Prekių katalogas

HL Lietaus surinkimo trapai

 • HL Lietaus surinkimo trapai

  Pagrindinė projektavimo ir montavimo informacija

  Šiuolaikiniuose namuose su šlaitiniais stogais, viena iš svarbiausių sistemų - lietaus kanalizacijos sistema. Paprastai lietaus kanalizacija sudaryta iš trijų pagrindinių elementų: kritulių surinkimo sistema (kanalai, latakai ir rinktuvai), jų transportavimo sistema ir valymo sistema. Čia nagrinėjama tik pirmoji sistema – kritulių surinkimo ir sujungimo su antrąja išorinės kanalizacijos sistema. Jei vanduo iš nutekamųjų vamzdžių išsilieja tiesiogiai ant grindinio (arba grunto), tai sukelia namo fasado apgadinimus, ardo cokolį bei namo pamatus sukeldamas

  padidintas hidrostatines apkrovas. Kaip tinkamai sujungti šias dvi sistemas? Žemiau pateikiama keletas patarimų šios problemos sprendimui.

  ▲ Rudenį vandens nuotėkio sistemos užsikemša krentančiais medžių lapais ir kitais teršalais, kas apsunkina vandens nuvedimą, stipriai drėkina namo fasadą, o prasidėjus temperatūrų pokyčiams susiformuoja varvekliai. Stogo priežiūra apima jo apžiūrą, aptiktų apgadinimų pašalinimą, teršalų surinkimą, vandens nuotėkio latakų valymą, visų sujungimų sandarumo patikrą ir defektų pašalinimą. Tai svarbu normaliai namo eksploatacijai. Vis dėlto, būtina prižiūrėti ir laiku pašalinti nustatytus defektus vandens nuvedimo vamzdžių jungtyse su išorinės kanalizacijos sistema. Būtina reguliariai valyti lengvai prieinamas priežiūrai vietas.

  ▲ Stogo priežiūra apima jo apžiūrą, aptiktų apgadinimų pašalinimą, teršalų surinkimą, vandens nuotėkio latakų valymą, visų sujungimų sandarumo patikrą ir defektų pašalinimą. Tai svarbu normaliai namo eksploatacijai. Vis dėlto, būtina prižiūrėti ir laiku pašalinti nustatytus defektus vandens nuvedimo vamzdžių jungtyse su išorinės kanalizacijos sistema. Būtina reguliariai valyti lengvai prieinamas priežiūrai vietas.

  ▲ Jei lietaus kanalizacija sujungta su buitinių nuotekų kanalizacija (pvz.: kanalizacijos šulinyje), būtina numatyti neužšąlančią apsaugą nuo kvapų prasiskverbimo.

  ▲ Išrašas iš ONormB2501:2009 Lietaus vandens nuvedimo vamzdžiai, kurie montuojami išorinėje pastato dalyje, turi būti pajungti į lietaus vandens surinkimo trapą. Trapas turi būti matomas ir privalo turėti išvalymo galimybę.

  Didelis pralaidumas

  Patikimas vandens nuvedimas net ir per liūtį

  Pralaidumas 6 arba 6,7 l/s 3 Svoris: 1,5 kg

  Mechaninis neužšąlantis kvapo uždoris

  Atitinka EN1451-1 3 Išleidimas skirtas sujungimui su plastikiniu moviniu vamzdžiu HL600

  Svoris: 1430 g

  Medžiaga: polipropilenas

  Išleidimo skersmuo: DN110, DN125

  Pralaidumas: atitinkamai 6 arba 6,67 l/s