Prekių katalogas

Komfortu dvelkiantys išskirtinio dizaino dušo latakai

Komfortu dvelkiantys išskirtinio dizaino dušo latakai

Šiuo beprotiško tempo laikotarpiu kiekvienas iš mūsų didelį dėmesį skiriame funkcionalumui ir siekiame efektyviai išnaudoti kiekvieną savo gyvenimo minutę.  

Tai neišvengiamai atsispindi mūsų namuose ir buityje. Būtent laikas nejučiomis tampa itin svarbiu faktoriumi, nulemiančiu net ir tam tikrus namų interjero sprendimus.  

Šis faktorius labai dažnai įtakoja tai, kad šiandien beveik kiekviename vonios kambaryje galima išvysti dušo kabinas. Neretai, net ir įsirengus vonią, dušo kabina tampa tarsi papildoma alternatyva, išpildanti mūsų įsivaizduojamo funkcionalumo ir komforto poreikį. Ne veltui šiuolaikiniai dušo kabinų dizainai kuriami taip, kad galėtų patenkinti bet kokius klientų norus ir išpildytų net įmantriausius vonios interjero sprendimus.  

Bebarjerės dušo kabinos – tai yra neabejotinai puikus stiliaus ir funkcionalumo derinys bet kuriame vonios kambaryje! O vandens nutekėjimui pritaikytas stilingas dušo latakas arba dušo trapas gali tapti svarbiu patrauklaus dizaino akcentu. 

HL – aukšta kokybe ir vizualiniu patrauklumu alsuojantys dušo latakai 

Per 70 metų šis austrų šeimos verslas tapo puikiu partneriu daugeliui architektų, interjero dizainerių, montuotojų ir didmenininkų Austrijoje, Vokietijoje bei Rytų Europoje. Mokslininkų ir laboratorinių tyrimų pagalba kuriami produktai visuomet yra vienu žingsniu priekyje ir gamyklą palieka tik išlaikę 100 % nuotėkio bandymą. Todėl jų kuriami dušo latakai ir dušo trapai, kiekvieną dušo kabiną gali paversti mažyte SPA zona jūsų vonioje ir pateisina jų šūkį „Technologija atitinka dizainą“! 

Apskritai, dušai be barjerų pašalina visus optinius dirgiklius, o jų funkcionalumas ir komfortas jaučiamas vos į ją užėjus. Tokio tipo dušo kabinos ir vandens nubėgimo sistemos leidžia sukurti patogų įėjimą bei komfortišką aplinką jos viduje. Atsiranda galimybė įrengti net sėdimas vietas, o sudėtingas pasiruošimas valymui – tik praeities dalykas. Tai itin svarbu senyvo amžiaus ar negalią turintiems šeimos nariams.  

HL dušo latakų bei dušo trapų išskirtinumas ir galimybės 

Skirtingi dizaino pasirinkimai – HL trapas, dušo latakas grindyse ar sieninis dušo lataaks, leidžia realizuoti kiekvieno asmeninę dušo erdvės svajonę. Vieni populiariausių – tai išskirtinio dizaino kokybiški dušo latakai HL53. Jie gali būti net 800-1500 mm ilgio, o minimalus latako montavimo aukštis yra vos 65 mm. Montuojamas itin lengvai ir paprastai, latako aukštis reguliuojamas specialiai tam skirtų kojelių pagalba, sukurtas su trimis skirtingų krypčių prijungimo ruošiniais. Tai padeda išvengti bet kokių nenumatytų keblumų, jungiant lataką prie išvedžiotų vamzdynų.  

Tai puikiai gamintojo apgalvoti ir iš tiesų plačias galimybes atveriantys sprendimai. Dėl grotelėse suformuoto išilginio paviršiaus nuolydžio vandenį maksimaliai greitai nukreipia reikiama subėgimo kryptimi. O vandens surinkimo maksimalus pralaidumas gali siekti net iki 0,8 l/s. Galima rinktis poliruoto arba matinio nerūdijančio plieno gaminius, labiausiai derančius prie individualaus vonios interjero ir kitų interjero detalių. Šie dušo latakai gali būti montuojami tiek dušo patalpos viduryje, tiek prie sienos, o esant poreikiui galima sujungti kelis latakus į vieną. 

Siekiant išvengti vandens patekimo į vonios patalpas, rekomenduojama šiuos latakus montuoti kuo arčiau sienos. Tačiau tinkamai įrengus nuolydį patalpoje, ši grėsmė netenka jokios prasmės. Todėl labai svarbu, kad nuolydis būtų ne mažesnis, kaip 2 %, kitu atveju galite netekti net 20 % maksimalaus vandens pralaidumo. Prie to taip pat prisideda ir dušo latako tinkama priežiūra ir reguliarus jo valymas, kuris yra itin paprastas.  

Tiesa, šis HL gamintojo dušo latakas nėra vienintelis pasirinkimas, galintis išpildyti klientų norus. Vertinantiems labiau įprastus sprendimus, gamintojo siūlomi dušo trapai kokybe ir dizainu nė kiek nenusileidžia anksčiau minėtiems latakams. Grotelių dizaino bei spalvinė įvairovė taip pat leidžia sukurti išskirtinį akcentą jūsų duše. Galite rinktis jau daugeliui įprastus vientisus ar su  įklijuojama plytele vandens nubėgimo trapus. Svarbu tai, kad naudojant tiek latakus, tiek trapus visuomet galite pasirinkti skirtingo dizaino groteles, o gaminiai pagaminti iš nerūdijančio plieno.  

Tiesa, dušo trapai reikalauja vadinamojo „voko“ formos vandens nuolydžio įrengimo. O pats vandens trapas tokiu atveju gali būti įrengiamas tik dušo patalpos viduryje.  

Dušo latakų ir trapų valymas bei priežiūra 

Tikra tiesa, kad reguliari priežiūra leidžia mėgautis puikia išvaizda ilgą laiką ir padeda išsaugoti gaminių vertę. Dažnai tenka girdėti nuogąstavimus, jog šie sprendimai reikalauja daug priežiūros, o jų valymas yra itin sudėtingas.  

Tačiau gamintojas pasirūpino, kad šių gaminių eksploatavimas nekeltų jokio galvos skausmo vartotojui. Pasitelkiant specialiu įrankiu, tereikia paprastai nuimti viršutinę latako ar trapo dalį, išimti sifoną ir visas dalis nuplauti šiltu vandeniu. Atlikus valymą, tiesiog sugrąžinti dalis atgal į savo vietas. Labai svarbu sifoną įstatyti tinkamai, kad kanalizacijos nemalonus kvapas nepatektų į patalpas.  

Ne mažiau svarbi ir išorinių dalių – grotelių priežiūra, kuri užtikrina nepriekaištingą išvaizdą ir higieną. Valyti juos gamintojas rekomenduoja stiklo valikliu be chlorido, minkštais rankšluosčiais, HL mikropluošto audiniu, zomša. O štai jokiu būdu nereikėtų naudoti baliklių, sodos, šveičiamųjų pastų, miltelių ar druskos ploviklių. Taip pat nenaudoti šiurkščių kempinėlių, metalinių įrankių, plieninių šepetėlių, kad nesubraižytumėte gaminio paviršiaus.  

Novatoriški kvapo gaudyklių (sifonų) technologiniai sprendimai 

Be išskirtinio dizaino ir estetinio vaizdo ypatingai svarbu yra higiena ir kvapai, kurie neatsiejami nuo puikios savijautos ir atsipalaidavimo esant vonios kambaryje. 

Vienas iš paprasčiausių rinkoje sutinkamų kvapo gaudyklių – tai vandens dušo sifonas, kuomet kvapas sulaikomas jame esančio vandens pagalba. Galiojantis reglamentas nurodo, kad vandens kiekis turi būti ne mažesnis kaip 50 mm. Išgaravus vandeniui, jis turi būti papildytas, kad kvapas nesklistų į patalpas.  

Tačiau gamintojo sausas „HL Primus“ ir mechaninis sausas „HL Primus Blue“ dušo sifonas šiandien leidžia visiškai užmiršti nemalonius kvapus, sklindančius iš dušo kanalizacijos angos. Jų gaminamuose sifonuose pasitelkiami naujausi patentuoti sprendimai, visiškai uždarantys kvapus ir veikiantys net ir be jokio vandens.  

Tiesa, sauso sifono „HL Primus“ veikimo principas panašus į įprasto vandens sifono, nes jame taip pat yra pasitelkiamas stovintis vanduo. Tačiau jam išgaravus, jo nereikia pripildyti vėl, kadangi šio gaminio konstrukcijoje yra sumontuotas patentuotas technologinis sprendimas – speciali plūdė. Vandeniui išgaravus, ši uždaro išbėgimo ertmę ir tai visiškai užkerta kelią blogo kvapo patekimui į patalpą.  

O štai naujausia, 2019 metais patentuota, HL kompanijos technologinė revoliucija – tai mechaninis sausas sifonas „HL Primus Blue“, kuris veikia be vandens! Šios technologijos dėka speciali konstrukcija vandens pratekėjimą į kanalizaciją atidaro tik tuomet, kai vanduo pasiekia dušo lataką ar trapą. Vandeniui visiškai ištekėjus, ši ertmė vėl uždaroma, todėl tai dar galima vadinti tarsi daliniu atbuliniu vožtuvu. Jis netik uždaro galimybę patekti blogam kvapui, tačiau ir neleidžia pertekliniam vandeniui sugrįžti į patalpą.  

Dar vienas šių sifonų išskirtinumas – tai plaukų gaudyklė. Šis įprastai nemažai nemalonumų tiek vonioje, tiek duše sukeliantis reiškinys tampa visiškai neaktualus nei ilgus plaukus turinčioms moterims, nei kitiems šeimos nariams.