Prekių katalogas

Elektrinės krosnelės

  • Grilis Bosch TCG4215
    Kodas: BO010347
    11853
    Grilis Sage SGR840BSS
    Kodas: SA010005
    34078
  •  

    Elektrinės krosnelės

    Maisto gaminimas namuose yra neišvengiamas. Nesvarbu ar gaminate rečiau, ar dažniau, kad maistas būtų greitai ir gardžiai paruoštas, tam būtina turėti ir tinkamą techniką. O vienas tokių įrenginių – elektrinė krosnelė, iš pirmo žvilgsnio ir techninių charakteristikų primenanti tarsi nedidelę orkaitę ar mikrobangų krosnelę. Nors elektrinėje krosnelėje taip pat galima pašildyti maistą, tačiau visgi ji yra tinkama maisto kepimui bei troškinimui. Elektrinės krosnelės yra optimalios, neužima daug vietos, nėra tokios brangios kaip orkaitės, todėl gali tapti puikia alternatyva vietoj jos.

    Kaip ir daugelis buitinės technikos įrenginių, elektrinės krosnelės taip pat yra skirtingos. Asortimente galima rasti ne tik skirtingų dydžių ar dizainų krosneles, tačiau ir išsiskiriančių savo galimybėmis, talpa, galingumu. Tad svarbu atrasti tokią krosnelę, kuri labiausiai atitiks Jūsų bei virtuvės poreikius, bei džiugins galimybe pasigaminti skaniausius patiekalus greitai ir paprastai.

     

    Elektrinių krosnelių tipai

    Elektrinės krosnelės įprastai yra skirstomos į tam tikrus veikimo tipus: halogeninė-cikloninė krosnelė, konvekcinė krosnelė. Nors visų jų funkcija ta pati, tačiau skiriasi veikimo principas. Kokį krosnelės tipą pasirinkti? Aptarsime jų skirtumus ir privalumus.

    • Halogeninė – cikloninė krosnelė. Halogeninės arba cikloninės krosnelės yra itin kompaktiškos, jomis paprasta naudotis, o maistas jose iškepa net 3 kartus greičiau nei įprastoje orkaitėje. Pagrindinis halogeninės / cikloninės krosnelės veikimo principas yra ryški, halogeninė šviesa, kuri ventiliatorių pagalba yra paskleidžiama krosnelėje. Tad tokiu būdu maistas iškepa ne tik greitai, tačiau ir tolygiai. Tokio tipo krosnelėse galima kepti, grilinti bei karšto oro dėka gruzdinti įvairius patiekalus.
    • Konvekcinė krosnelė. Taip pat kompaktiška ir patogi naudoti krosnelė, kuri Jūsų virtuvėje neužims daug vietos, tačiau nustebins galimybe išsikepti viščiuko broilerį, picą ar kitą mėgstamą patiekalą. Konvekcinės krosnelės veikimo principas itin paprastas – jos viduje yra sumontuota vienas ar du ventiliatoriai, o virš jų sumontuotas kaitinimo elementas. Krosnelei įsijungus, kaitinimo elementas kaista, o ventiliatorius paskirsto temperatūrą tolygiai per visą krosnelę. Konvekcinėje krosnelėje labai patogu kepti šaldytus produktus, nes ventiliatoriaus pagalba yra kaitinamas visa krosnelės talpa, todėl neteks nerimauti, kad mėgstamas patiekalas itin apskrus iš viršaus ar iš apačios.

     

    Į ką atsižvelgti renkantis elektrinę kepimo krosnelę?

    Elektrinės krosnelės yra tarsi mini orkaitės, tačiau užima kur kas mažiau vietos ir leidžia mėgautis gardžiais patiekalais kaip ir ruoštais orkaitėje. Žinoma, nors orkaitės savo dydžiu ir didesnės, jose telpa iškepti kur kas daugiau patiekalų, tačiau taupantiems vietą, gyvenantiems vieniems arba poroje ir nesant poreikio didelio kiekių patiekalų gamybai – elektrinės krosnelės čia tampa puikia alternatyva namų virtuvėje. Tačiau norint išsirinkti tinkamą prietaisą, kuriuo netektų nusivilti, prieš ją įsigyjant reiktų atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus:

    • Krosnelės dydis. Nors elektrinės krosnelės yra gana kompaktiškos ir neužima tiek daug vietos kiek įprasta elektrinė orkaitė, tačiau jos visgi skiriasi savo dydžiu. Koks elektrinės krosnelės dydis yra reikalingas priklauso nuo Jūsų poreikių bei šeimos dydžio. Įprastai krosnelės būna nuo 20 iki 40 litrų talpos. Jeigu gyvenate vienas ar ruošiate nedidelį kiekį maisto, neverta išlaidauti ir rinktis didelės bei galingos krosnelės, Jums tikrai užteks ir optimalaus dydžio vidutinės krosnelės kuri taip pat atliks visas funkcijas. Žinoma, kuo didesnė krosnelė tuo didesnis ir jos galingumas bei galimybės pasigaminti didesnį kiekį maisto.
    • Kepimo krosnelės laikmatis. Tai itin naudinga ir praktiška savybė kepimo krosnelėms, tad prieš įsigyjant atkreipkite dėmesį ar joje bus įmontuota laikmačio funkcija. Tokia funkcija leidžia nustatyti laiką kiek elektrinė krosnelė veiks. Taip pat naudinga jeigu laikmatis turi ir automatinę išsijungimo funkcija, tai leis maistą pasigaminti kur kas patogiau, nes nereikės patiems sekti laiko bei neteks nerimauti, kad maistas perkeps pamiršus išjungti krosnelę. Įprastai elektrinių krosnelių laikmačių trukmė svyruoja nuo keliolikos minučių iki 2 valandų, tad suteiks galimybę ne tik užstatyti laikmatį maisto pašildymui, bet ir iškepimui, troškinimui.
    • Kepimo krosnelių programos. Itin aktuali funkcija yra programų pasirinkimas. Kuo daugiau programų krosnelėje, tuo įvairiausius patiekalus galėsite nesunkiai pasigaminti pasirinkus atitinkamą programą. Taip pat naudinga, jeigu krosnelė turi kaitinimo iš viršaus ar apačios funkciją bei automatinį temperatūros reguliavimą.