Prekių katalogas

Kaip tinkamai prižiūrėti dušo duris bei sieneles?

Kaip tinkamai prižiūrėti dušo duris bei sieneles?

Nebesusitvarkote su apkalkėjusiom dušo durelėm bei sienelėm? Pelėsis pradėjo kauptis taip sparčiai, kad nebegalite jo sustabdyti? Skaitykite mūsų patarimus ir jau šiandien panaikinkite erzinančias kalkes bei pelėsį nuo savo vonios kambario baldų.

Dušas ir apskritai vonios kambarys yra pastoviai drėgmės sukaupusi vieta, kurią dera tinkamai prižiūrėti. Kitu atveju gresia tokie nemalonumai kaip pelėsis ar kalkių sluoksnis ten, kur jo mažiausiai reikia.

Stiklinės dušo kabinos gali būti tikras vonios kambario akcentas – šiandien gaminamos net ir prabangiai atrodančios kvadratinės dušo kabinos su žėrinčiom stiklo sienelėm. Bet ar tikrai jos lygiai taip pat žėrės po mėnesio ar net poros savaičių? Jeigu jūsų vandentiekio vanduo yra kietas ir kalkėtas, o vonios kambarys mažai vėdinamas, pasiryžkite nuolatinei dušo kabinos priežiūrai. Štai mūsų patarimai, kaip pasirūpinti tinkamiausia dušo kabinos, sienelių ir durų, priežiūra.

Nuo pelėsio: nenaudokite valiklių su kietosiomis dalelėmis ir šveičiamųjų miltelių. Nors truputį pažeistas dušo sienelių ar durų paviršius iškart ims kaupti pelėsį. Geriausia naudotis skystais valikliais. Ten, kur dušo kabina išklijuota plytelėmis, jų tarpus ištepkite glaistu, atstumiančiu vandenį, tada šiose vietose nesikaups drėgmė. Geriausias ginklas prieš pelėsį – vonios vėdinimas. Jeigu neturite geros ventiliacijos, laikykite šios patalpos ir pačios dušo kabinos duris praviras.

Nuo kalkių: Kalkių neišvengsi, jeigu namus pasiekia tik kietas vanduo. Tačiau efektyviai kas kartą išvalyti dušo kabiną ir taip ją apsaugoti nuo greito apkalkėjimo įmanoma. Kalkių nuosėdoms naikinti nenaudokite šveistukų ir valiklių su kietomis dalelėmis, nes subraižysite savo kabinos stiklo sieneles. Kalkes puikiai „suvalgo“ baltas actas ar tam skirti skysti švelnūs valikliai.

Kalkės mažiau rinksis ant stiklo ir plytelių, jeigu juos išpurkšite specialia nanodanga. Ji atstums riebalus, purvą ir kalkes ar bent keleriopai palengvins jų valymą, neleis jiems įsigerti į dušo kabinos paviršių.