Prekių katalogas

Kokia virtuvinę plautuvę pasirinkti?

Kokia virtuvinę plautuvę pasirinkti?

Virtuvė – tai vieta, kur plautuvės įrengimas yra tiesiog būtinas, nes ja naudojamasi labai dažnai, norint nusiplauti rankas, nuplauti vaisius ar daržoves, išpilti nepanaudotus skysčius ar gėrimus, neapsieisime be virtuvės plautuvės.  

Tačiau vis dažniau, renkantis virtuvines kriaukles, žmonės atkreipia dėmesį į jų formas, spalvas, medžiagiškumą ir dydį. Tai daroma pirmiausiai tam, kad kuo labiau pritaikyti jas prie turimo interjero ir suteikti virtuvės interjerui dar daugiau jaukumo ir harmonijos.  

Norint kuo labiau priderinti plautuvę prie virtuvės dizaino, rekomenduojamas jas rinktis tada, kai praktiškai visa erdvė jau yra paruošta. Žinant sienų spalvą ir faktūras, baldus ir buitinę techniką, bus daug lengviau nesuklysti renkantis virtuvinę plautuvę. Spalvą kiekvienas gali rinkti pagal savo skonį, tačiau rekomenduojama atsižvelgti į pasirinktą stilių ir interjero atspalvius. Taip pat svarbu, jog pasirinktas atspalvis būtų harmoningas su pasirinktu virtuvės dizainu. Plautuvės turėtų palaikyti bendrą koncepciją ir per daug neišsiskirti iš kitų elementų.  

Įsirenginėjat virtuvę dažnai kyla klausimas kokią plautuvę pasirinkti, kad tarnautų ilgai, būtų patvari ir užtikrintų patogų naudojimą. Pasiūla didelė, galime rinktis iš įvairių paviršių, formų ir dydžių. Tai kaip gi išsirinkti? 

Medžiagos 

Akmens masės plautuvės arba dar kitaip vadinamos granitinės, susideda iš 80% granito ir 20% akrilo. Granitas yra 4-tas pagal kietumą mineralas pasaulyje. Akrilas - rišamoji medžiaga, užtikrinanti granito dalelių sukibimą. Granitinės plautuvės atsparios iki 280 laipsnių karščio temperatūrai. Granitinių plautuvių medžiaga šilta, kieta ir atspari braižymui.  

Plieninės plautuvės gali būti lygiu arba nelygiu struktūriniu grublėtu paviršiumi. Praktiškesnis yra struktūrinis paviršius, nes ant jo nesimato įbrėžimų ir vandens. Jei pasirinksite lygu, su laiku gali įgauti matiškumą. Nerūdijančio plieno plautuvės gamintojas „Reginox“ deklaruoja, kad jų gaminiai yra draugiškai gamtai: net 70-80 proc. plautuvėms naudojamo plieno galima perdirbti, o 95proc. naudojamo plieno ne pačiuose gaminiuose, o gamybos procese yra surenkama ir perdirbama tolimesniam naudojimui. Užsisakyti plautuvę jums priimtina kaina galite ir internetu, ir įsigyti mūsų salone Ukmergės 285 Vilniuje. 

Keraminės plautuvės. Nors yra manančių, jog keramikinės plautuvės turėtų būti montuojamos tik vonios kambariuose, visgi šie įtaisai jau gan ilgą laiką tarnauja ir virtuvėse, o savo eksploatacinėmis savybėmis nenusileidžia analoginiams gaminiams iš nerūdijančio plieno ar akmens masės, o kai kuriais atvejais net ir lenkia juos. Keramikinės plautuvės apjungia savyje išskirtinę prekinę išvaizdą ir nuostabų funkcionalumą. Taigi, ieškantys tinkamą plautuvę į virtuvę, tikrai privalo apsvarstyti ir šį variantą.  

Tarp išskirtinių keramikinių kriauklių virtuvei savybių, galima drąsiai išskirti šias:
• Išskirtinė išvaizda. Keramikinė virtuvės plautuvė įsilies į bet kokį interjero stilių, nes yra gaminamos įvairių spalvų, formų ir dizainų, bei taps jo puošmena.
• Atsparumas aukštoms temperatūros. Keraminės dangos nesugadins nei įkaitusių riebalų lašai, nei verdantis vanduo. Jai nebaisios net ir ką tik nuo kaitlentės nuimtos keptuvės bei puodai. Medžiaga yra atspari temperatūroms iki +280 °С.
• Atsparumas mechaniniams poveikiams. Indai ir virtuvės įrankiai negali sugadinti keramikinės plautuvės dangos.
• Garso slopinimo galimybės. Skirtingai, nei kriauklės iš nerūdijančio plieno, keramikiniai modeliai slopina vandens srovės triukšmą ir nesukelia diskomforto.
• Priežiūros paprastumas. Keramikinių plautuvių paviršius yra padengiamas specialiais mišiniais, kurie atstumia nešvarumus, ir neleidžia jiems „įsigerti“ į paviršių. Prižiūrėti tokius įtaisus yra daug paprasčiau nei plienines.
• Ilgaamžiškumas. Net ir su minimalia priežiūra, tokio plautuvė tarnaus ne vieną dešimtmetį, praktiškai neprarandant savo pirminės išvaizdos.
• Ekologiškumas ir natūralumas. Keramikinės kriauklės yra gaminamos iš natūralių medžiagų, tad yra hipoalerginės ir visiškai saugios, be specifinių kvapų.
 
Keramikinė kriauklė virtuvei suteiks šiuolaikiškumo, o kartu ir jaukumo. Tokia plautuvė paprastai turi 10 metų garantiją. Gamintojo „Villeroy & Bosh“ keramikinės kriauklės pasižymi tvirtumu bei lengva priežiūra. Gamintojas didžiuojasi, kad jo prekės ženklu pažymėti gaminiai jau seniai garsėja nepriekaištingu pripažinimą pelniusiu dizainu bei kokybe. Gamintojo „Systemceram“ keramikinės plautuvės gaminamos naudojant porcelianinį molį, atitinkantį aukščiausius reikalavimus. Šie gaminiai skirti ne masinei gamybai, todėl produktai pasižymi itin aukšta kokybe, turi didelį formų ir dizaino pasirinkimą bei galimus individualius sprendimus.

Plautuvės dydis ir forma
Renkantis plautuvę reikia apgalvoti jos dydį ir formą. Forma iš esmės priklauso nuo virtuvės stiliaus, spintelės matmenų. Tai gali būti kvadratas, apskritimas ar modernesnis pailgas stačiakampis. Tai tik jūsų individualus pasirinkimas. Plautuvės dydis savo ruožtu, nemažai priklauso nuo turimos vietos ir tokių veiksnių kaip šeimos dydis ir jos narių įpročiai. Visada praktiškiau pasirinkti didesnę ir gilesnę plautuvę, netgi tuo atveju, jei gaminate nedaug ir naudojate indaplovę.
 

Papildomi plautuvės priedai
Perkant praustuvą siūloma įsigyti papildomas prekes palengvinančias naudojimą. Gali būti tokios kaip: pusinis ar pagalbinis dubuo, nusausinimo plokštuma, ekscentrinis ventilis ir perpylimo anga.
Pagalbinis dubuo skirtas maisto ir daržovių plovimui ir laikymui. Jis turi atskirą vandens išbėgimo sistemą, todėl patogus ir gali būti naudojamos tada, kai pagrindinis dubuo užimtas.
Nuvarvėjimo indai, pritaikyti plautuvių matmenims, integruoti ekscentriniai ventiliai išleidimo angos vožtuvui reguliuoti, vyniojimo padėkliukai ir kt.
 

Muresta.lt svetainėje Jūsų dėmesiui pristatome platų, Vokietijos, Olandijos ir kitų gamintojų produkcijos asortimentas. Pasirinkimo įvairovė labai didelė. Apgalvoję savo lūkesčius ir galimybes išsirinksite sau tinkamiausią plautuvę. Mūsų asortimente rasite žinomų gamintojų plautuves už patraukliausias kainas. „Franke“, „Hansgrohe“, „Reginox“, „Villeroy & Boch“ ir kitas. Mes suteiksime konsultacijas ir padėsime apsispręsti dėl tinkamiausios plautuvės jūsų virtuvei. Svetainėje rasite visus reikiamus prekių aprašus, o kokybiškos nuotraukos leis lengviau įsivaizduoti santechnikos gaminius Jūsų interjere.