Prekių katalogas

Kaip išširinkti geriausią trapą vidaus patalpoms

Kaip išširinkti geriausią trapą vidaus patalpoms

HL® Trapai vidaus patalpoms

Pagrindinė projektavimo ir montavimo informacija

Trapai vidaus patalpoms naudojami taškiniam įvairių vandens nuotekų nuvedimui nuo grindų. Patikimam trapo veiksnumo ir estetinės išvaizdos efektui, jo pastatymo metu teks priimti keletą sprendimų. Taip pat suderinti architekto, santechniko ir plytelių klojiko veiksmus. Jau projektavimo stadijoje būtina įvertinti žemiau pateiktus dalykus.

Trapo paskirtis:

Klausimą kokį trapą pasirinkti konkrečiu atveju, būtina išspręsti dar projektavimo stadijoje. Kartu būtina nustatyti ar vanduo į trapą bus nuvedamas pastoviai (pvz. dušinėje) arba retai (pvz. katilinėje). Taip pat svarbu žinoti ar trapas yra galimo užtvindymo zonoje, tokiu atveju reikalingas trapas su atbuliniu vožtuvu.

Sifonas:

Jei vanduo į hidro uždorį patenka nereguliariai, jis perdžiūsta ir kanalizacijos kvapai patenka į gyvenamas patalpas. Šios problemos sprendimui verta panaudoti taip vadinamą „SAUSĄ“ sifoną PRIMUS. Esant sifone vandens jis veikia kaip įprastinis sifonas, o išgaravus vandeniui, jo nupylimo anga uždaroma plūde - viršutine sifono dalimi.

Pralaidumas:

Trapo bandymai pralaidumui atliekami pagal standarto EN 1253-2:2004 reikalavimus, esant 20 mm vandens lygiui virš grotelių. Naudojant trapą dušinėje be barjerų, būtina pažymėti, kad trapo pralaidumas nėra patikima apsauga nuo vandens išsiliejimo už dušinės ribų..

Triukšmų slopinimas:

Nacionalinio mokslinių tyrimų instituto TGM (Statybinės fizikos ir akustikos institutas), akustinių tyrimų metu buvo nustatyta, kad vandens nupylimo metu triukšmai nuo trapo korpuso perduodami per statybines konstrukcijas. Todėl patalpoms su padidintais reikalavimais garso izoliacijai (gyvenamieji butai, viešbučiai) buvo sukurtas garso izoliacijos elementų komplektas HL99. Jis skirtas trapams su horizontaliu išleidimu. Jo panaudojimo klausimas turi būti išspręstas dar prieš trapo montavimą.

Montavimas:

Garantuotam vandens nuvedimui būtina pagal pralaidumą tinkamai nustatyti reikiamą trapų skaičių. Dušinėse grindų nuolydis priimamas 0,01-0,02 trapo kryptimi.

Dizainas:

Pagal skonį ir poreikius galima pasirinkti skirtingus matomų trapo dalių, grotelių bei porėmio variantus (pagal spalvą ir piešinį).