Prekių katalogas

Dušo kabina ar vonia? Ekspertų komentarai

Dušo kabina ar vonia? Ekspertų komentarai

Vis didėjant gyvenimo tempui paprastą žmogų verčia skubėti, būti pasitempusiu, bei fiziškai aktyviu. Rytais – norisi skubėti ir greitai susiruošti į darbus ar susitikimus, o vakarais atvirkščiai norisi atsipalaiduoti ir pailsėti. 

Tad ką pasirinkti, kad vonios kambarys būtų ne tik gražus, bet ir maksimaliai komfortiškas?

Vienas dažniausiai užduodamų klausimų projektuojant ir įsirenginėjant vonios kambarį – ką įsirengti? Vonią ar dušo kabiną? Tiems kurie turi dideles erdves ir gali įgyvendinti įvairius interjero sprendimus dažniausiai siūloma įsirengti tiek dušo kabiną, tiek vonią savo vonios kambaryje, bet šiandieną norėtumėme pakalbėti plačiau apie tuos, kurie remontuojasi, nusipirko ar ruošiasi nusipirkti kompaktišką butą ir jame neturės galimybės įsirengti abiejų variantų.

„Dažniausiai klientų pasirinkimą lemia jų amžius, šeimyninė padėtis, gyvenimo būdas ir ekonomiškumas“ - pokalbį pradeda Muresta.lt elektroninės prekybos ekspertas Justas. „Šiandieną pabandysime sudėti visus pliusus ir minusus, kad kiekvienas išsirinktų sau geriausią variantą.“

„Senuose daugiabučiuose vonios kambarys užima tik apie 3-7 kvadratinius metrus. Bėgant metams tokiuose vonios kambariuose atsirado skalbimo mašinos ir kiti elektros prietaisai, kurie dar labiau sumažino erdvę. Naujos statybos vonios kambariai užima iki 10 kvadratinių metrų ir taip pat turime pagalvoti apie kiekvieną „kampą“ kaip protingai jį išnaudoti. Paprasčiausias pasirinkimas atrodytų dušo kabina, bet ar tai bus komfortiška būtent jūsų vonios kambariui? Juk galima įrengti mažesnę vonią ir išnaudoti plotą esantį virš jos. Lentynos, spintelės, o taip pat praustuvas gali būti įrengti virš vonios. Ypač tinka vonioms, kurios į galą susiaurėja.

Tad pradėkime nuo pradžių:

Patarimai renkantis dušo kabiną

Pastebėjome tendenciją, kad veiklūs žmonės, kurie mažai laiko praleidžia namuose, dažniausiai renkasi tik dušo kabiną. Jie prausdamiesi vidutiniškai po dušu užtrunka apie keturias minutes. Tai padeda sutaupyti vandens ir taip sumažinti išlaidų už vandenį. Taip pat norintiems sutaupyti sąskaitas už vandenį visada rekomenduojame į dušą įsigyti termostatinius, išmaniuosius vandens maišytuvus, kurie smarkiai padeda sutaupyti iki 50% vandens.

Taip pat vyresnio amžiaus žmonės noriai renkasi dušo kabinas. Jiems tiesiog daug patogiau – lengviau įlipti į dušo kabiną. Dušo kabinų padėklus galima apklijuoti neslystančiomis juostelėmis vadinamomis „Anti-Slip“ ir taip padaryti ją saugesnę.

Kitas svarbus aspektas – dauguma kabinų yra padengtos „Anti-Calc“ apsauga nuo kalkių, tad jų priežiūra tampa dar lengvesnė ir paprastesnė.

Mažiems vonios kambariams visada siūlome pusapvalę dušo kabiną, nes ji tiesiog ir vizualiai, ir iš tikrųjų užima mažiau vietos. Reiktų nepamiršti fakto – kuo didesnė dušo kabina tuo daugiau erdvės maudydamiesi joje turėsite. Tad geriausią sprendimą visada rasite pasitarę su Muresta.lt specialistais.

Renkantis dušo kabiną ar vonią kiekvienas pirkėjas žiūri į kainas. Tačiau šio aspekto nesiūlyčiau akcentuoti, nes tiek vonių, tiek dušo kabinų kainų ribos yra panašios. Čia viskas priklauso nuo funkcionalumo, dizaino, matmenų ir konstrukcijos.

Patarimai renkantis vonią

Vonios kambaryje besirenkantys vonią dažniausiai yra jau turintys šeimą klientai. Jie dažniausiai turi ar planuoja turėti vaikų, o juk vaikams didžiausias džiaugsmas „pasiturkšti“ vonioje. Šie klientai supranta, kad vaikus maudyti vonioje yra daug patogiau ir praktiškiau.

Kai kuriems mūsų klientams karšta vonia yra būdas ne tik atsipalaiduoti po darbų, bet ir nuimti įtampą. Taip pat žiemą kai šalta lauke taip ir norisi įlįsti į karštą vonią ir taip sušilti spaudžiant šaltukui už lango.

Vonioje pagulėti ypač rytais tiesiog nėra laiko. Mėgstantiems ir vonią ir dušą, ypač esant skirtingiems poreikiams kiekvienam šeimos nariui, vonia su dušo sistema ir vonios sienele turbūt pats geriausias sprendimas. Vonios sienelė apsaugos, kad neprisitaškytų vandens vonios kambaryje. Netgi jau turintiems vonią – beveik visada galima pritaikyti vonios sienelę.

Kai kurios vonios gali būti padengtos su papildoma plėvele, kuri neleidžia kauptis nešvarumams. Kaip pavyzdys Kaldewei plieninės vonios su „Pearl“ efektu – nuo jų vanduo nubėga lyg nuo „žąsies“. Taip pat vonios gali būti dengiamos su „Anti-Slip“ danga. Tai ypač praktiška ir saugu vyresnio amžiaus žmonėms.

Taigi, jei esate apsisprendę, kad namuose norite turėti vonią, tuomet neabejokite ir ją įsigykite.

Kalbant bendrai apie dušą ir vonią:

Svarbus faktas apie dušą ir vonią: kiek išleisite vandens priklauso visiškai nuo jūsų pačių. Įprastai vonioje sunaudojama nuo 120 iki 350 litrų vandens (priklauso nuo vonios dydžio). Prausiantis po dušu per 5 minutes vidutiniškai išbėga 60-85 litrai vandens. Jei ilgai maudotės po dušu – vandens tikrai nesutaupysite.

Apibendrinimas:

Sprendimą pasirinkti vonią ar dušo kabiną visada nulemia šeimos poreikiai ir kiek turite vietos vonios kambaryje.