Prekių katalogas

Dušo kabinoje jokių slenksčių!!!

 • Dušo kabinoje jokių slenksčių!!!

  Penkios pagrindinės vandens nuvedimo duše sistemų savybės, suteikiančios maksimalų komfortą: patogus ir saugus montavimas; pakankamas vandens pralaidumas; apsauga nuo nemalonaus kvapo; lengva priežiūra; estetika ir dizainas.

  Iki šiol dažniausias argumentas, renkantis dušo kabiną be padėklo, visų pirma buvo nurodoma patogi prieiga prie dušo, patogus jo naudojimas. Tačiau šios dušo kabinos formos pasirinkimui yra ir daug kitų priežasčių! Tiek naujos, tiek senos statybos pastatuose naudojant dušo kabiną be slenksčio, mes ne tik vizualiai padidiname dušo patalpą, bet ir suteikiame įvairių ir individualių apipavidalinimo sprendimų, kurių „paprastų“ dušo kabinų atveju įgyvendinti neįmanoma. Pradedant nuo savo nuožiūra pasirinktinos dušo patalpos formos, siejant ją su begaline plytelių ar grindų dangų įvairove, iki laisvai pasirinktinos vandens nutekėjimo sistemos formos ir vietos (grindyse ar net dalinai sienoje).

  HL Hutterer & Lechner (Austrija) kompanija, kuri jau virš 70 metų ieško sprendimų ir tobulina vandens nuvedimą dušo kabinoje be slenksčio bei siūlo jums unikalią galimybę pasirinkti linijinį (latakais) arba taškinį (trapais) vandens nuvedimą, kurį galima įsirengti tiek dušo patalpos centre, tiek prie sienos.
  Remiantis didele patirtimi ir praktika dušo sistemų gamyboje, galime išskirti pagrindines savybes į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis vandens nuvedimo sistemą dušo patalpoje.

  Penkios pagrindinės vandens nuvedimo duše sistemų savybės, suteikiančios maksimalų komfortą:

  1. Patogus ir saugus montavimas.
  Montavimas turi būti paprastas, suprantamas tiek montuotojui, tiek užsakovui. Taip sumažiname galimybę suklysti ir ateityje nepatirti nenumatytų problemų. Ypač aktualu teisingai privesti hidroizoliaciją prie latako ar trapo dušo patalpoje. Vanduo, patenkantis tarp plytelių sujungimų su subėgimo elemetu turi būti pašalintas į ta pačią nuotekų sistemą ir neprasiskverbti į aukštus, esančius po dušo patalpa. Labai svarbu iš anksto suplanuoti, kurioje vietoje ir kokio tipo vandens nubėgimo sistema bus naudojama dušo kabinoje, kad būtų užtikrinta pakankamai vietos trapui ar latakui įrengti.
  Vandens nuvedimą dušo kabinoje rekomenduotina įrengti kuo arčiau sienos. Taip mes sumažiname vandens pratekėjimo tikimybę į bendrą vonios patalpą ir suteikia galimybę nejausti diskomforto prausimosi duše metu stovint ant metalinių vandens nuvedimo elementų.

  2. Pakankamas vandens pralaidumas.
  Labai svarbu pasirinkti tinkamą vandens surinkimo sistemą duše pagal tai, koks vandens kiekis bus naudojamas duše. Paprastai pakanka 0,5 l/s vandens pralaidumo surinkimo sistemose, tačiau reikia įvertinti, kad ne visuomet jūsų dušo latakas ar trapas bus visiškai pravalytas nuo susirinkusių nešvarumų.
  Taip pat labai svarbu, kad montuojant vandens nuvedimo sistemą be slenksčio, būtų teisingai suformuotas grindų nuolydis link subėgimo elemento. Nuolydis turi būti ne mažesnis kaip 2%. Neteisingai suformuotas nuolydis ir netinkama priežiūra vandens pralaidumą gali sumažinti iki 20%.

  3. Apsauga nuo nemalonaus kvapo.
  Tam , kad nemalonus kvapas nepatektų iš kanalizacijos, kiekviename dušo trape ar latake turi būti sifonas. Sifonai gali būti kelių tipų:
  Vandens sifonas - stovintis vanduo trapo ar latako sifone nepraleidžia kvapo. Minimalus vandens lygis vandens sifone pagal statybos reglamentą turi būti 50 mm. Tai suteikia galimybę vandeniui ilgiau neišgaruoti iš sifono ir sulaikyti kvapus iš kanalizacijos. Išgaravus vandeniui, kvapas patenka į vonios kambarį. Reikalinga papildyti sifoną vandeniu.
  Sausas sifonas „HL Primus“ – stovintis vanduo sifone nepraleidžia kvapų, tačiau vandeniui išgaravus, sifono konstrukcijoje esanti plūdė pilnai uždaro išbėgimo ertmę ir panaikina kvapų patekimo galimybę iš kanalizacijos. Šiuo atveju galimas mažas latako arba trapo montažinis aukštis. Tai kompanijos HL patentuotas sifono sprendimas.
  Mechaninis sausas sifonas „HL Primus Blue“ – naujas sifono sprendimas, kompanijos „HL“ patentuotas 2019 m.! Mechaninis, visiškai sauso veikimo sifonas, kurio konstrukcija atidaro vandens pratekėjimą į kanalizacijos tinkle tik tada, kai vanduo patenka į trapą. Vandeniui išbėgus, specialus elementas uždaro išbėgimo ertmę ir kvapas neturi galimybės patekti į patalpą. Šis sifonas taip pat veikia kaip dalinai atbulinis vožtuvas, neleidžiantis pertekliniam vandeniui grįžti į patalpą iš nuotekų sistemos. Trapai su “Primus blue” sifonais taip pat turi ir plaukų gaudyklę.

  4. Lengva priežiūra.
  Vandens nuvedimo sistemose labai svarbu patogi nubėgimo sistemų eksploatacija. Tiek dušo trapai, tiek latakai turi būti laikas nuo laiko pravalomi. Susikaupę nešvarumai, plaukų ir riebalų likučiai sumažina vandens pralaidumą. Tokiu atveju vanduo nesuteka į nuotekų sistemą, sudaro diskomfortą prausiantis ir gali užtvindyti vonios kambarį. Todėl latakai ir trapai turi būti sukonstruoti taip, kad nekiltų problemų juos pilnai išardyti ir lengvai pravalyti.

  5. Estetika ir dizainas.
  Didelę reikšmę vandens nuvedimo sistemos pasirinkime turi ir vizualizacija. Reikia įvertinti tai, kad renkantis trapą, grindų paviršius privalo turėti „voko“ formos nuolydžius link trapo. Pasirinkus trapą, jį galėsite montuoti tik dušo viduryje. Dušo latako pasirinkimo atveju, nuolydis formuojamas tik latako kryptimi. Idealus atvejis vandens nuvedimą įsirengti prie sienos. Tiek latakų , tiek trapų pasirinkimo atveju galima naudoti skirtingo dizaino groteles. Grotelės gali būti pagamintos taip, kad būtų galimybė įklijuoti plytelę, taip išbėgimo elementas tampa nematomas. Latakai taip pat gali būti su specialiomis grotelėmis, kuriose suformuotas nuolydis ir jos tampa kaip unikalaus dizaino elementas Jūsų duše.

  HL trapai ir latakai dušo kabinoms be slenksčio:
  • Įvairus konstrukcinis montavimo aukštis – nuo 62 mm;
  • Didelis pralaidumas – iki 1,4l /s;
  • Patentuoti sifono sprendimai „HL Primus“ , „HL Primus Blue“ – „Sausas“ sifonas;
  • Paprastas montavimas ir priežiūra – lengvai išardomi sifonai;
  • Sprendimų įvairovė – platus dušo trapų ir latakų pasirinkimas.

  1) Dušo latakas serija HL50 - net iki 2100 mm ilgio

  2) Dušo latakas serija HL53 - unikalus dizainas

  3) Dušo latakas serija HL531 su "sausu sifonu" "Primus"

  4) Dušo trapas serija HL540 su "sausu sifonu" "Primus"