimas patogiai apšviečia viryklės erdvę, todėl maisto gaminamas tampa kur kas patogesnis ir komfortiškesnis.

    Papildoma informacija – montuojant gartraukį labai svarbu yra tinkamas aukštis. Įprastai rekomenduojamas bent 70cm aukštis nuo viryklės iki gartraukio. Prastai ar netinkamame aukštyje sumontuotas įrenginys gali ne tik veikti ne efektyviai, bet ir skleisti didesnį triukšmingumą. Montuojant gartraukius visuomet rekomenduojame atsižvelgti į gamintojų rekomendacijas ir tiksliai jomis vadovautis, taip būsite užtikrinti visapusišku įrenginio veikimu ir efektyvumu.

     

    Kaip įsigyti gartraukį?

    Skirtingi montavimo būdai, dydžių ir stilių įvairovė leidžia pasirūpinti, kad gartraukiai lengvai įsilietų į bendrą virtuvės interjerą. Jei pageidausite, šis įrenginys galės būti visiškai nepastebimas, o galbūt netgi taps interjero akcentu. Muresta.lt siūlo plačią gartraukių įvairovę: šiuolaikiški montuojami į baldus, laisvai pakabinami, erdviniai bei montuojami į lubas ar stalviršyje, pagal kiekvieno poreikį.

    Gartraukius nesunkiai už patrauklią kainą galite išsirinkti internetu – muresta.lt arba atvykus į mūsų saloną Vilniuje, Ukmergės g. 285. Mūsų salone dirbantys profesionalai maloniai patars bei papasakos apie skirtingus gartraukius, bei padės išsirinkti Jūsų poreikius atitinkantį įrenginį, kuriuo neteks nusivilti.
      

     

    Kokių tipų būna gartraukiai?

    Gartraukiai būna montuojami į baldus, laisvai pakabinami ir erdviniai. Montuojami į baldus gartraukiai yra beveik nepastebimi. Toks modelis niekuomet nekris į akis, taigi nereikės rūpintis, ar pasirinktas įrenginys dera prie bendro interjero. Labiausiai paplitęs sprendimas Lietuvos virtuvėse – laisvai pakabinami gartraukiai. Šie gartraukiai yra kabinami prie sienos ir turi specialų kaminą su ventiliacijos anga ir paslėptu varikliu. Erdviniai gartraukiai – šio tipo gartraukiai yra montuojami tiesiog ant lubų ir yra vadinamojoje saloje kartu su šildymo plokšte. Šie gartraukiai atrodo labai gražiai, būna įvairių spalvų, dizaino ir formų.

    Į ką atkreipti dėmesį renkantis gartraukį?

    Tam, kad kvapai nepasklistų po namus ir nesigertų į baldus bei drabužius, pravartu įsigyti kokybišką garų surinkėją. Gartraukio galingumas rodo, kiek nemalonių kvapų jis gali sugerti per vieną valandą. Gartraukių darbo našumas gali būti nuo 200 iki 800 m3/h, koks jis turi būti priklauso nuo virtuvės dydžio. Triukšmo lygis yra labai svarbus dalykas, ypač tiems, kurių butas arba virtuvė mažesni. Skirtingi montavimo būdai, dydžių ir stilių įvairovė leidžia pasirūpinti, kad gartraukiai lengvai įsilietų į bendrą virtuvės interjerą. Jei pageidausite, šis įrenginys galės būti visiškai nepastebimas, o galbūt netgi taps interjero akcentu.